سهم بافق از نظر مالیات برارزش افزوده،عوارض،اشتغال و… از شرکت ذوب و روی بافق به چه میزان است؟

دسته: اقتصادی
۳ دیدگاه
پنج شنبه - ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲

شركت ذوب روي بافق (سهامي خاص) در تاريخ 21/12/1370 تحت شماره 89072 در اداره ثبت شركتها و مالكيت صنعتي تهران به ثبت رسيد و پس از توليد آزمايشي در نيمه آبان ماه 1378، در تاريخ 24/9/1379 افتتاح گرديد .

كارخانه اين شركت به منظور توليد سالانه 30.000 تن شمش روي SHG در 45 كيلومتري محور يزد – بافق با مساحتي بالغ بر 200 هكتار با دانش فني، ماشين‌آلات و نظارت بر نصب از شركت NFC چين خريداري گرديد. اين كارخانه بزرگترين واحد توليدي شمش روي كشور مي‌باشد كه با كنسانتره سولفوره روي تغذيه مي‌شود و با توليد 30.000 تن شمش روي و 50.000 تن اسيد سولفوريك در سال از بزرگترين توليدكنندگان روي ايران است.

عمده مواد اوليه مصرفي اين مجموعه، كنسانتره سولفوره روي با عيار 54-52  درصد و رطوبت 11-8 درصد به ميزان 71-65 هزار تن در سال مي‌باشد و به علت مصرف كنسانتره سولفوره در كارخانه ذوب روي بافق در فرآيند توليد، تركيبي از هر دو روش پايرومتالوژي و هيدرومتالوژي وجود دارد.

در تاريخ 24 شهريور 1383 شركت توسعه معادن روي ايران بيش از 98 درصد سهام اين شركت را به منظور حل معضلات فني و اقتصادي واحد مذكور و تبديل آن به يك واحد فعال و پربازده اقتصادي خريداري نمود.

اين مجتمع در مهرماه 1384 به‌ طوركلي راه‌اندازي گرديد و در جهت سودآور نمودن شركت از طريق خاك اكسيده معدن انگوران با توجه به محدوديت‌هاي تهيه خاك سولفوره در اواخر سال 1384، خط توليد به طور كامل تغيير داده شد تا  از خاك اكسيده جهت توليد روي استفاده گردد.

همچنين در سال 1385 پروژه توليد اسيدسولفوريك از طريق احداث واحد ذوب گوگـرد، تكميـل و راه‌انـدازي و امكـان توليد اسيدسولفوريك تا 120 تن در روز با خلوص 98 درصد مهيا گرديد.  اين شركت براي اولين بار در ايران موفق به توليد شمش روي با عيار 995/99 درصد شده است. اين شركت همچنين موفق به دريافت گواهينامه‌هاي يكپارچه  ISO 14001،  ISO 9001 )استقرار كامل استانداردهاي زيست محيطـي(، 18001(IMS) OHSAS(ايمني بهداشت شغلي) از QS سوئيس گرديد كه يكي از معتبرترين شركتهاي گواهي‌دهنده در دنيا مي‌باشد.

شركت توسعه معادن روي ايران در حال حاضر مالكيت حدود 98 درصد از سهام شركت ذوب روي بافق را در اختيار دارد .

بافق فردا:سهم بافق از نظر مالیات برارزش افزوده،عوارض،اشتغال و… از شرکت ذوب و روی بافق به چه میزان است؟فرماندار محترم شما اطلاعی دارید؟


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
بافق فردا از مطلب خوبتان خیلی ممنون
و در ضمن حتما آقا ی فرماندار و مابقی مسولین جوابتنان را میدهند!!!!!!!!! ؟؟؟؟؟
راستی امام جمعه هم نیز میتواند این موضوعات را در خطبه های نماز جمعه مطرح کنند که مردم نیز در جریان باشند !!!!!!!!!!!!
آخه به این خاطر گفتم که یکی از خطبه های نماز جمعه به خاطر همین موضوعات و مشکلات یاید مطرح شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با تشکر

کورش بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بسیار سوال به جایی است

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۴:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بافق فردا با سلام
خواهشمند است چون شما یک رسانه بیطرف می باشید و اخبار خاصی را پوشش نمی دهید در رابطه با مسائل پیش آمده در جهت هیئت امناء امامزاده عبدالله بافق با مدیر کل اوقاف یزد و یا رئیس اداره شهرستان با توجه به اینکه مسئولیت بقاع بر عهده اوقاف می باشد در مورد موضوعات پیش آمده خبر تهیه کنید