آغاز عملیات حفاری 25 هزار متر معادن فلات مركزی ایران

دسته: اقتصادی
9 دیدگاه
دوشنبه - 29 جولای 2013

مدیر مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران از آغاز عملیات حفاری برای اكتشافات تكمیلی 25 هزار متر  در معادن تحت پوشش این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، محمد مرشد زاده، با بیان این مطلب گفت: با دریافت مجوز حفاری اکتشافی (مغزه گیری) از ایمیدرو و برگزاری مناقصه طی ماه گذشته، اكتشافات تكمیلی معدن آنومالی a5 و معدن آهن فسفر دار همجوار آن عملیاتی شد.

وی افزود: همچنین، عملیات باطله برداری اولیه معدن آنومالی شمالی (a1) به اتمام رسیده و تاكنون 200 هزار تن سنگ آهن از این معدن استخراج شده است.

مدیر مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران در ادامه با اشاره به آغاز اكتشافات تكمیلی معادن آنومالی چاواشه از هفته آینده، تصریح كرد: اكنون، فعالیت های اكتشافی اولیه این معادن شامل تهیه نقشه های هوایی، برداشت عوارض زمین شناسی و تمامی نقاط کانی های حاوی آهن، نمونه گیری و تجزیه و تحلیل نمونه ها و غیره به پایان رسیده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر، مجوز برداشت 25 هزار تن سنگ آهن كم عیار منگنز دار از این معدن صادر شده و برای فروش در داخل آماده است. همچنین، به زودی احداث جاده دسترسی به معادن سنگ آهن چاواشه، شروع می شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
میرسلیمانی بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 30 جولای 2013 - 1:20 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای مرشد زاده عزیز
فلات مرکزی ایران کدوم قبرستونیه؟چرا نمی گین فلات مرکزی بافق؟معادنش در بافق ودر حوزه بافق ولی نام انرا شجاعت ندارید ببرید یا اینقدر … که سنگ اهنش را ببرید ولی نام منطقه اش را برزبان نیاورید؟تا کی باید شاهد این بی عرضگی بعضی از بچه های بافق باشیم؟غیرتمندان بافق کجایند تا از همین الان نام معادنشان را مجانی به فلات و قبرستانهای دیگر نفروشند تا چند سال دیگر از راه رسیده ها به این نوشته جعلی شما استناد نکنند.
اقای مرشد زاده اگر در نامگزاری این گروه از معادن حضور داشه اید و تایید یا سکوت کرده اید اشتباه خود را اصلاح بفرمایید یا نام بافقی را از خود دور کنید تا مردم خود تصمیم بگیرند.
بنده هنوز در مطالبم چادرملوی بافق می نویسم چون همانند خلیج فارس باید به اسناد و سوابق تاریخی آن احترام گذاشت نه آنچه عده ای بی …… از خودشان در می آورند.

حق گــو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 31 جولای 2013 - 1:24 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
معدن چاواشه کجا قرار گرفته؟

حق شماس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 31 جولای 2013 - 9:59 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
دوست عزيز جاه باشه در عقدا واقع در ارد كان قرار دارد

بیطرف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 1 آگوست 2013 - 11:09 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باتشکرازآقای میرسلیمانی حقیقتابعضی ازمدیران بافقی ازخوداراده ای ندارندجرات اعتراض وگرفتن حق را ندارندسوال این است که بازکردن این معادن چه نفعی برای منطقه داردراستی عوارض وارزش افزوده آن درکجاهزینه می شود.به نظرمن اولین اقدام باید افزودن نام بافق به فلات مرکزی باشد وبعد….

news این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 1 آگوست 2013 - 2:45 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اینجور که من سرچ کردم مثل اینکه چاواشه تو شهر نایین هست.

فرهاد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 1 آگوست 2013 - 7:54 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
قابل توجه میر سلیمانی بافقی
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران هم همین وضعیت رو داره فقط کافیه به سایتش یه سر بزنید تا ببینی این معدن با این همه سابقه در بافق هیچ اسمی از شهر نیامده است.

    فرهاد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 1 آگوست 2013 - 7:57 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

    با سلام
    این مسئله در مورد شرکت سنگ آهن هم صادق است. شما می توانید به سایت این شرکت مراجعه کنید تا این نکته را دریابید.

دايي رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 2 آگوست 2013 - 9:43 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دوستان فكر كنم بخاطر فشار بهاباد در مورد مالكيت معدن چاه گز اين نام روي معدن گذاشته شده ما كه كاري نميكنيم.مهندس مرشدزاده تنهاست. با اينكه اين معدن در بافق هست اگر يادتان باشد مسئولين استان درحوادث بهابادقول آنرا به بهاباد دادند وحتي يك تابلوي جعلي بانام دفتر اين معدن دربهاباد نصب شد.كداميك ازماومسئولين ما حرفي زديم؟؟؟؟

میرسلیمانی بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 3 آگوست 2013 - 3:23 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام جناب اقا فرهاد
برای بنده مایه تعجب است که هزاران بافقی در این معادن هستند وکسی برای اصلاح این کم لطفی ها حتی تذکری نداده است .چه گویم که ناگفتنم به ازآن.ضمنا مطلب زیر را در سایت چغارت بافق فرستادم شاید غیرتمندی پیدا شود:

“سلام علیکم
دوستان عزیز این چه سایت مزخرفی است که نام بافق را ازاخر شرکت حذف کرده اید؟از سفره با برکت این شهر جاودانی و کریم می خورید و نمک به حرامی می کنید؟در مرام شما و طراحان سایت این معرفت و حق شناسی مرده که نام شکوهمند بافق را بزرگتر ونمایانتر درج نمایید ؟بلا تشبیه و بلا نسبت شما عزیزان اگر علفی به بزی بدهیم سرش را به پاس سپاس تکان میدهد و طراحان سایت یا انکه مسئولیت داشته فقط پول برکت مردم بافق را دیده و چشمان از نام شجاع خیز بافق بسته است؟ حتی عکسی از بافق نگذاشته اید که چه چیزی را برسانید؟حتما مردم باید با زبان دیگری یادتان بدهند؟واقعا بنده متعجبم با حضور عزیزانی چون آقای عسکری یا آقای حسن زاده چرا باید چنین اتفاقات تلخی بیفتد وتا کی شاهد چنین کم لطفیهایی باشیم.”