همایش “چشمان باز” در بافق برگزار شد

دسته: عمومی
یک دیدگاه
سه شنبه - ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲

همایش چشمان باز با حضور قشرهای مختلف بسیجیان حوزه فاطمه الزهرا (س) بافق با موضوع تحلیل و بررسی شبکه‌های ماهواره‌ای و تاثیر آن بر روی خانواده‌ها به مناسبت هفته زن در مهدیه بافق برگزار شد.

خبرگزاری فارس: همایش "چشمان باز" در بافق برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از بافق، یکی از اساتید دانشگاه یزد در این همایش بر الگو پذیری زنان از حضرت زهرا (س) و نقش مهم آنها در تربیت فرزندان تاکید کرد و اظهار داشت: شیوه برخورد مادران با فرزندان و احترام و اکرام آنها تاثیر مهمی در شکل‌گیری شخصیت و تربیت فرزندان دارد.

علیرضا لاور عنوان کرد: دشمن با ابزاری به نام مدرن بودن در ذهن زنان و مردان و در فرزندان به نام مستقل شدن و بزرگ شدن و خود بودن، ذهنیت افراد را نسبت به مسائل شرعی و حجاب اسلامی عوض کرده و به تخریب جامعه اسلامی می‌پردازد.

وی با معرفی برخی از شبکه‌های ماهواره‌ای و فارسی زبان افزود: حکایت تاثیر این شبکه‌ها، حکایت دزدی است که با اره قفل مغازه را می‌برد و تاثیر این شبکه‌ها در همان لحظه نیست بلکه در طولانی مدت به فروپاشی بنیان خانواده اسلامی می‌انجامد.

لاور همچنین خاطرنشان کرد: شبکه‌های ماهواره‌ای مانند بخش خبری و بخش شبکه‌های دینی به اسم شیعه و اهل تسنن و شبکه‌های مسیحی و شبکه‌های سرگرمی، سریال و یا مستقل از شبکه‌های مهم و فارسی زبان، به جذب مخاطبان می‌پردازد.

لاور تصریح کرد: این شبکه‌ها با تکنیک‌های مختلف در پخش به صورت کاملا مغرضانه با پخش خبرهای دروغ و یا راست با چینش خبری خاص و نشان دادن واقعیت به صورت دیگر و دروغ و فحاشی به اهل تسنن و تفرقه انداختن شیعه و سنی، تبلیغ اسلام به صورت غلط و ایجاد شبهات در بین جوانان شیعه، حمله به اعتقادات دینی و مذهبی افراد را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

این استاد دانشگاه عنوان کرد: این شبکه‌ها با جذابیت فوق‌العاده و قدرت گرافیکی بالا و مخاطب شناسی، قدرت جذب هر رده سنی و هر قشری را داشته و تاثیرگذاری خود را با هدف توهین و تمسخر اسلام، ترویج فرهنگ خانواده‌های ایرانی به صورت غلط، عوض کردن سبک زندگی مردم و عادی سازی روابط محرم و نامحرم و ترویج مهمانی‌های مجردی و از هم پاشیدن خانواده‌های اسلامی خواهند گذاشت.

لاور بیان کرد: با توجه به اینکه دین اسلام، مترقی‌ترین دین است و تمام معیارهای مناسب برای زندگی سالم و اسلامی را دارد، خانواده‌ها با رعایت نکات مهم در تربیت و آموزش فرزندان در همان اوایل کودکی و شناخت حریم به کودکان و طبقه بندی محرم و نامحرم و نوع پوشش و حجاب و تحلیل و بررسی نکات اخلاقی و اسلامی در برنامه‌های پخش شده ذهن فرزندان خود را برای برخورد با مسائل یاد شده در آینده آماده کنند تا برخورد مناسبی در مواقع لازم داشته باشند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
فرنود راستگو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب علیرضا لاور سلام
صدا و سیما در این مورد چه کرده است؟ شبکه آی فیلم فیلمهایی را نشان می دهد که قبلاً 800 بار دیده ایم.
دولت در این مورد چه کرده است؟

چه سخن حکیمانه ای بود “دولت فرهنگی به جای فرهنگ دولتی …”