دیدار جمعی از مسئولان سه قوه با رهبر انقلاب

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۵ فروردین ۱۳۹۱

 

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز(سه شنبه) در دیدار جمعی از مسئولان كشور در سه قوه، همه مسئولان را به همدلی، همفكری، همكاری صمیمانه و تلاش جدی برای حمایت از تولید ملی و فرهنگ سازی عمومی در جهت آن فراخواندند و تأكید كردند: عید و آغاز سال جدید، باید زمینه ساز همت، فكر، نشاط، امید و انگیزه ای جدید برای ادامه پرشتاب تر حركت رو به جلو كشور و برداشتن یك گام جدی و بزرگ در موضوع تولید ملی و داخلی، باشد.
رهبر انقلاب اسلامی، مبارك بودن سال برای مسئولین را منوط به انجام وظیفه و حركت در مسیر اسلام دانستند و افزودند: اگر مسئولین با كار و تلاش جدی و مخلصانه خود، زمینه ساز جلب رحمت و لطف الهی شوند، قطعاً سال، بر مردم هم مبارك خواهد شد.
حضرت آیت الله خامنه ای در تبیین نامگذاری امسال بعنوان سال تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی خاطرنشان كردند: جمع بندی از حركت خوب كشور به سمت اهداف والا و امكانات و شرایط موجود و همچنین تمركز بدخواهان نظام اسلامی بر مسائل اقتصادی، نشان می دهد كه حمایت از تولید ملی یك نیاز ضروری در شرایط كنونی است.
ایشان با اشاره به تلاش همه جانبه جبهه استكبار برای تشدید فشارهای اقتصادی بر جمهوری اسلامی ایران افزودند: با وجود تدارك گسترده معاندان و مخالفان نظام اسلامی ، مسئولان و جوانان كشور، با عزم و ایمان خود و هوشیاری و شناخت از امكانات و تلاشهای دشمنان و همچنین سرعت عمل، همه امكانات و تواناییهای داخل را به میدان خواهند آورد و جبهه استكبار را یكبار دیگر ناكام خواهند گذاشت.

رهبر انقلاب تأكید كردند: آشكارترین دلیل بر بی نتیجه بودن تلاشهای جبهه استكبار، ناكارآمدی بیش از سی سال تحریم و فشار اقتصادی بر نظام اسلامی و پیشرفت و قدرت روزافزون ایران است.

ایشان یكی از لوازم حركت همه جانبه در جهت حمایت از تولید ملی و مقابله با تلاشهای جبهه استكبار را همكاری و همدلی مجلس و دولت برشمردند و به قوای مقننه و مجریه توصیه كردند: امروز كشور در عرصه های مختلف نیازمند تلاش، تحرك، نوآوری و ابتكار است كه لازمه رسیدن به این هدف، همفكری، تدبیر و همراهی مسئولان بویژه در دولت و مجلس است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به شكل گیری جبهه ای متشكل از استكبار، ارتجاع، سرمایه داران بزرگ، مفسدین، روسیاهان عالَم و سست عنصرهای دنباله رو، در مقابل نظام اسلامی خاطرنشان كردند: در طول بیش از سه دهه گذشته، تا بحال چندبار چنین جبهه ای برای به زانو درآوردن نظام اسلامی شكل گرفته است اما در هر یك از برهه ها، جبهه شیاطین شكست خورده و به نتیجه مورد نظر خود نرسید.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: یكی از دلایل عمده شكست جبهه مخالفان و معاندان نظام اسلامی، وحدت و همدلی درونی كشور بوده است.

ایشان با تأكید مجدد بر لزوم حمایت عملی از تولید ملی و با اشاره به نقش عمده دولت در این موضوع و همچنین نقش تسهیل كننده مجلس در این خصوص ، افزودند: مجلس و دولت باید با همكاری صمیمانه برای حمایت از تولید ملی، گام های عملی بردارند.
حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با اشاره به وجود فرهنگ ناصحیح استفاده از كالای خارجی در جامعه، نقش صدا و سیما را در فرهنگ سازی استفاده از تولید داخل بسیار مهم ارزیابی و تأكید كردند: فرهنگ سازی برای مصرف كالاهای ساخت داخل، نیازمند تفكر، مطالعه، نگاه عمیق، برنامه ریزی و در نظر گرفتن ابعاد روانشناختی اجتماعی این موضوع است كه صدا و سیما و دیگر دستگاههای تبلیغاتی، باید در این خصوص اهتمام جدی داشته باشند.

ایشان در پایان بار دیگر همه مسئولان قوای سه گانه را به تواصی به حق و صبر و استقامت، تلاش و خدمت همراه با نشاط و امید، كمك و یاری به یكدیگر و استمداد از خداوند متعال سفارش كردند.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۰
برچسب ها: