مردم تهران رضايت بسيار زيادي از ‌اين سردار دلاور و سرباز ولايت دارند

دسته: سیاسی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۵ خرداد ۱۳۹۲

دخیل عباس زارع زاده در مراسم استقبال از قالیباف در یزد گفت:

امروز هركس گذري به تهران داشته باشد، قوام، سرعت و ساماندهي بسيار مؤثر و تحكيم شده را در پايتخت مشاهده مي‌كند و مردم تهران رضايت بسيار زيادي از ‌اين سردار دلاور و سرباز ولايت دارند.

محمد باقر قالیباف امروز صبح وارد شهر یزد شد و مورد استقبال چشمگیر مردم این شهر قرار گرفت. مردم با شعار «قالیباف رزمنده رئیس جمهور آینده»، «مالک اشتر علی فدایی سید علی» از وی استقبال کردند.مردم یزد در ابتدای ورود قالیباف به شهرشان، بر گردن وی شال ترمه که از لباس‌های محلی یزد است، انداختند.

…٢

قالیباف پس از ورود به یزد به سمت گلزار شهدای یزد رفت تا مثل همیشه در سفرهای استانی خود ابتدا به مقام والای شهدا ادای احترام کند.

وی بر مزار سرداران شهید سید محمد ابراهیمی سریزدی و حسن دشتی از فرماندهان تیپ الغدیر یزد حاضر شد و سپس بر مزار شهید محمد منتظر القائم فرمانده شهید سپاه یزد در صحرای طبس و برادران شهید سید محمد و سید رضا پاک نژاد از شهدای حادثه هفتم تیر رفت. قالیباف همچنین بر سر مزار شهیدان  حمید قصیری، محمد علی دانش مقدم،سید جعفر میر جلیلی و عباس فتحی نژاد حاضر شد و به آنها ادای احترام کرد.

سردار مهدی فرهنگ دوست مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد و جمعی از رزمندگان و خانواده‌های شهدا قالیباف را در گلزار شهدا همراهی می کردند.

قالیباف از مسئولان محلی درباره مزار شهید جعفراده فرمانده  تیپ الغدیر یزد پرس و جو کرد و به ذکر خاطراتی از دوران دفاع مقدس پرداخت. قالیباف پس از حضور در قطعه شهدای گمنام، گلزار شهدا را به سوی دفتر امام جمعه یزد ترک کرد.

…٣

محمد باقر قالیباف به دیدار آیت‌الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر یزد رفت و با ایشان دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار، آیت‌الله ناصری ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حضرت زینب کبری(س) گفت: در نظام جمهوری اسلامی ایران وظیفه سنگینی بر دوش همه ماست و ان‌شاءالله خدا در این مسیر به شما توفیق دهد. نکته ای که حتما شما هم به آن توجه دارید، این است چنین مسئولیت‌هایی یک امانت الهی است. در نظام جمهوری اسلامی هر کس وارد صحنه می‌شود، باید هدف اصلی‌اش اسلام و انقلاب باشد. در کشور ما مهم‌ترین مسئولیت حفظ اسلام و انقلاب است.حاکمان نیز باید بر همین مبنا حرکت کنند.

وی گفت: من شما را از مدت‌ها قبل می‌شناسم؛ چه در دوره دفاع مقدس و حضور درجبهه ها و چه فعالیت‌هایی که بعد از آن داشته اید. هدف و مبدا حرکت شما نیز برای حفظ اسلام و انقلاب بوده است. انشاءالله اگر خداوند اراده فرمود و مردم توجه کردند، باز هم برنامه شما بر این باشد که از حمایت کنندگان اسلام باشید و کمال الهی و رسیدن به خدا را به عنوان هدف اصلی خلقت بشر در نظر داشته باشید.

آیت‌الله ناصری تاکید کرد: در دنیا هم باید بتوانیم اسلام و مسلمین را به این سمت و سو بکشانیم. این هدفی است که امام زمان(عج) نیز برای تحقق آن می آید. امروز اقتصاد موضوع مهی است و برخی آقایان به عنوان موضوع اصلی از آن یاد می‌کنند، اما باید مراقب باشیم که اقتصاد ما را از فرهنگ و اعتقادات مردم غافل نکند.

وی با اشاره به سوابق قالیباف در انجام فعالیت‌های دینی گفت: سوابق کاری شما در شهرداری و همچنین اقدامات شما را در تاسیس خانه های قرآنی و مساجد دیده ام. احساس می کنم اگر شرایط محقق شود، حرکت بزرگی خواهید داشت و تحول بزرگ فرهنگی، اقتصادی و همچنین حرکت زیر ساختی برای تحول درآموزش و پرورش و فرهنگ صورت می گیرد تا فرزندان جامعه ما از ابتدا مومن، متعهد، عالم و فکور بار بیایند.

وی در پایان گفت: انشاءالله موفق باشید و خداوند نیز به شما توفیق دهد تا زمینه فراهم شود و بتوانید این کارها را انجام دهید.
در ادامه این دیدار قالیاف گفت: همه تلاش ما این است تا یک زندگی رحمانی به عنوان زندگی مد نظر اسلام وجود داشته باشد. قصد اصلی نظام اسلامی تعالی انسان‌هاست و مسائل معیشتی و اقتصادی وسیله محسوب می‌شود. اگر نتوانیم نیازهای اولیه جامعه را با یک تدبیر درست حل کنیم دچار مشکل خواهیم شد.

قالیباف افزود:  واقعیت آن است که کشور ما دارای منابع اقتصادی و انسانی مناسبی است و امید می رود بتوانیم با تدبیر مناسب و مدیریت صحیح به این منابع جهت دهی کنیم. آن وقت می‌توانیم کمک شایانی به مردم کرده و زمینه زیست مومنانه را فراهم کنیم.

قالیباف در پایان گفت: اگر فقر و تنگدستی در جامعه وجود داشته باشد، آسیب های اجتماعی و مشکلات بزرگ به وجود می‌آید . در چند سال اخیر برنامه ما این بود که شهرداری را از سازمان خدماتی به نهادی اجتماعی و فرهنگی تبدیل کنیم، با این هدف که بستری برای عبادت خدا از سوی مردم فراهم شود. ان‌شاءالله با دعای شما و کمک مردم شرایطی برای خدمت بی منت به مردم فراهم شود.

امام جمعه یزد: سوابق شما نشان می دهد که هدف و مبدا حرکت شما برای حفظ اسلام و انقلاب بوده است

…4

محمدباقر قالیباف پس از ديدار با امام جمعه شهر يزد با حضور در آسایشگاه جانبازان ثامن‌الائمه اين شهر با جمعی از جانبازان قطع نخاعی ویلچری و تنفسی دوران دفاع مقدس دیدار کرد.

در بدو ورود قالیباف به آسایشگاه جانبازان یزد، محمدعلی پورباقری، جانباز قطع نخاعی در عملیات بیت‌المقدس به استقبال قالیباف آمد و با وی به گفت‌وگو پرداخت.

قالیباف در جریان این بازدید با جمعی از جانبازان عملیات کربلای پنج، عملیات بیت‌المقدس –آزادسازی خرمشهر– و همچنین یکی از همرزمان شهید صیاد شیرازی دیدار کرد. وی همچنین در جریان روند رسیدگی به درمان جانبازان و همچنین چگونگی توسعه آسایشگاه یزد و پیگیری ادامه تحصیل جانبازان قرار گرفت.

قالیباف همچنین از نحوه رسیدگی به تأمین داروهای موردنیاز جانبازان و اعزام آنان به خارج از کشور پرس‌و‌جو کرد. وي سپس پای درددل جانبازان دفاع مقدس نشست و درباره آخرین روند اجرایی شدن قانون جدید رسیدگی به وضعیت آزادگان و جانبازان در فضایي صمیمانه با آنها گفت‌وگو کرد.

…5

دقايقي پيش دكتر قاليباف با استقبال شهروندان يزد و با شعار «صل الله محمد، ياور رهبر آمد» وارد مسجد حظيره شد و قرار است تا دقايقي ديگر در جمع پرشور اقشار مختلف شهر يزد سخنراني كند.

…6

 در هنگام ورود قاليباف به مسجد حظيره حاضران شعارهاي «صل علي محمد سردار ملي آمد»، «صلي علي محمد، ناجي ملت آمد»، «فداي ولايت، خدا نگهدار تو»، «فدايي سيدعلي، به شهر ما خوش آمدي» و… سر دادند و از وي استقبال كردند.

