بافق، به جوانانش رای داد

دسته: مقالات
۱۴ دیدگاه
شنبه - ۲۵ خرداد ۱۳۹۲
چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر انجام شد و بافقی ها به جوانانشان اقبال نشان دادند و نشان شهرشان را بر شانه هاشان نشاندند.
اکنون که نام منتخبان مردم بافق از صندوق ها بیرون آمده، یکی از آرزوهای دیرین دلسوزان این شهرهم لباس حقیقت به خود پوشیده است. بافقی ها به جوانانشان اعتماد و اطمینان کرده و کلید شهرشان را به دست آنان سپرده اند. اگر خصیصه اصلی جوانی را، جسارت و پویایی و خلاقیت و دوندگی و پیگیری بدانیم، مشخص می شود که مردم شریف و نجیب بافق در این چهار سال آینده؛ از منتخبانشان چه توقع و انتظاری دارند و مشکل شهرشان را در کجاها جسته اند.
درمان دردهای دیرینه بافق، همت و توان و پیگیری و دلیری می خواهد با مقدار زیادی جسارت. که امیدوارم آنها که اطمینان مردمشان را جلب کرده اند، قبل از اینکه گرفتار چرتکه ها و مصلحت ها شوند، به این مهم بپردازند.
نکته دیگری که با دیدن نام منتخبین مردم بافق، باعث امیدواری من شد، تجانس فکری نسبتاً خوب افراد راه یافته به شوراست. تا جایی که آنها را می شناسم همه ی آنها فارغ از نگرش های تنگ نظرانه، درد توسعه و پیشرفت بافق را دارند. این جای بسی خوشحالی است.
سومین نکته خوشحال کننده در این انتخاب مردم بافق، توزیع مناسب مناصب در محله های شهر است. همیشه این مسئله یکی از عمده دغدغه های فعالان شهر بود. مردم بافق، در این زمینه هم انتخاب خردمندانه و هوشمندانه ای کرده اند. وزن ها و وزنه ها را به تناسب سنجیده  و به یک تعادل نیکو رای داده اند. با اطمینان می شود گواهی داد که در چهار سال آینده، تصمیم های شورای بافق شائبه محله گی نخواهد گرفت.
چهارمین نکته این انتخاب مردم، کم توجهی آنها به سیاست زدگی است. اگرچه از برخی از تمایلات سیاسی افراد انتخاب شده، مطلعم اما می دانم که این پیش زمینه ها در کار آنان جهتی نخواهد داشت و خللی ایجاد نخواهد کرد. در این زمینه هم؛ مردم به درستی نگاه های سیاسی را شناخته و به اندازه به هر گرایشی رای داده اند.
پنجمین نکته که با دیدن اسامی منتخبین بافق به ذهنم رسید، هماهنگی اکثریت آنها با این ایده است که می توان از توانائی های شرکت سنگ آهن بافق به عنوان یک ابزار مفید برای توسعه بافق استفاده کرد. متاسفانه بافق در دوره ای از حیات خود به دلیل اختلاف عمیق شورا و شرکت، ضربه های هولناکی خورد. خوشحالم که فعلاً در ناصیه افراد رای آورده، چنین چیز نامبارکی را نمی بینم.

اما در کنار همه این خوش بینی ها، یک هشدار هم  بدهم. به منتخبین محترم که بعضاً از دوستان نزدیک هم هستند و آن اینکه، مردم بافق با این انتخاب خویش، دست به یک تجربه خطیر و تاریخی زده اند. آنها با اعتماد به شما _ که جوانانشان و تحصیل کردگان و همفکران هم هستید _ می خواهند پس از چهار سال ببینند چه می کنید. هشدار من این است که خدای نکرده این تجربه گرانسنگ را به کام مردم تلخ نکنید تا در دوره های بعدی مردم نگویند، به جوانانمان رای دادیم و برای هفت پشتمان بس است. کاری کنید که کام مردمتان از این انتخاب مدبرانه برای همیشه شیرین بماند و خودتان در خاطره هاشان، ماندگار شوید.

محمد علی پورفلاح


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
بیقررار بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مرحبا بر غیرتتان ای مردم فهیم بافق زنده باد بافق و زنده باد بافقی و سربلند باشی ای شورای عزیز ÷÷÷÷÷

جوان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۱:۴۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

قابل توجه جنابعالي-سه نامزدعزيزخ مهديه ازهمان دقايق نخست تبليغات شعار محله گرايي سردادوبا…راي آورد

رضا دهقانزاده ( رخصت) این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۲:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
به منتخبین شورای اسلامی شهرستان تبریک عرض نموده و ازخدای منان میخواهم که به این عزیزان توان مضاعف درجهت رفع مشکلات شهر عطا نماید. تا بعد… رخصت

هوشنگ این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۳:۱۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

رای به جوانان نشان دهنده عدم اعتماد به کفایت برخی از بزرگان شهر است. بزرگانی که تا به حال جز تفرقه و یاس در دل مردم نکاشته اند و چهره زیبایی از خود نشان نداده اند. امیدوارم این رای ها جوانان را بزرگ نما نکند و سیر همیشگی و تاریخی گذار از زیبایی به زشتی را در آنها سرعت نبخشد.

منتقد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۵:۱۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
در جواب مرقومه فوق فقط مي توان حديث حضرت رسول را متذكر شد:رسولُ اللّه صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم :
مَن تَعَصَّبَ أو تُعُصِّبَ لَهُ فقَد خَلَعَ رِبْقَ الإيمانِ مِن عُنُقِهِ .

پيامبر خدا صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم :
كـسى كـه تعصّب بورزد يا برايش تعصّـب بورزند ، حلقه ايمان را از گردن خويش باز كرده‏است .

الكافي : 2 / 308 / 2 منتخب ميزان الحكمة : 382

منتقد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۵:۲۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
ضمن تبريك حضور مردم در كنار صندوق هاي رأى و أجابت فرمان امام انقلاب و نظام مقدس إسلامي ٠
نكته قابل عرض در خصوص انتخابات شوراها و محله كرابي مردم فعلا فقط حديث سيدالساجدين كافي است:

الإمامُ زينُ العابدينَ عليه‏السلام
لَمّا سُئلَ عَنِ العَصَبِيَّةِ: العَصَبِيَّةُ الّتي يَأثَمُ عَلَيها صاحِبُها أن يَرَى الرَّجُلُ شِرارَ قَومِهِ خَيرا مِن خِيارِ قَومٍ آخَرينَ ، ولَيسَ مِنَ العَصَبِيَّةِ أن يُحِبَّ الرَّجُلُ قَومَهُ ، ولكِن مِنَ العَصَبِيَّةِ أن يُعينَ قَومَهُ عَلَى الظُّلم .

امام سجّاد عليه‏السلام
– در پاسخ به پرسش از تعصّب ورزى- : تعصّبى كه صاحبش به سبب آن گنهكار مى‏باشد ، اين است كه آدمى بَدانِ قوم خود را از نيكانِ قومى ديگر بهتر بداند ؛ اين از عصبيّت نيست كه كسى قوم و مردم خود را دوست داشته باشد ، بلكه كمك كردن قوم خود بر ستم ، از عصبيّت است .
الكافي : 2 / 308 / 7 منتخب ميزان الحكمة : 382

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۵:۳۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

پاک باشید و خدمتگزار
با عرض سلام و خسته نباشید و عرض تبریک اعیاد شعبانیه خدمت شما و منتخبین شهرستان بافق و همچنین حضور حماسی ملت عزیز ایران در انتخابات دیروز خدمت تمامی ایرانیان عزیز از شما مسئولین محترم سایت بافق فردا خواهش می کنم پیگیر موارد زیر باشید:
1 – از تمام منتخبین شورای شهر بافق بخواهید که موجودی ( ثروت )خود را علناً به عموم اعلام نمایند تا همه بدانند هر کدام قبل از انتخابات چه داشته و بعد از اتمام چهار سال شورا هم چه دارند !!!
2 – وعده های قبل از انتخابات فراموش نگردد .
3 – جلسه ارائه گزارش یا پرسش و پاسخ فراموش نشود (سه ماهی یک بار )
با آرزوی موفقیت برای تمام این عزیزان و به امید بافقی سرشار از نشاط و پویایی.

علیزاده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۵:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خرسندشدیم از این که امروز روزی دگر است نه رنگ دیروز
خرسند شدیم از این که رقم خورد

خرسند شویم از آنکه رقم خواهد خورد
والا دیگر رقم نخواهد خورد

یکی از منتخبین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۱:۱۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

علی آقا دست مریزاد
مردم فهیم بافق انتخابتان را ارج می نهیم و از امروز فقط به بافق فکر می کنیم همیشه جویای راهنمایی های شما هستیم اعتمادتان را پاس می داریم و قول می دهیم که از این اعتماد خود پشیمان نشوید

متقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۸:۰۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا چه انتخاباتی بود چقدر آقای فرماندار ومعاونش به نظارت بر انتخابات صحه گذاشته بودند که اکثر نمایندگان با گذاشتن افرادی برای افراد بیسواد رای به نفع نماینده خود می نوشتند… دوست دارم ببینم خداوکیلی از بین این 10 نفر که رای بالا آوردند یکی پیدا میشه که بگوید من و طرفداران من هیچ تخلفی صورت نداده و رای صادقی بدست آوردیم… میدانم کسی پیدا نمی شود…

علی ولگرد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۳:۱۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سه کاندیدای خیابان مهدیه کاندیدای دیگر را بنام م. ت را طعمه قرار دادند و در حقش نامردی کردند و خودشان به واسطه این کاندیدا رای آوردندو….

ع -اولیایی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۳:۳۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

برنده واقعی انتخابات فهم وشعور واحساس مسئولیت تمام مردم با تمام سلایق وتمام سنین شهرستان بود
باید به اعضاء شورای دوره گذشته خسته نباشید گفت وبه منتخبین جدید تبریک
بار بزرگی از دوش اعضاء قدیم برداشته شد ومسئولیت سنگینی بر دوش اعضاء جدید گذاشته شد
پیر وجوان فرقی ندارد بلکه باید از تجربه افراد باسابقه استفاده مطلوب نمود و از نیروی جوانی برای خدمت بیشتر به مردمان شابسته این شهراستفاده مطلوب به عمل آورد
باید از تجربیات وتوانمندی اعضاء سه دوره گذشته استفاده نمود وتک تک مردمان این شهر خود راعضوی از شورا بدانند
اگر همه با هم باشیم میتوانیم قلعه های توسعه وپیشرفت شهرمان را با زمان کمتری فتح نماییم واگر باهم نباشیم توسعه وآبادانی در شعار خواهد ماند
در تاریخ هیچ کوهنوردی به تنهایی نتوانسته اورست را فتح نمایید
بیاییم همه با هم به فکرشهرمان باشیم

روح الله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
موفق و موید باشید

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

انشا الله جوانان انتخاب شده بتوانند به وعده های داده شده خود عمل کنندباز هم خداراشکر کسانی که باشعار وارد شدند ودرزمینه کاری خودهم ازخود خلاقیتی نداشتند وحتی همکارانشان به انان رای ندادند رای نیاوردند