از کوزه همان برون تراود که در اوست

دسته: مقالات
۲ دیدگاه
جمعه - ۱۷ خرداد ۱۳۹۲

 

انتخاباتی دیگر در راه است و تشکیل شورایی دیگر . آنچه موجب سازندگی بهتر شهر ما می شود ، انتخاب کسانی است که اصلح هستند و برآیند شخصیتی بهتری نسبت به دیگران دارند و این امر تنها با کنکاش ، مطالعه و دقت کافی انجام می گیرد . آشنایی ، فامیل بودن یا تأکید دیگران به انتخاب افراد خاص ، سودی به حال شهر ما ندارد . وظیفه همه ما این است ، تلاش کنیم تا به دقیق ترین و بهترین نظر برسیم . مطالعه کنیم ، اوضاع و احوال و افکار افراد را خوب بررسی نمائیم و با دقت در رفتار گذشته و حال آنها ، دست به انتخاب بزنیم . کسانی که کاندید شورا می شوند ، به طور حتم برای خدمت به زادگاهشان پا پیش می گذارند و می دانند با جلب اعتماد مردم، وظیفه سنگینی بر عهده می گیرند. شایسته است آنان که دوران نمایندگی خود را به پایان رسانده اند ، لیستی از عملکردهای خود ، در اختیار مردم بگذارند و نشان دهند در پاسخ به رأی آنها ، وظیفه خود را به خوبی انجام داده اند . اگر پس از پایان هر شورا ، اعضا بدانند باید توضیحی از کارهای خویش به مردم ارائه دهند ، از همان ابتدای کار ، با جدیت تلاش می کنند و وظیفه خویش را به درستی انجام می دهند .

پیشرفت و توسعه شهر ، بالا بردن فرهنگ عمومی مردم در موارد مختلف ، رفاه و خدمات و ….. در پایان هر شورا باید بازنگری شود تا کسانی که برای دور بعد اعلام آمادگی می کنند، بدانند در برابر هر کاری باید پاسخگوی مردم باشند .

آنان که فرهنگ برخورد با مردم را نمی دانند ، راستگو نیستند ، در صدد تخریب دیگران برمی آیند و به مال و               مال اندوزی بسیار علاقه مندند ، افراد صالحی نیستند و نمی توانند به آنچه گفته اند عمل کنند . اعتماد چیزی است که باید در به وجود آمدنش همه موارد را بررسی نمود . انتخاب شورا ، برعکس آنچه به نظر می آید ، اهمیت بسیاری دارد و عضو شورای شهر شدن ، بسیار سخت است . البته این مهم در باره کسانی است که به وجدان خویش رجوع می کنند و با بینشی صحیح ، از همان آغاز نیت کار و خدمت دارند و تنها به فکر شهر و مردمشان هستند . شخصی که این مسئولیت را بر عهده می گیرد ، وظایف خاصی دارد و بر اساس این وظایف هم شرایط خاصی پیدا می کند .

مردم شهر ما بدانند ، تنها با انتخابی صحیح می توانند شهری آباد داشته باشند . ما به کسانی نیاز داریم که باهوش ، متفکر، سخنگو و دلسوز باشند . به شعارها و توصیه ها نیندیشید ، فکر کنید ، مطالعه کنید سپس انتخاب نمائید . برای این انتخاب بزرگ ، جای هیچ گونه کوتاهی نیست ، تنها به آینده شهر و فرزندانتان بیندیشید و افراد اصلح را انتخاب کنید . میوه تفکر امروزتان را در آینده برداشت خواهید کرد . به زبانی دیگر ، از کوزه همان برون تراود که در اوست . هر چه بر سر ما و شهر ما بیاید ، به عملکرد امروز ما بستگی دارد یعنی یا با چشمانی باز قدم جلو بگذاریم یا مقلد کورکورانه دیگران باشیم . در پای صندوق رأی ، می توانیم سفره ای رنگا رنگ برای استفاده گروهی خاص بگسترانیم یا با بینشی صحیح به گونه ای رأی دهیم تا انتخاب شوندگان در پی پویایی و درخشندگی شهر زیبایمان برآیند . پس بیدار باشید و هوشیار .

به امید بافقی آباد و زیبا

عالیه نقیب الذاکرین بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
جوان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۳:۰۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ثمره امروز (تبدیل وضعیت )= اتحاد دیروز ثمره فردا (بافق آباد) = اتحاد امروز (ائتلاف جوانان ) : مهندسین اکبرزاده و حمید رضا رنجبر – حقوقدان : مهدی رنجبر

بهرام این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۸:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جانا سخن از دل ما میگویی.منظور نویسنده محترمه این است که نگاه محله ای و فامیلی و …را کنار بگذاریم و به افراد شاخص و صلاحیت دار کارکشته و تخصصی رای بدهیم مثلا نگوییم فلانی خیلی آدم خوبیه و هر شب نماز شب میخونه یا دعای کمیل و ندبه و … از قضا این موارد از مهمترین شاخصه هاست و کسی منکر آن نیست ولی برای آبادانی شهرمان به افرادی نیاز است که در جلسات فقط شنونده نباشند و نظرات تخصصی و کارشناسانه بدهندو بقول معروف آدم دیگران نباشند