دست‌نوشته‌هايي نيز در دستان جوانان و اقشار مختلف شركت‌كننده در مراسم ديده مي‌شود. روي برخي از پلاكاردها نوشته شده: «حمايت از ولايت در عمل است نه صحبت»، «اندكي صبر سحر نزديك است»، «سردار باكفايتي، تو از تبار ملتي»، «نسل علي اكبريم، فدائي رهبريم»، «مالك اشتر علي فدايي سيدعلي»، «صلي علي محمد، مرد عمل خوش آمد»، «جهاد ادامه دارد»، «ما آماده‌ايم يا الله، حاج باقر بسم‌الله»، «مي‌شود با تو دل به دريا زد» و «اميد فردا قاليباف».

همچنين سربندهاي لبيك يا خامنه‌اي، صاحب‌الزمان(عج) و يا مهدي(عج) نيز بر پيشاني جمعي از جوانان شركت‌كننده در اين مراسم بسته شده است. پرچم ايران نيز در دستان جمعي از شركت‌كنندگان در مراسم ديده مي‌شود. درضمن در سالروز وفات حضرت زينب(س) در آغاز مراسم يكي از مداحان به مرثيه‌سرايي پرداخت.

…7

زارع‌زاده، نماينده مردم ابركوه، مهریز و بافق دقايقي پيش در جايگاه سخنراني قرار گرفت و به قاليباف خيرمقدم گفت.

وي با اشاره به سوابق و عملكرد قاليباف تاكيد كرد: امروز هركس گذري به تهران داشته باشد، قوام، سرعت و ساماندهي بسيار مؤثر و تحكيم شده را در پايتخت مشاهده مي‌كند و مردم تهران رضايت بسياري زيادي از ‌اين سردار دلاور و سرباز ولايت دارند.

…8

دقايقي پيش سخنراني قاليباف در جمع مردم شهر يزد آغاز شد.

قاليباف در آغاز سخنانش، مردم يزد را مردمي متدين، مومن، شهيدپرور، پرتلاش، پركار، صبور و زحمتكش توصيف كرد و گفت: بيشتر در اين جمع، جوانان عزيزي را كه اميد اين كشور هستند مي‌بينم. امروز كه توفيق داشتم در شهر يزد باشم وقتي به چشمان جوانان اين شهر نگريستم ياد دوستان شهيدي از اين استان افتادم كه ماه‌ها و روزها در كنار هم بوديم؛ مثل شهيد جعفرزاده و شهيد آقابابايي، دوستاني كه هر كدامشان مايه افتخار من هستند.

وي در ادامه ياد شهيد محراب، آيت‌الله صدوقي و مرحوم آيت‌الله خاتمي را نيز گرامي داشت و افزود: با همه سختي‌هايي كه اين روزها داريم، همين كه خدا عمر ما را در اين مقطع قرار داده تا در سايه يك نظام اسلامي باشيم شاكر هستيم، هرچند شكر اين نعمت بزرگ را نمي‌توانيم به جا آوريم.

قاليباف گفت: مردم از يك مدير توقع ندارند كه به وعظ، خطبه و نصيحت بپردازد. مردم از يك مدير انتظار ندارند كه نظريه‌پرداز باشد. مدير بايد حرفي كه مي‌زند طوري باشد كه مردم احساس كنند دغدغه‌هاي خودشان را از خود او مي‌شنوند. پاسخ آن دغدغه‌ها را هم به جاي اينكه با گوش خود بشنوند در زندگي روزانه خود آن را حس كنند. اين خطر وجود دارد كه اگر شكر نعمت به جاي نياوريم، خدا آن نعمت را از ما بگيرد و هم دنياي مردم و هم آخرت آنها را از بين ببريم. شكر نعمت اين است كه ما به عنوان يك مدير اين طور صحبت بكنيم كه مردم رفع مشكلات خود را از زبان يك مدير بشنوند.

…9

قاليباف در جمع مردم يزد گفت: يك زماني حضرت امام(ره) فرمود راه قدس از كربلا مي‌گذرد، شاید آن روز عده‌ای به این حرف باور نداشتند، اما امروز مي‌بينيم كه واقعا راه قدس از كربلا مي‌گذرد، يك نظام اسلامي در عراق مستقر است و صدام كافر از بين رفته و رزمندگان اسلام در جنگ‌هاي 33 روزه و 22 روزه در غزه و جنوب لبنان شهيد مي‌شوند و مقاومت مي‌كنند. مهم اين است كه ما مقاوم باشيم و از عقل و تدبيري كه خدا داده به درستي استفاده كنيم.

