50 میلیون و 483 هزار و 192 نفر، واجد شرایط رای دادن

دسته: اخبار ایران
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۷ خرداد ۱۳۹۲

وزیر کشور گفت: برای انتخابات پیش رو در سراسر کشور، 50 میلیون و 483 هزار و 192 نفر تعداد واجدین شرایط رای دادن هستند.

 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مصطفی محمد نجار صبح امروز در حاشیه همایش معاونین سیاسی و امنیتی استانداری‌های سراسری کشور در جمع خبرنگاران گفت: در انتخابات پیش رو یک میلیون 631 هزار و 206 نفر رای اولی هستند که از این تعداد 831 هزار 644 نفر مرد و 799 هزار 562 نفر زن هستند.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که “آیا با توجه به گذشت زمان تبلیغات انتخابات مشکل ناامنی و خلائی وجود داشته است؟” اظهار کرد: تا الان شکایت قابل توجهی نداشتیم، فقط دو – سه مورد بوده که مستقیما به قوه قضاییه ارجاع شده و در آنجا در حال رسیدگی است.

وزیر کشور، نامزدها و طرفداران آنها را به اخلاق‌مداری دعوت کرد و گفت: فضای انتخابات نیاز به شور و نشاط دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه 285 مرکز نیز برای ایرانیان خارج از کشور در روز انتخابات در نظر گرفته شده است، افزود: به موازات امکانات داخلی کشور برای ایرانیان خارج از کشور امکانات لازم در نظر گرفته شده است.

وزیر کشور همچنین گفت: برای بحث امنیت انتخابات تعاملات خوبی با نیروی انتظامی داشتیم.

نجار در بیان پیش‌بینی از مشارکت مردم در انتخابات نیز گفت: ما مجری و برگزارکننده انتخابات هستیم ولی به هر حال جلسات مختلفی را برگزار می‌کنیم ضمن اینکه ملت ایران هوشمند و به سرنوشت خود حساس هستند و مطمئنیم که مردم در این انتخابات با شکوه از گذشته شرکت می‌کنند و به تکلیف و وظیفه‌شان عمل خواهند کرد.

وی در ادامه تاکید کرد: اگر انتخابات به دور دوم کشیده شود، برنامه‌ریزی‌های لازم را طبق قانون انجام می‌دهیم.

 

خبرنگاری پرسید “آیا ممکن است بستن مرزها را در بحث انتخابات مورد توجه قرار دهیم؟” که نجار پاسخ داد: ما هر کاری که لازم باشد انجام می‌دهیم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۷
برچسب ها: