مجتمع آموزش عالی اردکان به دانشگاه اردکان ارتقا یافت

دسته: دانشگاه
۲ دیدگاه
شنبه - ۱۱ خرداد ۱۳۹۲

با موافقت شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، دانشگاه اردکان از سال تحصیلی جدید با هزار و ۱۰۰ دانشجو در قالب ۱۵ رشته در سه دانشکده فنی و مهندسی،کشاورزی و منابع طبیعی، علوم انسانی و یک آموزشکده دامپزشکی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد راه اندازی می شود.

همچنین مرکز آموزش عالی حضرت خدیجه (س) به عنوان پردیس ویژه خواهران با رشته تحصیلی مطالعات خانواده در مقطع کارشناسی، فعالیت خود را از مهرماه آغاز می کند.

روند این اقدامات با پیشنهاد و پیگیری نماینده مردم اردکان آغاز شد که شورای گسترش آموزش عالی در جلسه ای در تاریخ ۱۶ بهمن ماه سال ۸۶، موافقت اصولی خود با ایجاد “مرکز آموزش عالی حضرت خدیجه(س)” ویژه دختران را اعلام کرد و اقدامات لازم برای ایجاد امکانات مورد نیاز در شهرستان آغاز شد، اما به دلیل تغییر در برخی سیاستهای وزارت علوم، این مرکز که ویژه دختران بود، در تاریخ سوم آذرماه سال ۸۸ به “مرکز آموزش عالی اردکان” بدون محدودیت جنسیتی تبدیل شد.

همچنین با پیگیری، مکاتبه و جلسات متعدد، در تاریخ ۱۸ دی ماه سال ۸۹، “مرکز آموزش عالی اردکان” به “مجتمع آموزش عالی اردکان” ارتقاء یافت و از نکات بارز اینکه در همان سال از طریق کمیسیون تلفیق بودجه مجلس، ردیف بودجه مستقل برای این مجتمع در قانون بودجه کل کشور تعریف شد که نقش بسزایی در پیشبرد امور آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و عمرانی این مجتمع داشت که در سایر موارد مشابه در استان، این مهم عملی نشده بود.

با پیگیری های بعدی نماینده مردم اردکان از طریق وزیر علوم و در جلسه هیئت دولت در جریان سفر دور سوم به استان یزد، در نهایت شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم با ارتقاء مجتمع آموزش عالی به دانشگاه اردکان موافقت کرد.

همچنین پیرو پیگیری قبلی و مکاتبه نماینده مردم اردکان با وزیر علوم برای راه‌اندازی پردیس ویژه خواهران، شورای گسترش با ایجاد “مرکز آموزش عالی حضرت خدیجه(س)” ویژه خواهران موافقت کرد و مقرر شد از مهر ماه سال جاری پذیرش دانشجو در این پردیس دخترانه آغاز شود.

منبع: مهر


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

تعصب جوانان بافق کجا رفته است . چرا عملکرد رئیس دانشگاه ازاد بافق مورد سئوال قرار نمیگیرد؟ در دانشگاه ازاد بافق ماهی پرورش می دهند در حالی که در شهرهای دیگر استان دانشگاه جدید تاسیس می کنند . ایا یکنفر بومی تحصیلکرده در بافق نداریم که دلش به حال زادگاهش بسوزد؟

دانشجوی سابق دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مسائل فرهنگی بافق را چه کسی باید پیگیری کند ؟ امام جمعه!!!!!!!!!
فرماندار ؟؟؟؟؟؟؟ نماینده محترم مجلس؟؟؟!!!!یا ریاست دانشگاه . سری به دانشگاه ازاد میبد یا اردکان یا ابرکوه بزنید برای بافقیها جای بسی شرمندگی است که افرادی زمام امور را دردست گرفته اند و فقط سنوات سوابق خود را رقم میزنند .چه کسی باید در جذب دانشجو ومرمت ساختمانها و توسعه کمی و کیفی آن دل بسوزاند ؟ من در سال 80 دانشجوی همین دانشگاه بودم که در استان حرف اول را میزد .چند روز پیش که با یکی از دوستان گذرم به انجا افتاد باورم نمیشد که چه کسانی با چه ابزاری توانسته اند چنین …. .