نجات یک فرد روستایی از ارتفاعات باجگان

دسته: حوادث
۴ دیدگاه
پنج شنبه - ۱۶ خرداد ۱۳۹۲

132e67_2015
چهارشنبه راس ساعت 15 باتماس تلفنی خبر کوه گرفتگی یک فردروستایی در بلند ترین نقطه کوه باجگان شهرستان بافق تیم امدادکوهستان هلال احمر بافق راهی منطقه شده وبا6ساعت کوه پیمایی وکوه نوردی فردآسیب دیده رانجات داده واقدامات اولیه راانجام و سپس وی را برای مداوا به بیمارستان منتقل کرد.

ابوالفضل طالبی بافقی مربی تیم امدادکوهستان شهرستان  در خصوص علت سانحه بیان داشت که فرد اسیب دیده به دلیل هم هوانشدن با کوه وداشتن سابقه بیماری تنگی نفس در کوه گرفتار شده است و از شهروندان عزیز خواست که هنگام کوهنوردی در ارتفاعات زیاد، خودرا با کوه هم هوا کنند تا دچار ارتفاع زدگی نشوند


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
بیکار پنج شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۹:۱۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ببخشین ماچطورخودمون روبا کوه هم هوا کنیم تا دچار ارتفاع زدگی نشویم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سید مهدی پنج شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۱:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
با عرض خسته نباشید به بچه های هلال احمر امیدوارم که همیشه سالم و تندرست باشید.

امدادگردل سوز پنج شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۵:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام خدمت دوستان بافق فردا:هم هوایی درکوه یعنی اینکه هرفرد ی که به کوه میرود باید هر10دقیقه 2دقیقه استراحت کرده واز ارتفاع 2000متربه بالا باید فرد کوه نورد چه باتجربه یابی تجربه باید هر چند صدمتری ایستاده وباهوای آن ارتفاع هم هواشد چون اکسیژن درارتفاعات کم ترهست وکوه نورد باید خودرابااکسیژن آن ارتفاع مچ کند تادچار ارتفاع زدگی نشود.
قبل از رفتن به برنامه حتما سطح آهن خون خود را چک کنید و در صورت مناسب نبودن آن را به کمک پزشک اصلاح کنید. اصلاح فقر آهن گاه می تواند 3 تا 6 ماه زمان ببرد. زنان و افراد گیاه خوار در ریسک بالاتری برای فقر آهن قرار دارند. مناسب بودن سطح آهن خون نقش بسیار مهمی در روند صعود و هم هوایی دارد.خصوصا زمانی که مدت فعالیت طولانی تر می شود. با افزایش ارتفاع شما با کاهش اکسیژن و تطابق های پیچیده فیزیولژیک رو به رو می شوید. اشتها و ادراک طعم کاهش پیدا می کند.برای رفتن به ارتفاع بالا، انسان نیاز به صعود در چند مرحله دارد تا فرایند هم هوایی در بدن انسان کار کند و بنابراین از استفاده دارو در کوهستان باید خودداری کرد ولی کسانی که به مناطقی با ارتفاع بالا پرواز می کنند یا برای ماموریت های امداد و نجات در ارتفاع بالا (در این دو مثال و در شرایط دیگری که امکان هم هوایی وجود ندارد) استفاده از دایامکس (diamox 125 mg bid) ممکن است مفید باشد به شرطی که سابقه ای از حساسیت به این دارو وجود نداشته باشید.
باتشکر ابوالفضل طالبی بافقی مربی تیم کوه نوردی هلال احمر

masoudperspolisi جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ایول به هلال احمر که همیشه سر صحنه حادثه حاضراست