اردوی خانوادگی مجمع طلاب بافقی مقیم قم

دسته: عمومی
یک دیدگاه
یکشنبه - ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲
مجمع طلاب بافقي مقيم شهر مقدس قم به همراه خانواده ، اردوي دو روزه  اي به روستاي گركان برگزار كرد.
2
روستاي گركان از توابع استان مركزي و در هشت كيلومتري شهر آشتيان و 106 كيلومتري شهر مقدس قم قرار دارد.
طلاب بافقي مقيم قم صبح روز پنجشنبه با حضور در اردوگاه حضرت امام صادق عليه السلام در اين روستا اردوي خود را آغاز كرده و تا عصر روز جمعه برنامه هاي متعددي در آن مكان برگزار كردند كه از جمله مي توان به قرائت دعاي ملكوتي كميل و عزاداري اهل بيت عليهم السلام و انجام برخي فعاليت هاي ورزشي و… اشاره كرد.
3
اين روستا محل تولد پدر علم زمين شناسي ايران مرحوم عبدالكريم قريب ، بنيانگذار ادبيات نوين فارسي مرحوم عبدالعظيم قريب و بنيانگذار علم طب كودكان در ايران مرحوم دكتر محمد قريب است كه خانه تاريخي خاندان اين اساتيد فرزانه در آن منطقه جهت بازديد عموم به ثبت ميراث فرهنگي رسيده است كه در مجاورت اردوگاه قرار داشت.
از جمله مكان هايي كه محل بازديد طلاب و خانوداه هاي آنها قرار گرفت زيارتگاه حضرت فاطمه صغري سلام اللهعليها از فرزندان امام كاظم عليه السلام  بود كه در روستاي سياوشان و در 6 كيلومتري شهر آشتيان قرار گرفته بود. امام زاده اي كه سبك ساختمان آن از زيبايي بسيار چشمگيري برخوردار بود.
5
نكته قابل توجه اين كه تمام هزينه تعمير و بازسازي اين حرم را يك خانواده آشتياني در سال 1382 با هزينه اي بالغ بر 1500000000 تومان پرداخت كرده است.
موزه اي نيز در بازار سنتي شهر آشتيان وجود داشت كه موزه مردم شناسي معرفي شده و مكان آن نيز خانه دكتر مصدق است كه علاوه بر صنايع دستي مردم آن منطقه، تعدادي از قرآن و كتب ادعيه خطي نيز در آنجا به معرض عموم گذاشته شده است.
6
بازديد از سد زيباي گركان نيز از ديگر برنامه هاي مجمع طلاب بافقي بود . سدّي كه براي رفتن به كنار آن مي بايست از جاده هاي باريك و گردنه هايي هيجان انگيز عبور كرد. سدي خاكي كه در كنار فضاي سبز و دلنشين آن روستا، حال و هواي خاصي به بازديد كنندگان مي دهد.

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
عباس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۸:۲۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خوشا به حالشون…