360 میلیارد ریال تسهیلات کارآفرینی کشاورزی و صنعتی در بافق مصوب شد

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲
360 میلیارد ریال تسهیلات کارآفرینی کشاورزی و صنعتی در بافق مصوب شد
 رئیس اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی شهرستان بافق گفت: در سال گذشته به منظور راه اندازی طرح های کار آفرینی کشاورزی و صنعتی در شهرستان بافق، 360 میلیارد ریال تسهیلات در کار گروه های استان و شهرستان مصوب شد.

علی اصغر نوری شادکام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تسهیلات پرداخت شده در کارگروه کشاورزی، با کمترین بهره به صورت قرض الحسنه و تسهیلات صنعت با نرخ بخش صنعت پرداخت می شود.

وی افزود: تسهیلات ياد شده با مساعدت دولت از محل صندوق توسعه ملی و منابع تعدادی از بانکها تامین شده است.

نوری شادكام عنوان كرد: سهم تسهیلات بنگاه‌های زودبازده که حدود 69 میلیارد ریال بوده است، به علت عدم مشخص بودن وضعیت یارانه اين تسهیلات و عدم همراهی بانکها با تعداد محدودی از طرحها، پیگیر جذب آن هستيم.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بافق بیان داشت: طی یک سال گذشته، 23شرکت تعاونی با عضویت 663 نفر و با فرصت شغلی 654 نفر و با سرمایه ای بالغ بر 675 میلیون ریال به ثبت رسیده است همچنین در همین مدت پنج هزار و 88 ساعت آموزش در قالب 16 دوره آموزشی عمومی و تخصصی برای 242 نفر فراگیر در واحد آموزش این شهرستان انجام شده است.

وی گفت: همچنین در یک سال گذشته با پیگیری به عمل آمده، تعداد تشکل های کارگری شهرستان به سه تشکل افزایش یافته و به شکایات واصله کارگری در جلسات هیئت تشخیص شهرستان رسیدگی و آرا مربوط صادر شده است.

نوری شادكام ادامه داد: با توجه به وجود 326 کارگاه کوچک و بزرگ مشمول قانون کار در سطح شهرهای بافق و بهاباد در همین مدت بالغ بر 415 بازرسی موردی و ادواری توسط واحد بازرسی این اداره انجام و ضمن رسیدگی به حوادث پیش آمده، توصیه های ایمنی لازم انجام شده است.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان بافق گفت: بررسی پرونده 226 متقاضی مشاغل سخت و زیان آور در شهرستانهای بافق و بهاباد از دیگر اقدامات انجام شده حوزه بازرسی این اداره بوده که از این تعداد برای 116 نفر حکم بازنشستگی صادر شده و بقیه در حال بررسی و اقدام است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۰
برچسب ها: