رنگین کمان خبری «بافق فردا» رونمایی شد

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
یکشنبه - ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲

همزمان با ایام پرفضیلت ماه رجب و در آستانه ولادت حضرت امام محمد تقی(ع) به منظور ایجاد بستری مناسب برای ارایه هرچه بیشتر و مطلوب تر اخبار تخصصی در بخش ها و حوزه های مختلف به خوانندگان گرامی، صفحات خبری _تحلیلی با موضوع های متفاوت از امروز رونمایی می شود.

امیدواریم بتوانیم همچون گذشته با یاری و همراهی شما خوانندگان گرامی در حوزه های مختلف؛ هنری، فرهنگی، علمی و سایر زمینه ها وب سایتی با کیفیت را به علاقه مندان ارایه نماییم.

خوانندگان عزیز می توانند با کلیک روی سرفصلهای مورد علاقه خود

بصورت تخصصی در جریان مطالب مورد نظر خود قرار گیرند.

                                                                     هیئت تحریریه بافق فردا


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
تقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باباشما چرا اخبار دانشگاه آزاد ومدیریت قوی اونا نمی نویسید زیرا با نزدیک شدن به ایام امتحانات کار بزرگی کرده معاون آموزشی را عوض کرده وهمین جور اموزش دانشگاه آزاد دچار بحران بود وضع را وخیم تر کرده……

کاظم عسکری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۷:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

(هشت سال تأخیر در اعلام رسمی کشف حجاب با شجاعت آیت‏اللَّه بافقی)
گزارش پایگاه خبری تحلیلی “قم فردا” متاسفانه این روزها درسایه بی توجهی و تسامح مسئولین در قلب تشیع و در کنار حرم کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) شاهدصحنه هایی از بد حجابی هستیم که دل هر مومن متدینی را به درد می آورد . البته این نکته قابل توجه است که بخشی از این هنجار شکنی ها توسط زائرین به وقوع مپیوندد اما بخش عظیمی از این بد حجابی ها متعلق به زنان و دخترانیست که مادران آنها سالهای سال حتی درزمان کشف حجاب رضاخانی دست از حجاب خود نکشیدند.

کاش مسئولین محترم شهر با خواندن حرکت قهرمان بزرگ نهی از منکر مرحوم آیت الله بافقی که یک تنه درایوان آینه حرم مقابل ورود بدون حجاب زن رضاخان ایستاد و بعد از آن رنج سالها تبعید و زندان را به جان خرید از آن مجاهد بزرگ درس میگرفتند و برای این وضع قم فکری میکردند .
لازم به ذکر است همان گونه که در خیابان های قم به نظر می رسد, هنوز اکثریت جامعه زنان و دختران قمی به حجاب و مسائل عفت عمومی پایبند هستند اما اگر مسئولین امر در برخورد و ساماندهی وضعیت فعلی کوتاهی کنند یقیناً با شکسته شدن قبح بدحجابی، نسل آینده از این مخاطرات مصون نخواهند بود.

جریان مبارزه مرحوم بافقی با زن رضا خان
در شبِ اول فروردین سال ۱۳۰۶ ش، به هنگام تحویل سال، همسر بی‏شرم رضاخان به همراه عده‏ای از زنان درباری با وضعی زننده و دور از عفت، به آستانه حضرت معصومه(س) در قم رفته و در ایوان آینه جای گرفتند. چون زنان درباری بدون حجاب، وارد حرم شده بودند، یکی از وعاظ به طرز حجاب آنان اعتراض کرد. در این حال، عالم پرهیزگار و شجاع. شیخ محمدتقی بافقی بر آنان شورید و مردم را نیز علیه آنان وادار به اعتراض نمود. وقتی که این خبر را به رضاخان گزارش نمودند، وی در روز دوم فروردین با حالتی غضبناک به اتفاق عده‏ای از مسؤولان نظامی وارد قم شد و یکسره به سمت حرم رفته، دستور ضرب و شتم روحانیان و آیت‏اللَّه بافقی را صادر کرد. رضاخان سپس دستور داد که آیت‏اللَّه بافقی را به شهر ری تبعید نمایند. سرانجام چند سال بعد این عالم مجاهد، پس از اخراج رضاخان از ایران به قم بازگشت. برخی از محققان، واکنش تند آیت‏اللَّه بافقی را نسبت به حضور زنان بی‏حجاب در حرم حضرت معصومه(س) سببِ نزدیک به هشت سال تأخیر در اعلام رسمی کشف حجاب می‏دانند. همچنین، شجاعت آیت‏اللَّه بافقی در رویارویی با رضاخان، تأثیر شایانی در حوزه علمیه قم بر جای نهاد به طوری که امام خمینی(ره) در درس اخلاقی که در دهه ۱۳۲۰-۱۳۱۰ در قم می‏دادند، آیت‏اللَّه بافقی را نمونه‏ای ذکر می‏کردند که باید سرمشق قرار گیرد.