مرگ دو معدنچی کوشک در اثر سقوط از نردبان معدني بوده است

دسته: حوادث
یک دیدگاه
جمعه - ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲

روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد اعلام کرد: دو نفر از كارگران سخت كوش شركت معادن بافق (كوشك) در اثر سقوط از نردبان معدني جان باختند و  موضوع هرگونه ريزش در معدن و انفجار در محل حادثه منتفي است.

“مصطفی سلمانی پور” در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، تصریح کرد: متاسفانه در روز دوشنبه مورخ 9/2/92 حدود ساعت 15 در اثر حادثه اي كه در تونل معدن زيرزميني كوشك اتفاق افتاد، دو نفر  از كارگران سختكوش اين معدن جان خود را از دست دادند.

مسئول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با عرض تسليت اين حادثه تاسف بار به خانواده هاي محترم اين دو معدنچی، همكاران و عموم جامعه كارگري شهرستانهاي بافق و بهاباد، گفت: پس از بررسي هاي اوليه و اظهارات شهود در محل حادثه به نظر مي رسد علت اصلي حادثه سقوط از ارتفاع 40 متری مسير نردبان معدني بوده و با توجه به مشاهده محل حادثه و وضعيت فيزيكي سازه معادن سرب و روي موضوع هرگونه ريزش در معدن و انفجار در محل حادثه منتفي مي باشد.

وی اذعان کرد: البته تحقيقات در خصوص علت حادثه در حال انجام است كه به محض تكميل پرونده گزارش حادثه به مقام محترم قضايي اعلام خواهد شد.

سلمانی پور در پایان خاطرنشان کرد: اين معدن در فاصله 45 كيلومتري شهرستان بافق  واقع شده و بالغ بر 340 نفر در قسمت هاي مختلف معدن مشغول به فعاليت هستند و “حسين زراشكي” و “جواد غني پور” دو کارگر حفار زيرزمين کشته شده در این حادثه داراي مهارت درجه يك و دو و ساكن شهرستان بهاباد بوده اند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱:۱۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا رحمتشون کنه
ب نظر من مسئولان مقصر این حادثه بودند