تورم، افزايش قيمت مسكن مهر را اجتناب ناپذير كرده

دسته: اقتصادی
۳ دیدگاه
دوشنبه - ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲
خبرگزاري مهر چندي پيش گزارشي از نارضايتي مردم بافق از پروژه مسكن مهر منتشر كرد و به دنبال آن پيگير پاسخگويي مديرعامل مسكن مهر بافق در اين زمينه شد و مديرعامل مسكن مهر بافق نيز ضمن اينكه بسياري از سخنان متقاضيان مسكن مهر بافق را خلاف واقع دانست، به موارد مطرح شده از سوي آنها پاسخ داد.

فتاحي، مديرعامل مسكن مهر بافق ضمن قدرداني از تلاش هاي اين خبرگزاري در انعكاس اخبار مسكن مهر بافق اظهار داشت: صحبت هاي مردم در مورد مسكن مهر بافق خلاق واقع است و براي هر يك از موارد مطرح شده، پاسخ داريم.

وي افزود: يكي از اعضاي اعلام كرده بود كه واحدهای افرادي كه 15میلیون تومان پرداخته كرده اند، داراي پاركينگ و واحدهاي افرادي كه 20 ميليون تومان پرداخت كرده‌اند، بدون پاركينگ است كه اين موضوع كاملا برعكس است و واحدهاي 15 ميليون توماني فاقد پاركينگ هستند.

ميانگين پرداختي متقاضيان مسكن مهر بافق 5 ميليون تومان در سال است

فتاحي عنوان كرد: یکی دیگر  از اعضاي مسکن مهر بافق اظهار داشته است که از سال 87 تاكنون مبلغ 15میلیون تومان به صورت نقدي پرداخت کرده است که این موضوع صحت ندارد زيرا زمان آغاز پروژه از اواخر سال 88 بوده و اين 15میلیون ظرف مدت سه سال به صورت تدریجی پرداخت شده که میانگین پرداخت اعضا در سال پنج میلیون تومان است.

تصاويري از مسكن مهر بافق كه اعضا در اختيار خبرگزاري مهر قرار داده اند

وي ادامه داد: موضوع دیگری که برخی از اعضا در رابطه با استفاده از در و پنجره‌هاي غیر استاندار در واحدهای مسکن مهر بافق مطرح كرده بودند، قابل دفاع است زيرا كارشناسان در صورت مراجعه شاهد استفاده از در و پنجره هاي u.p.v.c  با شیشه دوجداره و دارای بهترین کیفیت در اين واحدها خواهند بود.

همه كنتورهاي آب و برق وصل است

فتاحي تاكيد كرد: همه واحدهای مسکن مهر بافق دارای کنتور آب و برق مجزا بوده و در حال حاضر همه کنتورهاي آب و برق آن نیز وصل و آماده استفاده است.

وي ادامه داد: برخی از اعضا نيز در مورد نبود آسانسور در این واحدها صحبت کرده اند که این موضوع نیز خلاف واقع است و هم اکنون عملیات شاسی‌کشی 16 بلوک انجام شده و ریل گذاری و نصب درب آسانسور هشت بلوک آن نیز به اتمام رسیده و سایر فعالیت ها نیز در حال انجام است.

وي همچنین در رابطه با بیان این مطلب که عدم پرداخت وام از طرف بنیاد مسکن، باعث افزایش قیمت مسکن مهر شده است، نیز عنوان كرد: اگر مبلغ پرداختی وام از طرف بانک مسکن از 200میلیون تومان به 300 میلیون افزایش یابد در سرعت بخشیدن به پیشرفت پروژه نقش قابل توجهی دارد.

ميزان افزايش قيمت مسكن مهر در بافق در مقايسه با مركز استان ناچيز است

فتاحي تاكيد كرد: باید به این نکته هم توجه کرد که واحدهای مسکن مهر بافق با 123متر مربع زیربنا و دارای پارکینگ، درب و پنجره u.p.v.c با شیشه دوجداره، دارای دو اتاق خواب، شبكه فاضلاب و تصفیه خانه صنعتی است و قیمت تمام شده آن با در نظر گرفتن تورم موجود، 53میلیون تومان است که این مبلغ در مقایسه با قیمت مسکن مهر مرکز استان بسیار کم است و در برخی از پروژه های مسکن مهر استان، مبلغ دریافتی از اعضا بیش از 30 میلیون تومان است.

فتاحي يادآور شد: در تاريخ 20 آذرماه سال گذشته، پیمانکار قبلی مسکن مهر بافق خلع ید شد و تعاونی مسکن مهر بافق خود شروع به کار کرد که از این تاریخ، سرعت پیشرفت این پروژه چشمگیر است و این موضوع توسط بیشتر اعضاي تعاونی مسکن مهر بافق مورد تائید قرار گرفته است.

تورم و افزايش قيمت دستمزدها و مصالح، افزايش قيمت مسكن مهر را اجتناب ناپذير كرده است

وي ادامه داد: با توجه به شرایط حاکم بر بازار و افزایش بی رویه قیمت مصالح ساختمانی، لوازم روشنایی، قطعات و اتصالات فاضلاب، آسانسور همچنین دستمزد نیروی انسانی كه در اين مدت بيش از دو تا سه برابر افزایش داشته است، افزایش مبلغ سهم آورده اعضا امری اجتناب ناپذیر است و این موضوع در بیشتر پروژه های مسکن مهر شهرستان های استان يزد و ساير استانها، انجام شده است.

وي همچنين تاكيد كرد: حدود 40 تا 50 نفر از اعضا سهم آورده خود را که مبلغی حدود 400 میلیون تومان است، پرداخت نكرده اند كه پرداخت این مبلغ در موعد مقرر می توانست در پیشرفت پروژه نقش مهمی داشته باشد.

فتاحي خاطرنشان كرد: در حال حاضر سه بلوک از مسکن مهر بافق آماده تحویل است و شش بلوک آن هم تا 20 روز آینده تکمیل خواهد شد.

فتاحي يادآور شد: پروژه مسکن مهر بافق در 18 بلوک در حال ساخت است که  تاکنون سه بلوک شامل 48 واحد  آن 100 درصد کامل شده و شش بلوک آن 90 درصد پيشرفت كار داشته و 10 بلوک آن نیز پیشرفتی بین 80 تا 85 درصد دارد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۴:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام،انگار بعد از این مدت بدهکار هم شده ایم.

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۸:۲۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آیا میدانیدآخرین پروژه مسکن مهر کشور قراره دربافق باشه.
آخرشدن هم لطف داره . بیچاره جوانان بافق تاکی منتظر خانه دارشدن

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقا من عضو مسکن مهر ملارد یک هستم تازه بعد از کلی شکایت فهمیدم تعاونی عجب جایی برای پول در آوردنه . چه کار رو انجام بدی چه ندی هیچکس باهات کار نداره . اداره تعاون و اتحادیه مثلا” باید نظارت بر کار تعاونی را داشته باشند ولی تعاونی ما سه ساله نه هیئت مدیره داره نه بازرس و کار هم دو سال و نیمه که خوابیده ، حالا خودتون قضاوت کنید ” نظارت کجاست؟ ” شاید زبونم لال …….