حلقه های صالحین پایگاه نبی اکرم (ص) ویژه حلقه شهیدان یدا… رنجبر، محمدرضاراسخ، حسین رضایی و محمد تفکری

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
بدون دیدگاه
شنبه - ۸ تیر ۱۳۹۲

 

دیروز برگزار شد
حلقه های صالحین پایگاه نبی اکرم (ص) ویژه حلقه شهیدان یدا… رنجبر، محمدرضاراسخ، حسین رضایی و محمد تفکری

جلسه حلقه های صالحین مذکور با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بافق در دفتر ستاد یادواره شهداء شرکت برگزار گردید.

سرهنگ باقیان در این جلسه به موضوع فرهنگ انتظار اشاره کرد و افزود: دنیا به سمتی در حال حرکت است که نشان می دهد همه ادیان مختلف جهان به موضوع انتظار از دیدگاه خود و این که در آخرالزمان نبرد و اتفاقی رخ خواهد داد اعتقاد دارند و نظام استکبار و بویژه رژیم صهیونیست با ابتکار برنامه های مختلف و تقویت گروهکهای مختلف در داخل کشور بر علیه فرهنگ مهدویت و موضوع انتظار اقدام می کنند.
وی در همین رابطه عنوان نمود: جهان امروزی با دو گویش و حرکت فکری مواجه است. گویش فکری اول اعتقاد ما شیعیان است که اگر یک روز از عمر این دنیا باقی مانده باشد، آن روز به قدری طولانی خواهد شد که منجی عالم بشریت ظهور خواهد کرد و جهان را پر از عدل و داد خواهد نمود. و اما گویش فکری دوم که دشمنان بر این باورند که ما بایستی در نبرد آخر الزمان پیروز شویم که بیانگر تقابل دو نظام فکری است که در آینده رخ خواهد داد.
باقیان در ادامه به نظریه فوکو یا ما، نظریه پرداز مشهور غرب در رابطه با شیعه که بیان کرده بود (( شیعه، پرنده ایست که هرگز در تیررس ما قرار نمی گیرد و به این دلیل است که این پرنده دارای دوبال فرهنگ مهدویت و انتظار و فرهنگ جهاد و شهادت و مکتب عاشوراست و زرهی دارد به نام ولایت فقیه و تا این پرنده زره خود را از دست ندهد نمی توان به بال های او صدمه زد، اشاره نمود و تاکید کرد وظیفه یک منتظر واقعی اینست که بایستی بر روی تفکراتی که در باب موضوع انتظار مطرح می شود کار کنیم  و نقش خودمان را بدانیم و نسبت به مباحث منطقه ای و جهانی شناخت داشته باشیم و با این شیوه بر عزت خود و نظام اسلامی بیفزائیم .
سرهنگ باقیان در باب مسائل سیاسی به حضور گسترده و هوشمندانه مردم در این انتخابات اشاره کرد و افزود: بازتاب این حضور همه را مبهوت خود کرده بود و همه اذعان داشتند که پیروز این انتخابات، نظام اسلامی ، ملت ایران و رهبر انقلاب بود.
وی همچنین بیان نمود: آمار حضور ملت آمریکا در صحنه انتخابات حدود 34 درصد و در کشور ما این آمار به بیش از 70 درصد رسید که این نشان می دهد مردم و ملت انقلابی ما به اسلام و انقلاب و رهبرشان علاقمندند و باید قدر این مردم را بدانیم، چراکه پشتوانه اصلی این نظام خود مردمند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج در پایان مطالب خود گفت: یکی از ماموریت های مهم ما در جلسات حلقه صالحین اینست که در سطح اجتماع، محیط کار و خانواده فرهنگ مهدویت و انتظار و فرهنگ شهادت و مکتب عاشورا را زنده نگه داریم و در جهت تقویت این فرهنگ تلاش و جدیت کنیم.
باقیان همچنین تأکید نمود ارتباط هایی که دراین حلقه ها شکل گرفته باید حفظ شود و خروجی های اثربخش این جلسات را بایستی به تصویر بکشانیم و بر رویکرد تربیتی حلقه ها بیشتر متمرکز شویم و بتوانیم فرهنگ سازی که هدف اصلی مادر جامعه است را پیاده کنیم.

سایت پایگاه مقاومت نبی اکرم شرکت سنگ آهن


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰
برچسب ها: