گفتمان انقلاب اسلامی؛ رمز پیشرفت‌های بزرگ است

دسته: اخبار ایران
بدون دیدگاه
شنبه - ۴ خرداد ۱۳۹۲
گفتمان انقلاب اسلامی؛ رمز پیشرفت‌های بزرگ است
هیچ ژاندارم و کدخدایی برای جهان نمی‌پذیریم
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، با بیان اینکه آزادسازی خرمشهر به علت حاکم شدن گفتمان انقلاب اسلامی بود،‌ گفت: اگر این گفتمان در فرهنگ،‌ اقتصاد و صنعت نیز جاری شود شاهد پیروزی‌های بزرگی در این عرصه‌ها خواهیم بود.

به گزارش جهان به نقل از تسنیم، سعید جلیلی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در اولین همایش انتخاباتیش که با عنوان “مقاومت، رمز پیشرفت” در سالن افراسیابی ورزشگاه شهید شیرودی تهران برگزار شد، ضمن تبریک ولادت امیرالمومنین علی (ع) و سالروز حماسه فتح خرمشهر، گفت: علت اینکه ۱۳ رجب را تبریک می‌گوییم این است که این روز بشارت به یک موعودی است که به وی خطاب می‌کنیم، شهادت می‌دهیم که تو در راه خدا جهاد کردی و تا آخر در این مسیر ثابت قدم باقی ماندی و آنچه که اهمیت دارد این است که به وی می‌گوییم تو این کارها را تا لحظه آخر عمر انجام دادی.

وی ادامه داد: امیرمومنان کسی است که وقتی می‌خواهد فردی را به عنوان کارگزار نظام اسلامی قرار دهد اهدافی برای او تعیین می‌کند که این اهداف دنیا و آخرت مردم را دنبال می‌کند و تمایز نظام اسلامی را با دیگر نظام‌ها چنین اهدافی اعلام می‌کند.

جلیلی با اشاره به نامه امیرالمومنین به مالک اشتر، گفت: در ابتدای نامه حضرت امیر (ع) به مالک اشتر دو شاخص مهم را برای همه کارگزاران مکتب علوی بیان می‌کنند و می‌گویند ای مالک! سعادت،‌ پیشرفت و تعالی مگر با پیروی از فرائض و سنن الهی به دست نمی‌آید و هر گفتمانی که حرف از پیشرفت می‌زند اما به فرائض و سنن الهی توجه نمی‌کند ابتر خواهد بود.

اولین همایش انتخاباتی  هواداران سعید جلیلی

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خصوص شاخص دوم، گفت: حضرت می‌فرمایند اگر طبق فرائض و سنن الهی عمل نکنید و در مورد آن گفتمان‌سازی نکنید نه تنها پیشرفت نمی‌کنید بلکه دچار پسرفت و بدبختی خواهید شد و اگر کسی بخواهد این مسیر را با انکار گفتمان علوی دنبال کند، آن مسیر فرجامی جز پسرفت،‌عقب‌گرد و بدبختی نخواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه پیشرفت در سایه پیروی از گفتمان اسلام ناب محمدی (ص) به دست می‌آید، اظهار داشت: پسرفت نیز در سایه این گفتمان و یا ضایع کردن این گفتمان است که حاصل می‌شود و انقلاب اسلامی ایران پذیرش این نکته و لبیک عملی در پذیرش به این گفتمان بود و امروز باید هوشیار بود و هشداری که حضرت امیر به مالک دادند مورد توجه قرار داد.

جلیلی خاطر نشان کرد: مسیر پیشرفت انقلاب اسلامی وقتی مورد تهدید قرار می‌گیرد که اندیشه اسلام ناب محمدی انکار شود یعنی گفتمانی که امام عظیم الاشان آن را احیا کرد و مقام معظم رهبری نیز آن را دنبال می‌کند این گفتمان مسیر پیشرفت و تعالی کشور را رقم می‌زند و تمام دشمنان انقلاب اسلامی تمام سعی خود را انجام دادند تا اجازه ندهند این گفتمان ریشه بدواند و با همه توان از طریق مقابله سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تلاش می‌کنند تا این گفتمان پا نگیرد.

اولین همایش انتخاباتی  هواداران سعید جلیلی

دبیر شورای عالی امنیت ملی ،‌گفت: کسانی سعی کردند این گفتمان را انکار کنند و یا آن را ناکارآمد نشان دهند، اما حضرت امام به صراحت اعلام می‌کردند به تنها چیزی که باید فکر کنید استواری پایه‌های اسلام ناب محمدی (ص) است و هرچقدر استوارتر شود طمع دشمنان کمتر و کارآمدی نظام بیشتر می‌شود و سوم خرداد و فتح خرمشهر تبلور این گفتمان در عرصه اجتماعی بود.

وی خاطر نشان کرد: سوم خرداد نشانه‌ای بود که نشان داد باوجود اینکه هرگاه کشور ما درگیر جنگی بوده قسمتی از کشور را از دست داده اما با تبلور گفتمان اسلام ناب محمدی (ص) افتخار آفرید و سوم خرداد نمایانگر کارآمدی این گفتمان برای ما و برای دشمنان بود.

