حضور تیم دوچرخه سواری شرکت سنگ آهن در لیگ دسته اول کشور / مسابقات امروز و فردا در ورزشگاه آزادی برگزار می شود

دسته: ورزشی
۲ دیدگاه
سه شنبه - ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲
هشت بازیکن در این تیم حضور دارند. مسابقات از تلویزیون پخش می شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت، تیم دوچرخه سواری شرکت سنگ آهن مرکزی به مسابقات لیگ دسته اول کشور اعزام شد.

بنا به گفته محمد رضا کاظمی، مسئول امور ورزشی شرکت، تیم دوچرخه سواری شرکت سنگ آهن در تاریخ ۳۱ فروردین ماه به مسابقات لیگ دسته یک کشور اعزام شد.

این تیم با هشت بازیکن به نامهای:

سید محمد مهدی سید رضایی،

ابوالفضل زارع زاده،

امیر حسین شجاعی،

مسعود زارع،

وحید دهقانی زاده،

مازیار فرزاد،

ابراهیم حسنی نژاد

و سعید خانی به این مسابقات راه یافت.  ضمناً محمد حسن لجه به عنوان سرمربی این تیم را همراهی می کند. تیم دوچرخه سواری شرکت، یکشنبه اول اردیبهشت ماه پذیرش شده است.

گفتنی است این بازی ها در روزهای دوشنبه و سه شنبه (دوم و سوم اردیبهشت)  به میزبانی تهران در محل ورزشگاه آزادی و در رده سنی بزرگسالان در رشته های سرعت یک کیلومتر، ۲۰۰ متر، کایرین، اومنیوم، ۳ کیلومتر انفرادی و ۴ نفره، اسپرینت، دور امتیازی و اسکرش برگزار میشود. قابل ذکر است این مسابقات از رسانه ملی کشور نیز پخش خواهد شد.

توضیحات پیرامون رشته های ورزشی فوق بدین شرح است:

کایرین: این ماده نیز که یکی از مواد برگزار شده در المپیک به شمار می رود برای اولین بار از ژاپن به جامعه دوچرخه سواری معرفی شد. بین ۳ تا ۷ رکابزن در این رشته پس از آنکه ۱۴۰۰ متر اول مسابقه را پشت سر یک موتور سیکلت طی نمودند مسافت ۶۰۰ تا ۷۰۰ متری پایان را با سرعت زیاد رکاب می زنند تا نفر برنده مشخص شود. لازم به ذکر است موتور سیکلت اشاره شده در طول ۱۴۰۰ متر اول سرعت خود را به طور تدریجی افزایش می دهد و تا ۳۰ الی ۵۰ کیلومت بر ساعت (۲۵ الی ۴۵ کیلومتر بر ساعت برای بانوان) می رساند و از مسیر مسابقه خارج می شود.

دور امتیازی : تعدادی رکابزن ( که تعداد آن ها توسط برگزار کننده و با توجه به عرض پیست مشخص می شود) به طور همزمان شروع به رقابت می نمایند. در مسابقات قهرمانی جهان طول مسیر مسابقه ۴۰ کیلومتر(برای بانوان ۲۵ کیلومتر) است. در یک پیست ۲۵۰ متری پس از طی هر ۱۰ دوره مسابقه یک خط امتیازی تعبیه می شود که رکابزنان به ترتیب اولویت عبور از خط، امتیاز کسب می نمایند. در پایان رکابزنان برحسب امتیازات به دست آمده رده بندی می شوند.

اسکرش:این ماده رقابتی است انفرادی بین ۲۴ رکابزن که در مسیر ۱۵ کیلومتری ( ۱۰ کیلومتر برای بانوان) در پیست که نفر برنده به رکابزنی اطلاق می شود که زود تر از سایرین از خط پایان عبور کند.

اومنیوم: این ماده نیز که یکی از مواد المپیکی رقابتهای پیست محسوب می شود، ترکیبی است از ۶ ماده مختلف و در دو روز متوالی برگزار می شود. رده بندی نهایی آن از جمع کردن اعداد مربوط به رتبه هر دوچرخه سوار در جدول رده بندی هرکدام از این ۶ ماده به دست می آید. نفر اول رکابزنی خواهد بود که کوچکترین عدد مجموع را داشته باشد.

اسپرینت:در مرحله انتخابی ماده اسپرینت یک دور متحرک تایم تریل ۲۰۰ متر برگزارمی گردد. پس از آن رکابزنان در گروه های مختلف به صورت مسابقات رودررو دو نفره به مصاف هم می روند و ۲ یا ۳ بار مسابقه می دهند، که هر رکابزنی ۲ بار از این ۳ بار پیروز شود، برنده مسابقه خواهد بود. این رقابت به همین شکل ادامه می یابد تا دو نفر پایانی مسابقه فینال را انجام دهند و نفر قهرمان معرفی شود. اسپرینت یکی از مواد برگزار شده در المپیک ها است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
شمس الدینی قطرم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۴:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
موفقیت شما دوستان دوچرخه سوار آقایان ابراهیم حسنی نژاد وآقای سعید خانی را درمسابقات لیگ دسته یک کشوری خدمت جامعه ورزشی شهرستان بافق وجناب آقای محمدرضاکاظمی سرپرست امورورزشی شرکت سنگ آهن تبریک عرض مینمایم .مثل همیشه خوش درخشیدید.خسته نباشید

شمع بي زبان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

پيروزي شما عزيزان براي من باعث افتخار است
از بانيان ورزش بي نهايت سپاسگزارم
مخصوصا اقاي عسكري مدير عامل عزيز شركت سنگ اهن بافق