آتش تنور انتخابات شورا در بافق گُر گرفت

دسته: مقالات
۴ دیدگاه
پنج شنبه - ۱۶ خرداد ۱۳۹۲

بالاخره 16 خرداد 92 از راه رسید

از امروز قرار است در این شهر 47 نفر با هم مسابقه ای بگذارند و 7 نفر از  مقبولترینانشان در دل و نگاه مردم خود را برای برداشتن بارهای سنگین عقب افتادگی از شانه های رنجور بافق آماده کنند.

در این دوره و برای چهارمین بار طلاب بافقی حاضر نشدند عیارشان برای حس مسؤلیت پذیری در حل مشکلات شهر را در محک انتخاب بسنجند و دو نفری هم که ثبت نام کرده بودند قبل از شروع مسابقه میدان را خالی کردند .

زنان بافقی در این دوره بی فروغ تر از همیشه عطای صندلی شورای اسلامی شهر را به لقای در سختی افتادن بخشیدند،دریغ از اینکه نیمی از جمعیتی را تشکیل می دهند که حتی از حداقلها در این شهر محرومند.

از 57 نفر ثبت نام کننده اولیه فقط 1 نفر شرایط احراز صلاحیت کسب نکرد،2 نفر انصرافانده شدند تا تایید صلاحیت شوند! و هفت نفرخود از رقابت منصرف شدند،بدلایلی چون مشکلات شخصی،تکثر نامزدها و شاید رفع شدن تکلیف !

از امروز از زبان نامزدها می شنویم و می خوانیم باید ها و نبایدهایی که قرار بود برای شهرصورت پذیرد یا نپذیرد، اما در اینکه چرا تا امروز حرفی نزدند نکته ای است نگفتنی شاید هم فضای باز تبلیغات خیلی ها را شیر می کند!

ائتلافهایی هم رقم خورده برخی بر طبل محلگی می کوبند و برخی جوانی و نیرویش را بهترین دلیل ائتلاف مطرح می کنند.در این میان آنهایی که می خواهند مستقل باشند و بدانند پس از سالها زندگی در شهر و کارهایی که کرده اند چقدر مقبولیت دارند هم کم نیستند.

بد نیست بدانیم انتخابات شورای اسلامی شهر در بافق کمتر سیاسی است یعنی رای ها بر اساس شناخت رقم می خورد تا حمایت  های سیاسی اما در اینکه امروز انتخابات شورای اسلامی این شهر تبدیل به جنگ قدرت برخی مدیران قبل و امروز شده شکی نیست. (حتی اگر بگویی مته ای که روی خشخاش تایید صلاحیتها گذاشته شده آبشخوری اینگونه داشت گزافه نگفته ایم)

یادمان باشد شوراهای اسلامی شهر تا کنون برای مردم آبی نداشته اما برای خیلی ها نان داشته. نانی که از رانت شورای اسلامی برخاسته و برخواهد خاست و در دوره ها قبل برای مردم شهری چون بافق بسیار مشهود است از ثروت گرفته تا قدرت! اما اینکه چگونه باید سره را از ناسره خدمت و قدرت شناخت به این آسانی ها نیست،پس خوب بیاندیشیم با رایمان نانی برای شخص می آوریم یا شهر؟

به نظر می رسد آنچه خوب است در انتخابمان مورد توجه قرار دهیم این باشد که :حالا که دارد تنور انتخابات داغ می شود به این نگاه نکنیم چه کسی دردهایمان را بهتر از خودمان  مطرح می کند،داد می زند و رنجهایمان را بیشتر می نمایاند،همیشه دیگران را مقصر می داند و خود و حتی ما را تبرئه می کند، با زمین و زمان سرجنگ دارد، و فقط  و فقط منتقد است .بلکه به این بیاندیشیم چه کسی برنامه دارد؟ راهکار ارائه می کند،پیشنهادهای قبلی اش مشکلی از شهر را رفع کرده باشد ،در امتحانات قبلی کارنامه خوبی از خود به جای گذاشته و حداقل دستاوردی عام المنفعه داشته باشد نه اینکه منفعت طلبی در زندگی روز مره یا کاری اش موج بزند.به همدلی و همکاری برای پیشرفت ایمان داشته باشد،خودش را به پست یا… نفروشد،اجیر شده شخص،گروه یا حزب نباشد،ماندن بر صندلی شورا را بر صراحت و صداقت و شفافیت با مردم ترجیح ندهد، بداند برای مردم و از طریق مردم انتخاب می شود نه مسؤلین و مسائل مثبتی اینگونه را در زنگی اش به منصه ظهور گذاشته باشد و بر این مثبتها ثابت قدم باشد.

محمد علی قاسم زاده


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس پنج شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۳:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقاي قاسم زاده باسلام اين چيزهايي که نوشته ايد محال است عامو محال است.

محمد رضا پنج شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۵:۱۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اون اقایانی که انصرافانده شدند 4سال دیگر خدمت صادقانه کنند

مجید پنج شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای قاسم زاده، آقایان انصرافانده نشدند آقایان شعور داشتند، لطف نمودند و با جوی آرام صحنه را خالی کردند. بنده هم به نوبه خودم از این بزرگواران کمال تشکر را دارم ان شاا… در تمام مراحل زندگیشان موفق بوده و باشند.

کارگر جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۲:۵۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقایان و خانمهای محترم به خاطر خودتان که تا به حال کاری نکردید و شک دارم از این به بعد هم کاری انجام دهید اما تو را به خدا بیایید به خاطر فرزندانمان به دور از محله و طیف سیاسی کسانی را انتخاب کنیم که کار بلد و به درد شورا بخورند نه فقط به خاطر اینکه طرف آدم خوبیه ، نه آدم خوبی که کلاه سرش بره به درد نمیخوره ، محله بازی را کنار بگذارید من هم از محله خودم کسانی هستند ولی هیچکدام به درد شورا نمیخورن ، فامیل بازی را هم کنار بگذارید ، میخواهیم شهر را به دست یه عده بدیم که برا بچه هامون بسازند تا لااقل 4سال آینده دوباره سر نقطه اول نباشیم
مردم چند سال پیش چادرملو از بافق جدا شد و اخیرا چاه گز حالا نوبت دی19هست بیدار شید مردم بیدار
یه گروه از طرف … اومدن تو میدون این چیز خوبیه ولی اینطور نشه که آقایون برای نگه داشتن پستهای خودشون در مقابل … کوتاه بیایند ، البته همفکری و همکاری خوبه و موجب پیشرفته ولی آیا این آقایون از طرف گروه خاصی یا همان …..اجیر نشده اند موفق باشید
بیدار باشید