جلیلی اضافه کرد: اگر در سوم خرداد “یاعلی” گفتیم و خرمشهر آزاد شد یاعلی صرفا رمز گفتمان نبود بلکه رمز پیشرفت بود و بر این اعتقادیم آن یاعلی که توانست خرمشهر را آزاد کند می‌تواند بسیاری از ظرفیت‌های کشور را در بسیاری از عرصه‌ها آزاد کند و امروز نیز در عرصه‌های دیگری نمود پیدا کرده است.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در تشریح نمود این گفتمان در زمان حال، خاطر نشان کرد: اگر دیدید که جنوب لبنان آزاد شد به علت تکثیر این شعار و رساندن آن به آنجا بود و اگر می‌بینید که در مقابله با رژیم صهیونیستی جبهه مقاومت پیروز می‌شود به همین علت است و اگر عزت نظام افزایش یافته و باعث ارتقاء نظام در جهان شده است حاصل این گفتمان است.

وی افزود: این گفتمان ظرفیت بالایی را برای کشور به ثمر آورده است و در نظامی که امروز بر جهان حاکم است همه به مقابله با این گفتمان می‌ایستند.

اولین همایش انتخاباتی  هواداران سعید جلیلی

جلیلی با اشاره به این گفته حضرت امام که دلیلی ندارد مسلمانان جهان را به گفتمان اسلام ناب محمدی دعوت نکنیم، گفت: این گفتمان حضرت امام است که نه تنها کدخدا و ژاندارمی برای جهان نمی‌پذیرد بلکه نظام سلطه را نیز رد می‌کند و امام این واقعیت را بیان می‌کنند و این سیاست را بارها اعلام کرده‌اند که به دنبال افزایش نفوذ اسلام و کاهش تاثیر نظام سلطه در جهان هستیم از دشمنی دشمنان نیز نمی‌هراسیم و بعد به صراحت اعلام می‌کند که به دنبال خشکاندن ریشه‌های رژیم صهیونیستی و تکثیر نظام نبوی و رسول‌الله (ص) هستیم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه این گفتمان روز به روز بر اقتدار نظام اسلامی در جهان افزوده است، اظهار داشت: اینکه این گفتمان به چه دلیل می‌تواند چنین ظرفیتی را ایجاد کند دو دلیل عمده دارد که یکی خود امام و قدرت این اندیشه و گفتمان است و دیگری مردمی که حامی این گفتمان هستند و این توده‌های مردم مومن هستند که می‌توانند تولید قدرت و چنین ظرفیتی را ایجاد کنند و اگر می‌خواهیم چنین گفتمانی پیشرفت کند باید به حامیان اصلی این گفتمان که مردم مومن هستند توجه کنیم.

وی ادامه داد: اگر این گفتمان بخواهد پیشرفت کند، نگاه باید به سمت مردمی باشد که نه تنها به این گفتمان اعتقاد دارند بلکه حاضرند از همه چیز خود در این مسیر بگذرند و بر این باوریم که این گفتمان و این مردم اگر در همه عرصه‌ها ظرفیت خود را آزاد کنند همانند دفاع مقدس که توانست پیروزی‌های مهمی را به ارمغان بیاورد، اکنون نیز می‌تواند در فرهنگ، اقتصاد،‌ صنعت و سیاست جاری شود و پیروزی‌های بزرگی را فراهم آورد.

اولین همایش انتخاباتی  هواداران سعید جلیلی

جلیلی با اشاره به گفته‌ای از حضرت امام مبنی بر اینکه اگر تفکر بسیجی در کشوری دنبال شد چشم دشمنان از آن دور می‌شود، گفت: این تفکر در جنگ تحمیلی نشان داد که می‌توان اسلام را پیروز جهان کرد و مهمترین وظیفه رئیس‌جمهور این است که با اعتقاد به این گفتمان تمام ظرفیت‌ها را در جهت تحقق این گفتمان آزاد کند که اگر اینطور شد همانند آزادسازی خرمشهر شاهد پیروزی‌های بزرگی در اقتصاد، فرهنگ خواهیم بود.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: آنچه مهم است این است که در این جهت قدم برداریم و نتیجه، فرع قضیه است و اصل حرکت در این جهت است.

جلیلی ادامه داد: مالک به مصر نرسید، ولی نام او به عنوان کارگزار امام در تاریخ ثبت شد و از او هماره به بزرگی یاد می‌شود.

وی با بیان اینکه امام در پیام به مالک از خدا می خواهد هم مالک و هم خود امام را موفق از آنچه رضای خداوند در آن است کند، اظهار داشت: امام می‌فرمایند مهم آن است که گام بردارید در جهت رضای خدا و اگر خطا کردید در پیشگاه خدا و مردم به صراحت بیان کن.

این کاندیدای انتخابات یازدهم با اشاره به دعای امام مبنی بر سعادتمند و شهید شدن مالک اشتر، تاکید کرد: همه باید در این تلاشی که داریم در چند روز با این نگاه که گفتمان اسلام ناب را ترویج کنیم می‌توانیم موجب پیشرفت کشور شویم. رویگردانی از این گفتمان به جز تباهی برای کشور نتیجه‌ای ندارد.

اولین همایش انتخاباتی  هواداران سعید جلیلی

به گفته جلیلی باید تمام ظرفیت کشور به خصوص ظرفیت آحاد مردم آزاد شود تا همه ما و شما بتوانیم مخاطبان خوبی برای امام و پیرو خوبی برای مقام معظم رهبری که پرچم‌دار اسلام ناب و مکتب علوی است، باشیم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۸
برچسب ها: