بخشنامه دستمزد سال ۱۳۹۱

دسته: اقتصادی
یک دیدگاه
سه شنبه - ۸ فروردین ۱۳۹۱

بخشنامه دستمزد سال ۱۳۹۱ بشرح ذیل است :

۱- از اول سال ۱۳۹۱ حداقل مزد روزانه با نرخ یکسان برای کلیه کارگران مشمول قانون کار (اعم از قرارداد دائم یا موقت) مبلغ ۱۲۹۹۰۰ ریال ( یکصد و بیست و نه هزار و نهصد ریال) تعیین می شود. همچنین از اول سال ۱۳۹۱ سایر سطوح مزدی نیز روزانه ۷ درصد مزد ثابت با مزد مبنا(موضوع ماده ۳۶ قانون کار) به اضافه روزانه ۱۲۰۹۳ ریال به نسبت آخرین مزد سال ۱۳۹۰ افزایش می یابد.

تبصره: با اعمال افزایش این بند مزد شغل کارگران مشمول طرحهای طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت کار و امور اجتماعی و نیز مزد ثابت سایر کارگران نباید از مبلغ ۱۲۹۹۰۰ ریال (یکصد و بیست و نه هزار و نهصد ریال) بند یک کمتر شود.

۲- به کارگرانی که در سال ۱۳۹۱ دارای یکسال سابقه کار شده و یا یکسال از دریافت آخرین پایه سنواتی آنان گذشته باشد روزانه مبلغ ۲۵۰۰ ریال نیز به عنوان پایه (سنوات) پرداخت خواهد شد.

تبصره ۱: پرداخت مبلغ مربوط به پایه سنواتی کارگران مشمول طرح‌های طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت کار و امور اجتماعی با در نظر گرفتن رقم فوق الذکر برای گروه یک با توجه به دستور العمل و جدول اعلامی توسط اداره کل روابط کار و جبران خدمت صورت می گیرد.

تبصره۲: به کارگران فصلی به نسبت مدت کارکردشان در سال ۱۳۹۰ میزان مقرر در این بند یا تبصره یک آن حسب مورد تعلق خواهد گرفت.

۳- بر اساس مصوبه مورخ ۲۱/۷/۱۳۸۷ شورایعالی کار و در جهت افزایش رضایتمندی کارگران و کارفرمایان و به منظور تثبیت و تسری به تمامی کارگران اعم از دائم و موقت مقرر شد از ابتدای سال ۱۳۹۱ کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار به عنوان مزایای رفاهی و انگیزه ای موضوع تبصره سه ماده ۳۶ قانون کار بابت هر کارگر (اعم از متاهل و یا مجرد) ماهانه ۳۵۰۰۰ ریال از سوی کارفرمایان به آنان پرداخت شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
یا حق پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۲:۵۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چیزی که به صراحت درخصوص افزایش دستمزد سال 91 تاکید شده افزایش 7 درصدی بر مزد ثابت یا مبلغ ثابتی در فیش که تاثیری بر حقوق مبنا نداشته باشدمی باشد وووووولی در شرکت چند سالی است که کارگزینی شرکت فیلد( سایر )در فیش حقوقی که مصداق مورد فوق است و ثابت مانده، ضریب 7درصد را اعمال نمی کنند و حق کارگر را ضایع می نمایند ولی موقع خودشان که می شود هیچ ایرادی نمی بینند و یک شبه سرجمع 300000 الی 900000 تومان افزایش حقوق رسمی ها را سریع اعمال می کنند که خدا بیشترشان هم بدهد و سلامت دارد خدا آقای دکتر یاراحمدی را که تک تک رسمی ها تا بعد از بازنشستگی هم فراموشش نمی کنند و دعای خیر دنبالش می باشد فلذا وضع قرارداد معینی هارا در ضریب 7 درصد را توسط انجمنی ها پیگیری شود .