بهار اعتدال

دسته: عمومی
۱۱ دیدگاه
یکشنبه - ۲۶ خرداد ۱۳۹۲

اول از هر چیز اجازه می خواهم تا به 11793 نفر بافقی که در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران، به منش اصلاح و اعتدال رای داده و میانه روی را برگزیدند، تبریک بگویم. شاید اغراق نباشد اگر بگویم در عالم، هیچ کس به اندازه ی ما یزدی ها ارزش و قدر این متاع گرانبها را نمی داند. طینت و طبیعت ما، به ما آموخته که میانه روی و اعتدال و اصلاح امور، بهترین راه رسیدن به خواسته هاست. اصلاً یزد در طول تاریخش به خاطر همین مشی و منش؛ سرپا مانده و ادامه حیات داده است.

اکنون و پس از پیمودن راهی چندساله در وادی تندی، با نگاهی عمیق به تحولات جهانی، مردم ایران راه میانه را برای برون رفت از وضعیت فعلی انتخاب کرده اند.

درس مهمی که از نوع انتخاب مردم بافق می توانیم بگیریم آن است که آنها به خوبی فهمیده اند، دعواهای بی سرانجام و تندی های بی حاصل و تاختن به همدیگر، ثمری و فایده ای برای شهرشان ندارد. این نکته ظریف می تواند چراغ راه منتخبان شورای شهر و مسئولان امروز و فردای بافق باشد.

در مشی اعتدال، فاصله گرفتن از تنگ نظری یک اولویت اساسی است. بر همین اساس استفاده از توان نخبگان بدون درنظرگرفتن خط فکری و سیاسی آنها می تواند دوای بسیاری از دردهای ما باشد.

مسئله ای که سالها شهر ما را گرفتار کرده، حذف افراد توانمند به دلیل وابستگی آنها به خط و خطوط متفاوت سیاسی و فکری است.

بر همین اساس پیشنهاد می شود، حالا که در شهر بافق حداقل 30 نفر ( افراد راه نیافته به شورای شهر) به طور رسمی و علنی مدعی کاربلدی و حضور در صحنه و علاقمند به فعالیت های جمعی و عامه المنفعه شده اند، مسئولان شهری از هر کدام از آنان در حل مشکلی از مشکلات شهر کمک گرفته یا منتخبین محترم مردم در شورای شهر، از آنها بخواهند راهکارهای خودشان را برای حل مسائل ارائه دهند. چه بسا ایده هایی از افراد برسد که بتواند وضع همه ی ما را دگرگون کند.

از آن سو نیز از افراد انتخاب نشده می خواهم همانطور که در این مدت 10 روزه تبلیغات در صحنه ها حضور داشته و اوضاع شهر  را رصد می کردند و بعضاً نسخه های شفابخشی هم می پیچیدند، به این حضور اثرگذار خود ادامه دهند. به یقین می گویم اگر همین 30 نفر بافقی، در زمان سفر مثلاً استاندار استان یزد به بافق، تلاش می کردند تا هر طور شده مطالبات مردم را به گوش ایشان برسانند، حتماً نگاه استاندار یا هر مسئول دیگری، تغییر می کرد.

حالا که مردم با نوع انتخابشان در شورای شهر بافق و ریاست جمهوری نشان دادند خواهان اصلاح وضع موجود هستند و اعتدال در آینده ، پررنگ تر و تندروی کم فروغ تر خواهد شد و راه برای ابراز عقیده و نظر نخبگان هموارتر، از همه ی فعالان عرصه اجتماع، می خواهم تا این فرصت عزیز و دردانه را مغتنم شمرده و تا بهار اعتدال هست، بکوشند تا خدمتی برای مردم کنند و قدمی برای شهر بردارند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد هادی سمتی یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۶:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بهار اعتدال؟
واقعاً جای تعجب دارد که صاحبان تفکر وادادگی در برابر یک خم ابروی دشمن معتدل هستند و صاحبان تفکر مقاومت و ایستادگی تندرو به حساب می آیند.
کسانی که در چهار سال پیش به بهانه واهی تقلب یک مملکت را به ورطه بی آبرویی در مقابل دنیا رساندند معتدلند و در مقابل آنها همه افراطی اند؟
شاید در نهج البلاغه از زبان امیر بیان خوانده اید و یا شنیده اید که حقی وجود دارد و باطلی و غیر از این دو چیز سومی نیست

amir دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

aghaye poorfallah 4 sale pish koja budin vaghti ke 80 darsade bafgh be ahmadi nejad ray dadand na 50 darsade r0hani

ایرانی دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۷:۳۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چقدر یک طرفه این مقاله تبریک گفته شده الان همه کشور از حضور چشمگیر مردم در انتخابات تشکر می کند و انتخاب اکثریتی مردم را تبریک گفته شما فقط به به ۱۱۷۹۳ نفر بافقی که در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران، به منش اصلاح و اعتدال رای داده و میانه روی را برگزیدند، تبریک می گویید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!آیا نباید این تبریک را به مشارکت 90 درصدی مردم فهیم بافق در انتخابات می گفتید همه دارند سعی می کنند همدلی و وحدت را حفظ کنند واقعا از ابن همه روشنفکری و اعتدال گرایی شما من را متعجب کرد.
لازم به ذکر است خودم یک اصلاح طلب هستم

محمدضا دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۸:۲۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این تعریف اعتدال نیست… اعتدال میانه روی میان حق و باطله؟

علی محمد دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۸:۲۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای پورفلاح
منم به شما و همه ی مردم بافق و ملت شریف ایران تبریک میگم
به مردم بافق برای انتخابات شورای شهر و این انتخاب نمونه نیز باید تبریک ویژه گفت.

علی دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۸:۴۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مرحبا به آقای پور فلاح تبریک می گوییم این انتخاب بجا وشایسته زنده باد اعتدال واصلاحات

احسان دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن عرض تبریک به ملت بزرگ ایران که باز هم پیروز انتخابات تک تک ایرانیانی بودند که خلق حماسه نمودند.خدمت آقای سمتی هم سلام عرض میکنم و بر خود لازم دانستم نکتهای را متذکر شوم شما که میگویید صاحبان تفکر مقاومت وایستادگی ای کاش میگفتید ثمره این مقاومت ایستادگی چه بوده اصلا مفهوم مقاومت به نظر من یعنی حفظ داشته هایم برای از ادست ندادن ولی تفکر مقاومت به این شکل چه داشته هایی برای ما داشت قیمت این داشته ها چه بود ایستادگی به قیمت ورشکستگی بسیاری از صنایع کوچک ما به قیمت فقر و تورم که نتیجه اش بدبینی قشر ضعیف جامعه به انقلاب بود گرچه شما استاد بنده هستید ولی در شرایط مختلف تعریف مقاومت یکی است ولی راهکار ها متفاوت روزی یاران پیامبر
در شعب در تحریم بودند روزی دیگر علی(ع) در خانه سکوت کرد حسن(ع) با معاویه صلح کرد و حسین (ع)در کربلا جنگید

دانشجو دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

از قدیم گفتن نخوابیدی شب درازه!
اعتدال به عمله ونه حرف.

محمد رضا سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۷:۰۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

حاج آقا سمتی احمدی نژاد را اصولگرایان آوردند که حالا اورا طرد می کنند و این چیزی نیست جزء تندروی

جواد سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۹:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خطاب به ایرانی که گفتی اصلاح طلب هستی
آمار 11793 نفر اعلام شده همون مشارکت 90درصدی مردم بافق هست یعنی به شما هم تبریک گفته ناراحت نباش.

amir چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ۸:۰۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقا جواد 24000 نفر دربافق شرکت کردند نه 11000 نفر مشارکت 90 درصدی یعنی 24000 تا نه 11000تا بعد چرا اصلاح طلبان خودشونو به روحانی می چسبونند خدا می دونه ای کاش عارف کنار نمی کشید رای اصلاح طلبها رو میدیدیم