ناعادلانه ترین حوزه انتخابیه، حوزه ماست

دسته: سیاسی
۶ دیدگاه
یکشنبه - ۱۳ فروردین ۱۳۹۱

نماینده ابرکوه،بافق، بهاباد،خاتم و مهریز در مجلس، ولادت حضرت زینب(س)به مردم استان یزد و همچنین روز پرستار را به این قشر پرتلاش در راستای بهداشت و سلامت جامعه تبریک گفت

.
نماینده 5 شهرستان استان یزد در خصوص انتقادات مطرح شده در مورد حوزه انتخابیه بافق» گفت: اعتقاد دارم بی عدالت ترین حوزه انتخابیه در کل کشور حوزه انتخابیه این پنج شهرستان؛ مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد است و این موضوع رابنده به شدت پیگیری کردم و در ابتدای کار دراوایل سال 89 با معاون سیاسی وزیرکشور جلسه ای داشتم و نامه ای هم کتبی نوشتم.
کاظم فرهمند خاطرنشان کرد: پیشنهادی که دادم؛ بافق و بهاباد ومهریز در یک حوزه بود که هر سه شهرستان خوهان این هستند.
وی افزود: پیشنهاد گزینه های؛اردکان ومیبدوصدوق یک حوزه ، ابرکوه تفت و خاتم در یک حوزه، همچنین برای یزد دو نماینده، را کردم ولی متاسفانه این را نپذیرفتند و در هیئت دولت نیز به تصویب نرسید، مجددا در کمیسیون شوراها باز بنده با شدت این مسئله را مطرح کردم و مقابل همه نمایندگان استان و اعضای کمیسیون شوراها اعتراض شدید کردم، که به چه دلیل شما شهرهایی که چسبیده به یزد است را کنار گذاشتید و بافق با 120 کیلومتر و بهاباد با 200 کیلومتر را انتخاب کردید که با یزد با هم باشند.
وی افزود: آنجا بیان کردم این حوزه سنخیتی با هم ندارد و فاصله هم زیاداست و مشکلات عدیده ای را نیز ممکن است در آینده در این حوزه ایجاد کند و چون این طرح در مجلس به تصویب نرسیدماالان هم موضوع را پیگیری می کنم.
فرهمند با اشاره به این نکته که تکلیف حوزه های انتخابیه در مجلس نهم مشخص می شود، گفت: اگر بنده برای مجلس نهم انتخاب شوم این قول را به مردم می دهم که حوزه دلخواه خودشان را انشا الله در مجلس نهم به تصویب برسانم.
نماینده ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم ومهریز درمجلس، در زمینه نامه نگاری برای حوزه انتخابیه، بیان کرد: نامه ای در همین زمینه مردم نوشتند که بنده به وزارت کشور منعکس کردم و یک نامه ای هم خودم نوشتم که در افق کویر منتشر شد.
وی تصریح کرد: خواسته ما همان خواسته مردم بافق و بهاباد برای حوزه جدید بوده الان هم پیگیری میکنیم تا این کارصورت گیرد.
کاظم فرهمند در مورد نظرش در خصوص استفاده از مدیران بومی در شهرستانهای حوزه انتخابیه، گفت: اعتقاد بنده بوده که  در شهرستان ها مدیران توانمند و متخصص بومی استفاده شود مگر مواردی خاصی که نداشته باشیم از شهرستان های دیگر استفاده کنیم.
وی تاکید کرد: مسلما اگر مدیر بومی باشد وقت بیشتری می گذارد و احساس مسئولیت بیشتری می کند و از نظر هزینه هم برای دولت اقتصادی تر است.
وی یادآورشد:در این زمینه هم پیگیری خواهم کرد حتی المکان مدیران، از افراد متخصص،متعهد و شایسته که در شهرستان ها هستندانتخاب شوند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
یکی از شهروندان یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۱ - ۶:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
یه سوال این وسط پیش اومده که چرا سخنان اقای دخیل عباس را گزارش نمیکنید ولی اقای فرهمند را چرا؟ علت چیست ؟
بحث بعدی الان موقع انتخابات و تبلیغ نامزد ها نیست جرا این خبر را چاپ کردید؟
به امید فردایی برای بافق سربلند

نداي بافق دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۱ - ۸:۳۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بازار تبليغ واسه انتخابات داغه ديگه قول هايي كه بعدا فراموش ميشن

منتقد دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۰:۵۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
دوستان من، کمی به این نوشته ها توجه کنید: چنانچه گفته شد نماینده محترم زحمت خود را کشیده اند و کاری از پیش نبرده اند. انتظار بیشتری هم نیست. تصمیم گیری در این موارد و مواردی مثل جریان خصوصی سازی در بالادست تر ها اتفاق می افتد و نماینده ما برد و برند بالاتری می خواهند. از طرفی در مجلس نماتندگان 3 دسته اند: کسانی که با شجاعت حرف خود را می زنند و حق و حقوق ملت را در قانون می گنجانند. کسانیکه اعتبار بالایی دارند و از آن استفاده می کنند. دسته سوم کسانی هستند که اعتبار و سابقه سیاسی و اجتماعی قوی ندارند درد دل ملت و منطقه را هم با شجاعت نمی گویند خوب طبیعتا کسی هم توجهی نمی کند. بطور مثال آقای مهندس یک کار کوچک را انجام دهند. جلوی خصوصی شدن گندله بافق را بگیرند. همین

بچه محل دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۱ - ۳:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خدمت بچه محل های بافقی
چند نکته در صحبت های آقای فرهمند است که بعضی هاش را دوستان بیان کردن.
1-چی شده دو سال بعد از مطرح شدن قضیه تفکیک شهرستان ها ونزدیک انتخابات به فکر مطرح کردن این قضیه افتاده اید.
2-از موقعی که آقای فرهمند اومدن جز نامه نگاری و وعده دادن چیزی ندیدیم که در این صحبت ها هم هست و گره ای از کار باز نمی کنه.
3-گفتن از مدیران بومی و افراد متخصص ، متعهد وشایسته استفاده میکنیم،این سئوال پیش می آید که آقای دکتر یاراحمدی کدام یکی از این شاخصه ها را نداشته که برداشته شده.
4-گفتن اگر در موارد خاص در شهرستان مدیری با این شاخصه ها نداشتیم از شهرستان های دیگر استفاده می کنیم!!!درسته همین کار رامی کنن وقتی رأی آوردن میگن آقای عسگری تخصص نداره و ایشون را هم بر می دارن.
یه پیشنهاد به آقای فرهمند: حالا دیگه بعد از 4 سال دست از نامه نگاری و کلنگ زنی وعده های تو خالی دادن بردارید مردم هوشیار وبیدارند دیگه وقت این کارها گذشته تو این چند ماه باقی مونده یه خورده پیگیر نامه ها وگلنگ های زده شده وکارهای انجام نشده باشید.

سهیل سه شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۱ - ۱:۵۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای فرهمند چرا الان!!! تازه حرفش نه عملش!!!!

علی شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای فرهمند شما زمانی که این طرح در مجلس به رای گذاشته شده بو داشتی کلنگ میزدی(مثلا افتتتاح پرژه) تا چند تا رای جمع کنی حالا اومدی حرف ناعادلانه بودن حوزه انتخابیه را میزنی؟!