محفل انس با قرآن کریم در زورخانه پهلوان علی عسکر بافقی + تصاویر

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی , ورزشی
۲ دیدگاه
پنج شنبه - ۲۷ تیر ۱۳۹۲
مرشد سجاد مقامی مدیر زورخانه پهلوان علی عسکر بافقی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سپاه الغدیر گفت: در ورزش پهلوانی و زورخانه ای اقتدا به امیرمومنان علی بن ابیطالب (ع) حرف اول و آخر را زده و لذا ذکر ائمه و لعن دشمنانشان فضایی معنوی و با اخلاص به این ورزش می بخشد.
زورخانه پهلوان علی عسکر بافقی

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه الغدیر استان یزد از بافق؛ همزمان با ماه مبارک رمضان، محفل انس با قرآن در زورخانه پهلوان علی عسکر بافقی با حضور جمعی از باستانی کاران شهرستان بافق برگزار شد.

در این محفل صمیمی و معنوی که با حضور قاریان باستانی کار همراه بود، پس از قرائت آیاتی از قرآن کریم توسط این قاریان، در فضایی معنوی به ورزش پرداخته شد.

مرشد سجاد مقامی مدیر زورخانه پهلوان علی عسکر بافقی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سپاه الغدیر، ورزش زورخانه را دارای دو بعد معنویت و سلامت در راستای یکدیگر دانست و گفت: در ورزش پهلوانی و زورخانه ای اقتدا به امیرمومنان علی بن ابیطالب (ع) حرف اول و آخر را زده و لذا ذکر ائمه و لعن دشمنانشان فضایی معنوی و با اخلاص به این ورزش می بخشد.

وی افزود: در همین راستا بر آن شده ایم تا در شبهای ماه مبارک رمضان با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و تاسی از کلام وحی، گامی هرچند کوچک در جهت تعالی روح ورزشکاران در کنار سلامت جسمشان برداریم.

مقامی ادامه داد: گرامیداشت ایام شادی و عزای ائمه اطهار از دیگر اقدامات فرهنگی و مذهبی زورخانه پهلوان علی عسکر بافقی می باشد.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ۴:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام حفظ این ورزش باستانی وپهلوانی بخصوص باذکر مولا علی(ع)بسیار زیباست.جوانان ورزش دوستان ومسئولان بافق سعی کنندآن را گسترش دهند.

شهید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ۹:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باعرض سلام ضمن تشکرفراوان ازمرشدوتمام ورزشکاران محترم زورخانه پهلوان علی عسگر بافقی که هرشب مراسم انس باقران رابذگزار می نمایند داود فتوحی بافقی دبیر هیئت پهلوانی و زورخانه ای بافق