افزایش قیمت سکه و ارز در بازار/سکه یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان شد

دسته: اخبار ایران
بدون دیدگاه
سه‌شنبه - 31 اردیبهشت 1392
با افزایش ناگهانی قیمت جهانی طلا و دلار رخ داد
افزایش قیمت سکه و ارز در بازار/سکه یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان شد

امروز به دنبال افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی و دلار در بازار داخل، بهای سکه افزایش یافت. سکه طرح جدید یک‌ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۶۶۰ هزار تومان و ربع ۴۰۶ هزار تومان داد و ستد می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امروز بهای انواع سکه در بازار تهران به دنبال تقویت قیمت دلار و هر اونس طلای جهانی(1400.6 دلار) با افزایش همراه شد.

بر این اساس، سکه امامی طرح جدید با قیمت 1 میلیون و 250 هزار تومان، نیم سکه 660 هزار تومان و ربع سکه 406 هزار تومان داد و ستد می‌شود.

یادآور می‌شود، هر دلار در بازار آزاد با افزایش 50 تومانی نسبت به روز گذشته 3 هزار و 500 تومان فروخته می‌شود.

به گزارش فارس، سکه گرمی 295 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار 119 هزار و 500 تومان معامله می‌شود.

بر این اساس، قیمت هر اونس طلای در بازارهای جهانی با افزایش 56 دلاری نسبت به روز گذشته به 1398.30 دلار در هر اونس رسید و این در حالی است که بهای این فلز به کانال 1400 دلاری نیز وارد شده بود.

به گزارش فوربس،  قیمت جهانی طلا از پایان روز گذشته روند صعودی به خود گرفت و از عوامل این افزایش کاهش ارزش دلار و به تبع آن افزایش قیمت نفت عنوان شده است.

همچنین، از دیگر عوامل این افزایش ناگهانی، انتشار گزارشی از سوی موسسه اعتبارسنجی مودی است مبنی بر اینکه اگر آمریکا در حل مشکلات بودجه‌ای خود در سال 2013 موفق عمل نکند، این موسسه ناچار است تا اعتبار بدهی دولت آمریکا را کاهش دهد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۷
برچسب ها: