تست لوله های گاز بخوبی در حال انجام است

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
دوشنبه - ۲۷ خرداد ۱۳۹۲

در پی درج مطلبی در بافق فردا با عنوان«پیمانکار محترم دیگر شورش را درآوردید»پیمانکار فاز اول لوله گذاری گاز شهری در بافق با تماس تلفنی خواستار مصاحبه و توضیحاتی از روند تست لوله های گاز  شد.خبرنگار« بافق فردا» با حضور در مکان اجرای تست واقع در میدان فاطمیه با صادقی پیمانکار این پروژه گفتگویی انجام داد که برای خوانندگان درج می شود.

سینا صادقی در ابتدای سخن گفت:

IMG_6480

تست لوله های گاز بخوبی در حال انجام است

صادقی افزود:خط یک گازکشی از پشت کارخانه کاشی بافق تا میدان فاطمیه،خیابان مهدیه  و بلوار علی بن ابی طالب (ع) 12 کیلومتر لوله فلزی  و شامل 50 کیلومتر لوله پلی اتیلن شامل آهنشهر،مبارکه،شهرک ولی عصر و کوی مناجات بود که باسیتی در مدت 10 ماه به پایان می رسید و ما 6 ماهه به پایان رساندیم.

وی تاخیر در تحویل لوله به پیمانکار و عدم مجوز فعالیت از طرف شهرداری موجب شد 2 ماه در روند اجرایی کار ما وقفه ایجاد شود.

پیمانکار آسفالت از لوله گذاری جداست

صادقی با بیان اینکه پیمانکار آسفالت از پیمانکار گازکشی جداست گفت:طبق قرارداد پیمانکار آسفالت می بایست بلافاصله پس از 48 ساعت از لوله گذاری نسبت به ترمیم و آسفالت کانالها اقدام نماید اما متاسفانه به دلیل گران شدن قیر این مهم برای پیمانکار مقدور نشد و عده زیادی از مردم و حتی برخی از مسؤلین شهر بافق به اشتباه فکر می کنند این موضوع به پیمانکار گاز مربوط می شود .

برخورد برخی از جوانان موجب دلسردی ما شده است

صادقی عدم آگاهی مردم از موضوع ذکر شده و روند مراحل تست لوله را موجب بروز برخی از مشکلات برای خود و کارگران مشغول در پروژه دانست و گفت فشار کاری در هوای گرم و برخورد نامناسب برخی از مردم موجب دلسردی بنده و همکارانم در انجام امور شده و این نحوه برخورد هرچند تعداد کمی از جوانان با ما موجب شده هیچ رغبتی برای شرکت در مناقصه خط دوم را نداشته باشیم.

Photo.س-0018

به خاطر مشکلات پیش آمده در تحویل لوله دچار وفقه در کار شده و از این بابت بسیار متضرر شده ایم

پیمانکار خط اول گازکشی شهری در بافق گازدار شدن بافق را یک حق برای مردم دانست و افزود مردم شریف بافق باید بدانند محقق نشدن گازکشی به بافق به عملکرد شرکتش ربطی ندارد و ما به خاطر مشکلات پیش آمده در تحویل لوله دچار وفقه در کار شده و از این بابت بسیار متضرر شده ایم

صادقی قرارداد با شرکت گاز برای فعالیت در بافق را مربوط به دیماه 90 دانست و گفت طولانی شدن روند کار به علت کمبودها و محقق نشدن شروع تست و عدم آسفالت کانالها ضرر زیادی به ما زده است.

مراحل تست لوله های گاز

سینا صادقی در خصوص مراحل تست لوله های گاز نیز به خبرنگار ما گفت:پس از آسفالت کانالها ما در 24 اردیبهشت سال جاری توانستیم مجوز تست را از شهرداری دریافت کنیم و دوم خرداد ماه کار تست را آغاز کردیم یعنی از ابتدا خطهای بالای کارخانه کاشی تا نیمه های بلوار انقلاب را با پیک تمیزکننده شروع نمودیم سپس از آنجا تا میدان فاطمیه و بعد طول خیابان مهدیه که در نهایت این خطوط باید به هم متصل شود.

صادقی افزود:هر خط برای انجام کار نیاز به 3 روز زمان برای پیک تمیز کنندگی دارد و بعد از آن خطوط به هم وصل شده پر از آب می شود و 5 روز با آب برای آرام سازی باقی می ماند و با حضور بازرسین شرکت گاز با فشار 450 خطوط را 3 مرتبه شوک می دهیم و خطوط به مدت 10 روز در فشار بماند و پس از جواب دادن شوک آب داخل لوله ها خالی شده و نوبت پیک خشک کننده می رسد که این عملیات بایستی 3 مرتبه صورت پذیرد و در صورت تایید بارزسین شرکت گاز شیرها و اتصالات خطوط انجام می شود.

برای برخوردار شدن بافق از گاز شهری همکاری بیشتری با پیمانکار داشته باشید

سینا صادقی جوان 26 ساله ،مهندس مکانیک و اهل بروجرد استان لرستان که فاز اول لوله گذاری گاز شهری در بافق را به انجام رسانده است در پایان این گفتگو از مردم خواست برای برخوردار شدن بافق از گاز شهری همکاری بیشتری با پیمانکاران پروژه داشته باشند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۹:۲۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام :جناب سینا صادقی خسته نباشید اگر همشهریان بنده شمارا ناراحت کرده اند بنده از طرف مردم شریف بافق عذرخواهی می کنم

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام، جناب آقای سینا صادقی خسته نباشید . خدا به شما و همکارانتان قوت ببخشد. ایکاش قبل از شروع کار جزئیات مراحل انجام کار و مدت زمان مورد نیاز را در سایتی یا در روزنامه محلی شرح می دادید تا مردم بویژه برخی جوانان کم طاقت روشن شوند و پیشرفت و تلاش شما و همکارانتان را قدر نهند. موفق باشید.