طرح مهرآفرین به دستور جهانگیری متوقف شد/ تعلیق استخدام و تغییر ساختار در دستگاه‌های دولتی

دسته: اخبار ایران , اقتصادی
۴ دیدگاه
چهارشنبه - ۱۶ مرداد ۱۳۹۲

معاون‌اول رئیس‌جمهور در بخشنامه‌ای به کلیه وزارتخانه‌ها، شرکت‌ها، موسسات و سازمان‌های دولتی تمامی استخدام‌ها و تغییر ساختار طرح مهر‌آفرین را متوقف کرد.

1399447_712.jpg1.jpg1

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، متن بخشنامه اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور که روز گذشته به تمامی وزارتخانه‌ها،شرکت‌ها، موسسات و سازمان‌های دولتی ابلاغ شده است به شرح زیر است:

«نظر به ایرادهایی که در اجرای اصل 138 قانون اساسی نسبت به طرح مهر‌آفرین (موضوع تصویب‌نامه شماره 17644/ت48702هـ) مورخ 30/9/91 و اصلاحات آن) اعلام شده است مقتضی است کلیه وزارتخانه‌ها، مؤسسات، سازمان‌ها، شرکت‌های دولتی، استانداری‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی؛ موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری از هرگونه استخدام و جذب نیروی انسانی، تبدیل وضعیت، نقل و انتقال و مأموریت، انتصاب و جابجایی کارکنان اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی یا هر عنوان دیگر و نیز اصلاح تشکیلات و ساختار اداری تا تصمیم‌گیری دولت نسبت به اصلاح مصوبات مربوطه اجتناب نمایند.

مسئولیت نظارت بر حسن اجرای این بخشنامه بر عهده وزرا، معاونین محترم رئیس‌جمهور، رؤسا و بالاترین مقامات دستگاه‌ اجرایی مربوطه اعم از ملی و استانی می‌باشد.»

اسحاق جهانگیری – معاون اول رئیس جمهور

به گزارش فارس، بر اساس طرح مهر آفرین مقرر شده بود دولت شرایط استخدام حدود 500 هزار نفر نیرو را فراهم آورد که جزییات اجرای طرح جنجالی مصوبه مهر آفرین در تاریخ 2 اردیبهشت ماه 92 از سوی غلامحسین الهام معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور به دستگاه های اجرایی ابلاغ شد‬.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
کارگر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۳:۳۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یادم می آد چند سال پیش که شرکتی بودیم و شرکت مربوطه یه پولی از کارفرما میگرفت و حدود نصف اون را یا حتی کمتر به ما میداد و چند ماه که میگذشت میفهمیدیم که بیمه هامون یا ناقصه یا رد نشده و و خلاصه خیلی چیزهای دیگه که خیلی از شما خوانندگان خبر دارید . القصه، دولت جدید هم داره پیش بینی همون چیزها رو میکنه ، اما فکر نکنید که این کارگر خاموش میمونه ، نه . درسته که انجمنشون را ازشون گرفتید اما حق همیشه پیروز است
بنده خدا یاراحمدی مدیر قبلی اومد یه کارایی برای این جونها انجام بده و فاصله ها رو کم کنه اما مدیریت جدید ماشاالله فواصل را اقزایش داد ، نمونه بارز اجرای طرح طبقه بندی ….
خدایا هرکس حق این کارگران را پایمال میکنه رسوا و بی آبروش کن
الهی آمین

کارگر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۳:۳۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یکی بیاد فاصله حقوقی چند ملیونی بین کارگران رسمی و پیمانی (قراردادمعین)رو توضیح بده
جناب مدیر
جناب میرزایی منابع انسانی
جناب طیبی
جناب اشرفی
لطفا توضیح بدید

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نمیدونیم چرا استخدامها مشکل دارند ؟ بابا چرا پول را می دهید به یک مشت آدم مفتخور تا اونها به کارگر بدهند؟ اسحاق خان این کارها را نکن لعنت میشی.

کارگر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ۳:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نمیدونم چرا هر دولتی که میاد بجای اینکه به فکر حل مشکلات کارگران باشه ادامه زندگی را براشون سخت میکنه، اقای جهانگیری لطفا یه مقدار هم به قشر کارگر و کم درامد نگاه کنید و از تبعض بین یک کارگر رسمی با یک کارگر شرکتی که همان کار رسمیها را انجام میدهد بپرهیزید. مثال : یک کارگر رسمی راه اهن در ماه 2100000 تومان میگیره ولی یک کارگر شرکتی در همان قسمت راه اهن و با همان کار در ماه 900000 تومان میگیره لطفا خودتان در این مورد قضاوت نمایید