مهره سوزی نکنیم

دسته: سیاسی , مقالات
۶ دیدگاه
یکشنبه - ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲

IMG_1491ثبت نام نامزدهای انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا انجام و افراد مختلفی برای مقاصد گوناگون -که ان شالله همگی خدمت صادقانه است – پا به عرصه رقابت می گذارند البته پس از تایید صلاحیت از مراجع ذی صلاح.

مسلما پس از آنکه افرادی به خود جسارت حضور در رقابت انتخاباتی می دهند تا با محک نظر و رای مردن برگزیده شوند مهمترین مسئله تایید صلاحیت است یا عدم تایید.البته این نکته مهم است که تایید یا عدم تایید از سوی عوام صورت پذیرد یا خواص.

آنچه موجب نگرانی برخی از افراد تحصیلکرده یا شاخص که در رقابت انتخاباتی ثبت نام می کنند می باشد عدم تایید صلاحیت و یا بعد از تایید عدم اقبال عمومی برای برگزیدن آنهاست.چرا که اگر شخصی تایید نشد برخی گمان می کنند شخص تایید نشده حتما مخالف قانون اساسی یا بندی از بندهای آن یا معارض با نظام  بوده در حالی که موضوع بدین منوال نیست. و چه بسا شرایط احراز تایید موضوعاتی باشد جز اینها.

یکی از مشکلات افراد در محیطهای کوچک حرف و حدیثهای بعد از رد صلاحیت یا عدم بدست اوردن رای و راهیبابی به شوراست که گاهی به تخریب خود فرد و حتی دوستان و آشنایانش نیز می انجامد.

نکته ای که به نظر می رسد باید به آن توجه بیشتری داشته باشیم این است که در تایید یا عدم تایید افراد ثبت نام کننده برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر آنچه مراجع تعیین کننده صلاحیت باید به دقت مورد توجه قرار دهند این است که افراد حاضر شده برای رسیدن به مقام نمایندگی مردم در شوراها همین فرزندان شهر و دیار خودمان هستند که اگر در عدم تاییدشان موضوعات کوچک مد نظر قرار گیرد یا حرف و حدیث دشمنان شخصی ملاک عمل باشد- که مسلما اینگونه نبوده و نیست- این شهر و دیار ماست که شخصی جسور و دلسوز برای خدمت را از دست داده و به عبارتی مهره سوزی کرده ایم.

از طرف دیگر من و مای رای دهنده نیز باید دقت کنیم که در مورد نظری که از ما در مورد افراد برای تایید یا حتی انتخاب برای رای خواسته می شود به دام تخریب شخصیت هایی که دامان روزگار به سختی برایمان پرورانده نیفتیم .

موضوع دیگر که شاید بد نباشد از همین الان به فکرش باشیم و در محافل و مجالس و حتی منابر بر رویش تاکید کنیم این است که قرار است شورای اسلامی شهر انتخاب شود نه شورای محله،فامیل،حزب و…. و قرار است افرادی برگزیده شوند، پی گیری کننده تمام مسائل شهر نه فقط شهرداری و شهرسازی.

محمد علی قاسم زاده


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
جواد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خوب یا بد همینها هستند که جرات کردند و وارد گود شدند به قول آقای قاسم زاده بیاییم محله و فامیل و حزب را کنار گذاشته به بهترینها رای بدهیم ، اینجا شهری است که فرزندان ما در آینده میخواهند در آن زندگی کنند بیاییم ساختار آن را درست بسازیم و به افقهای دور بیاندیشیم تا همین دلبندانمان در آینده ای نچندان دور سرزنشمان نکنند ، آقایانی که به فکر ائتلاف محله ای هستید در حق فرزندانتان جور و ستم روا ندارید ما شما را بیشتر از اینها قبول داشتیم و داریم احتیاط شرط عقل است بیایم قبل از کارزار بزرگ بایکدیگر گفتمان کنیم و به نتایج درست برسیم پله صعود برای دیگرانی که جایگاهشان آنجا نیست نشویم یاحق

بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۷:۳۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

(شورای شهر)7/ (کل کاندیداها)55 = 8 گروه

بافق در راه سربلندی
مردم و مسئولین قدر این 8 گروه را بدانند

و انشالله آن گروهی که به شورا می رود از ایده و جسارت 7 گروه باقی مانده بهره ببرد

مقیم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۸:۴۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نفرمودید این 8 گروه چه کسانی هستند؟

جواد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

و بنده امیدوارم از اکثریت گروها در داخل شورا افرادی باشند و همگی از یک گروه و دسته خاص نباشند

soheil8 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به نظرمن اگر اعضاء ترکیبی از جوانان و با تجربه ها باشد بهترین شورا را خواهیم داشت

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

انسالله شورای بعد هر که باشد اول حق مالکان خیابان مهدیه و مسجد جامع را به زور و نیرنگ تصرف و تخریب کردند که رای مجدد بیاورند را بگیرند.اخه خیابان به چه قیمتی .ایا به قیمت نابود کردن زندگی مالکان