امروز بيش از هر زمان ديگر، شرايط اقتصادي سخت شده. چه كسي هست كه از تورم و گراني آسيب نديده باشد؟ بيكاري دغدغه همه خانواده‌ها شده. چالش كشور ما، امروز اين است كه سوءتدبير در اداره جامعه داريم. من به عنوان يك خدمتگزار می‌گویم قبل از اينكه تحريم ما را دچار چالش بكند، سوءتدبير ما را دچار چالش كرده است. لذا اگر به اين موضوع توجه نكنيم، هم دنیا و هم دینمان در خطر خواهد بود. شفاف و روشن مي‌گويم که در روز 24خرداد كه نقطعه عطفي براي انقلاب اسلامي است، فرصت آزمون و خطا نداريم. نبايد بعد از سي و اندي سال به گونه‌اي تصميم بگيريم كه یکی- دو سال بعد پشيمان شويم.

وي افزود: ما امروز همه را مي‌شناسيم و افراد مختلفي خود را در معرض نامزدي قرار داده‌اند. یک بخش حماسه سياسي مشاركت مردم و بخش دیگر انتخاب درست و به دور از احساسات است. امروز بايد باورمان باشد كه با حرف و لفاظي و شعار نمي‌شود كشور را اداره كرد. كشور به عقلانيت و معنويت نياز دارد. كارنامه افراد بسيار مهم است. من امروز توفيق خدمت در شهرداري تهران را دارم. از مردم تهران سئوال كنيد، دغدغه‌هاي مردم را مي‌دانستم و دليلي نداشت مرتب در تلويزيون با مردم صحبت كنم. سعی کردم با انجام کار دغدغه‌هاي مردم را برطرف كنم. مديران بايد كمتر حرف بزنند و بیشتر کار کنند.

…١٠ و پایانی

قالیباف در ادامه افزود: برنامه مهم است اما مهمتر از برنامه كارنامه است. برنامه بايد ضمانت داشته باشد و ضمانت آن كارنامه افراد است. كشور نيازمند يك تغيير جدي در نظام اداري است. فساد مالي و اداري به سيستم فسيل و از بين رفته اداري برمي‌گردد كه قبل از انقلاب ایجاد شده و هنوز آن را متحول نكرده‌ايم، چون هيچ وقت مديري كه روحيه تحول داشته باشد نداشتیم.

وی تاکید کرد: در دهه چهارم انقلاب جوانان فرصتی براي اينكه خود را نشان بدهند، ندارند. سيستم آنقدر بسته و خسته و فرسوده است كه احتياج به خون جديد دارد تا مشكلات حل شود وگرنه تورم حل نمي‌شود. بر اين اساس ظرف دو سال با يك زمان‌بندي مشخص گراني، تورم و بي‌ثباتي در عرصه اقتصادي پايان پيدا خواهد كرد. براي اين كار هم در سطح ملي و هم در سطح استاني برنامه‌ريزي شده است. يكي از مشكلات ما اين است كه در سطح مياني نيروي ماهر در حوزه آموزش، صنعت، خدمات و حمل‌ونقل كم داريم كه اين موضوع از اولويت‌هاست و در دستور كار خواهد بود. خدمات حمل‌ونقلي و آموزشي براي استان يزد نیز در نظر گرفته شده است. موقعيت گردشگري استان يزد از امتیازات مهم استان است و باید ساماندهی شود. امروز جامعه ما بسيار تشويش خاطر دارد، بايد آرامش به خانواده‌ها و زندگي مردم برگردد. حماسه سياسي با شما، حماسه اقتصادي با ما مديران انشاالله.

در پايان سخنان قاليباف بار ديگر جمعيت شعار ابوالفضل علمدار قاليباف را نگهدار سر دادند

در پایان سخنان قاليباف، در حالي كه مردم يزد او را همراهی مي‌كردند مجري برنامه از قول اهالي يزد خطاب به قاليباف گفت: خداحافظ سردار، خداقوت شهردار، سلام آقاي رئيس جمهور انشاالله.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۴
برچسب ها: