قرارداد فاضلاب شهری بافق منعقد شد

دسته: عمومی
۵ دیدگاه
یکشنبه - ۵ خرداد ۱۳۹۲

پروژه‎ عظیم جمع‎آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب شهر بافق، یکی از شاخص‎های مهم توسعه منطقه

و ارمغانی دیگر از همدلی و همراهی مسؤلین

به گزارش روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق دیروزشنبه چهارم خرداد یکهزار و سیصد و نود دو  شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور پذیرای مدیریت شرکت سنگ آهن مرکزی و مسؤلین شهرستان بافق بود تا توافق نامه بیع متقابل یکی از مهم ترین پروژه های عمرانی بافق ، با عنوان طرح انتقال و تصفیه فاضلاب شهری بافق کلید زده شود .

MTB_0156

محمد جواد عسکری در حالیکه حضرت حجه الاسلام و المسلمین سلیمانی امام جمعه بافق ، نوروزی معاونت استاندار ، رئیس سازمان آبفای استان یزد ، خاوری فرماندار ، رحیمیان رئیس هیئت مدیریه شرکت ،  تفکری شهردار ، طلائی ر ئیس شورای اسلامی شهر ، طالعی رئیس آبفای بافق و تنی چند از مدیران و معاونین شرکت سنگ آهن و اصحاب رسانه وی را همراهی می نمودند  وارد سالن کنفرانس شرکت مهندسی آبفای کشور شد و مورد استقبال مهندس ثمره هاشمی مشاور وزیر و رئیس شرکت مهندسی آبفای کشور قرار گرفت تا در این جلسه یکی از بزرگترین پروژه های حیاتی شهر تحت عنوان توافق نامه بیع متقابل اجرای طرح انتقال و تصفیه فاضلاب شهری بافق فیمابین شرکت مهندسی آبفای کشور و شرکت سنگ آهن مرکزی به همت وی امضاء و وارد فاز اجراء شود .

MTB_0135

حبیب حسن زاده مدیر روابط عمومی شرکت در گفتگوئی با خبرنگار ما ضمن اعلام این خبر به اهمیت اجرای این پروژه مهم اشاره نمود و گفت : اجرای پروژههای جمعآوری، انتقال و تصفیه فاضلاب ، یکی از شاخصهای مهم توسعه شهر بافق بوده که هم اکنون دوران گذر به قطب صنعتی شدن را پیش روی دارد و با شتاب قابل توجهی به سمت هدف نهائی خود در حرکت است .

وی پروژه امضاء توافق نامه مهم طرح انتقال و تصفیه فاضلاب شهری را یکی از مهم‌ترین طرح‌های عمرانی منطقه در سال جاری بشمار آورد که نقش مدیریت و شرکت سنگ آهن مرکزی به عنوان اهرم اصلی و کاتالیزور اجرایی این طرح جایگاه خود را داشته و نمی‌توان آنرا نادیده گرفت . حسن زاده در ادامه اظهار داشت : مدیریت شرکت سنگ آهن مرکزی برای تسریع اجرای طرح، قراردادی را با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و سازمان آبفای استان یزد در قالب بیع متقابل منعقد کرده است که بر اساس آن هزینه اجراء پروژه فوق العاده مهم و ضروری فاضلاب شهری بافق را متقبل می‌شود تا پس از اجرای طرح مورد نظر ، در جهت حرکت طرح های صنعتی شرکت بمدت سی و پنج سال از پساب آن بهره برداری نماید و ارزش عظیم اجراء این طرح در  مدیریت خدمات آب شهری از آنجا هویداست که در این میان اداره آبفای شهر هیچگونه هزینه ای برعهده ندارد و مزایای جنبی فراوانی نیز از قبل آن عاید شهر خواهد شد و شکی نیست که اجرا و بهرهبرداری از این طرح عظیم علاوه بر استفاده بهینه از پساب فاضلاب شهری در گردش چرخ های صنعتی در دست اقدام شرکت سنگ آهن مرکزی ، در بهداشت و حفظ محیط زیست شهر بافق نیز بدلیل بالابودن سظح اب های زیر زمینی و خطر آلودگی این طبقات آبی از اهمیت بسزایی دارد.

MTB_0095

حسن زاده تصریح کرد: شرکت سنگ اهن مرکزی همواره حامی محیط زیست بوده و تا کنون نقش مهمی را در جهت حفظ و ارتقاء سطح فاکتور های حیاتی زیست محیطی داشته است و اجراء طرح عظیم انتقال و جمع آوری فاضلاب شهری از جانب دیگر نیز در جهت حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلودگی آن، حفظ محیط شهری و جلوگیری از آلودگی جوی و سطح معابر، افزایش ارتقای بهداشت عمومی شهروندان و به تبع آن کاهش هزینههای درمان و استفاده مجدد و چندباره از آب و بازگردان آب مصرفی به چرخه تولید و صنعت نقش اساسی داشته و از مزایای دیگر اجرای طرح فاضلاب شهری بافق خواهد بود.

مدیر روابط عمومی شرکت جلوگیری از آلوده شدن آبهای زیرزمینی ناشی از ورود فاضلاب به لایههای زمین در درازمدت را از دیگر مسائل دارای اهمیت اجرای طرح فاضلاب در شهر بافق برشمرد و بیان داشت: همچنین با اجرا و بهرهبرداری از طرح فاضلاب شهری بافق رشد اقتصادی ناشی از افزایش سلامت، بهداشت و بهرهوری استفاده از آب را نیز به همراه خواهد داشت و ثمرات زیادی را برای مردم به ارمغان خواهد آورد .

 

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۴۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
مجید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تلاش وپشنکار مسولین محترم بافق قابل تقدیر وتشکر است. ان شاالله در تمام مراحل زندکی موفق بوده و خداوند پشت وپناهشان باشد.

محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۹:۲۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای عسکری دستتان درد نکند

رضا دهقانزاده بافقی ( رخصت) این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۵:۵۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خداوند به تمام کسانی که دل درگروه خدمت بی منت به خلق داده اند طول عمر باعزت همراه با عاقبت به خیری نصیب نماید. اینجانب بعنوان یک شهروند از همه بزرگوارانی که پیگیر مسئله انعقاد و اجرای این قرارداد مهم بوده اند کمال تشکر و قدردانی را دارم . امید آنکه با تلاش و همدلی همه بافقیها بافق را به جایگاه اصلیش در سطح کشور برسانیم .باامید آنروز

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۹:۱۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باکمال تشکرفراوان ازمسئولین بافق بخصوص مدیرعامل دلسوزسنگ آهن بافق آقای عسکری

ع -اولیایی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۴:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مهم تر از انعقاد قرار داد این طرح عظیم (که بخاطر آن باید سجده شکر به جای آورد ) وفاق وهمدلی ایجاد شده در بدنه شهرمان می باشد . انشالله با همت وهمدلی کلیه مسئولین وهمراهی مردم عزیز شهر شاهد رشد وشکوفایی بیشتر شهرمان باشیم.
بزرگترین قله های دنیا با کار تیمی وهمدلی صعود کنندگان فتح شده است ، تک تکمان اگر مصمم به صعود باشیم قطعاً صعود وشکوفایی شهرمان شتاب خواهد گرفت
تو پای در راه نه هیچ مپرس
خود راه گویدت که چون باید رفت
مراتب سپاسمان تقدیم اهداف بلندتان باد / با حق