کارخانی کاشی بافق و درختان تشنه

دسته: محیط زیست، منابع طبیعی، گردشگری
۴ دیدگاه
یکشنبه - ۹ تیر ۱۳۹۲

 کارخانه کاشی بافق،  روزگاری قرار بود الگویی شود برای سرمایه گذاری و تولید شهرستان ولی اکنون نه تنها سکانداری خوب نبود بلکه گلیم خودش را هم از آب نکشید و  شاید بسیاری را بر این باور استوارتر کرد که سرمایه گذاری در بخش تولید شهرستان کاری بس عبث و بیهوده است، قصه کارخانه کاشی مثنوی هفتاد من کاغذ است و باشد برای وقتی بهتر و مجالی بیشترتا در زمینه اینکه؛ چه بود و چه شد و که کرد مطالبی نوشته شود.

IMG_900000000003383

اما آنچه که امروز در قاب دوربین عکاس  «بافق فردا» جای گرفته است درختان تشنه فضای سبز محوطه جلوی این کارخانه است که البته دیگر چندان سبزی و طراوتی ندارد و گویا در کنار بلوار ملتمسانه از رهگذران تقاضای جرعه ای آب و محبت دارند و به ظاهر در این وانفسای مسایل مالی این مجموعه و نجوای سهامداران متحیر از نچرخیدن چرخ های اقتصادیش و ده ها مشکل دیگر شاید کمتر کسی گوشی و حالی برای شنیدن تشنگی این درختان دارد.

IMG_9000000003384

صد البته که خوانندگان گرامی بهتر از نگارنده مطلعند  که کاشتن و سبزنIMG_90000000000003389مودن درختی در این آب و هوای کویری تا چه میزان سخت و طاقت فرساست و اگر اقدام مسئولین دست اندرکار شهرستان  در این خصوص صورت نپذیرد تا چند صبای دیگر معلوم نیست بر سر این درختان چه آید.

ناظری

IMG_9000000003386IMG_1000000003387


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
بچه فضول یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۲ - ۳:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

“البته که خوانندگان گرامی بهتر از نگارنده مطلعند که کاشتن و سبزنمودن درختی در این آب و هوای کویری تا چه میزان سخت و طاقت فرساست”
ای کاش این حرف ها را به شهردار محترم هم می زدید که بی جهت درختانی را در جاهای مختلف قطع می کند تا درختانی جدید بکارد.

بچه فضول یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۲ - ۳:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دلیل شکل گیری بیمار کارخانه کاشی و ناکامی آن که از همان ابتدا معلوم بود فقط و فقط و فقط مردم و سهامداران بودند و هستند. سهامدارانی که به ندای هر . . . برداری لبیک می گویند و برای پول دادن سر و کله هم می زنند و بعد از آن فقط بلدند غر بزنند و نمی دانند برای گرفتن حق خود چه باید بکنند. اگر برخی افراد پولی را که به کاخانه کاشی داده بودند زمین می خریدند الان بیش از 150 میلیون از آنها می خریدند.
ای کاش، ای کاش، ای کاش
وای وای وای

بافقی یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۲ - ۵:۵۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

قابل توجه مسولین دلسوووووووووز!!!!!!!!!! شهر خصوصا امام جمعه معزز؟

علی دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ۸:۲۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

کارخانه کاشی با اشتغال بیش از هزار نفر نیرو به طور مستقیم در ابرقو افتتاح می شود ولی در بافق کارخانه اماده هنوز خاموش است به نظر شما چه نتیجه ای میشود گرفت