کتاب معدن تلاش آماده چاپ شد

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
۶ دیدگاه
شنبه - ۱۶ شهریور ۱۳۹۲

(کارنامه 50سال فعالیت شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق)1342 – 1392
مراحل پایانی تدون خود را سپری می کند . این کتاب با پژوهش و نگارش عالیه نقیب الذاکرین بافقی و حمایت شرکت سنگ آهن مرکزی ایران همزمان با کنگره وحشی بافقی در مهرماه منتشر خواهد شد .این کتاب نخستین کار پژوهشی مهرگان و پنجمین اثر منتشر شده او است .

از دیگر کتابهای در دست تألیف دیگر نقیب الذاکرین بافقی می توان به : واژه نامه بافق و کتابشناسی بافق اشاره کرد.

«بافق فردا »برای این نوسینده پرتلاش و صاحب ذوق بافقی آرزوی توفیقات روزافزون دارد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد رضا برزگری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۹:۰۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خانم نقیب الذاکرین یکی از بانوان فعال و نخبه شهرستان بافق می باشد که مایه مباهات و افتخار است

ميرسليماني بافقي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۹:۳۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدمت سركار عالي سلام وخسته نباشيد عرض ميكنم.
فقط نكته اي را يادآور ميشوم واميد وارم كتاب شما فاقد نام بافق نباشد.هر چه از شركت سنگ آهن ديدم وخواندم متاسفانه به نام سنگ آهن مركزي ايران درج شده ونامي از بافق در آنها نديدم.نمي دانم سنگ آهن مركزي كدام صيغه ناموزن وبي قواره و از آسمان افتاده ايست كه اگر فرد ثالثي آنرا بخواند و بخواهد موقعيت جغرافيايي انرا بيابد بايد در ناكجا اباد پيدا كند.چرا سنگ اهن مركزي نبايد شناسنامه صادره اش به نام بافق بخورد؟بهانه هاي ثبت شركت وفلان قابل پذيرش مردمي كه 50 سال جان ونام ومال وناموسشان را براي تامين اهن الات وفولاد مملكت گذاشتند پذيرفته شدني نيست. تعجبم وقتي بيشتر مي شود كه هم اكنون اكثريت مسئولان و مسئول و روابط عمومي شركت همه از بافقيان نيكو بنياد ودوست داشتني است ولي نام بافق كجاست نمي دانم؟؟ولي نشريات سالهاي 1350 شركت فولاد ايران را كه مطالعه ميكردم سنگ آهن ايران با نام آهن بافق معرفي وشناخته شده است!!!!

با كمال احترام

امیرعلی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سرکار خانم نقیب الذاکرین
انشاءاله موفق باشید
به امید تألیفات جدید شما در حوزه فرهنگ شهرستان بافق باشیم .

سیب زمینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اخیرا برای خوش امدگویی به اردکانیها و رقیب تازه به دوران رسیده ( بهابادیها) همان شرکت سنگ اهن مرکزی ایران بافق هم به ( مجتمع معادن سنگ آهن فلات مركزي ايران ) تغییر نام داده است تا هرکس اشتهای بیشتر یا نفوذ بیشتری دارد بتواند سهم بیشتری را از خود بداند .

ر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۱:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای میرسلیمانی با سلام و سپاس.
البته همانطور که می دانید نام شرکت در مراسلات رسمی و حقوقی به نام “شرکت سنگ اهن مرکزی ایران” شناخته می شود. نام بافق در شناسه نام شرکت نیست و طبعاً نام شرکت سنگ آهن مرکزی با بافق عجین است و نیازی نیست کسی به دنبال موقعیت جغرافیایی آن در ناکجا آباد!!!! بگردد. همانطور که نام سنگ آهن چادرملو ، چادرملو اردکان گفته نمی شود. از معادن اصلی و مهم سنگ آهن در کشور، یکی به نام “سنگ آهن مرکزی ایران” است که در منطقه معدنی بافق قرار دارد. در موارد رسمی نام بافق، نوشته نمی شود گو اینکه برخی به نام “شرکت سنگ آهن مرکزی ایران ـ بافق” می نویسند که نیازی نیست بگوییم این مسئله صحیح نیست. ایران یک شرکت سنگ آهن “مرکزی” بیشتر ندارد و آن در منطقه بافق واقع است و هیچکس نمی تواند آنرا به منطقه دیگری نسبت داده و زحمات مردم این منطقه را در شکوفایی اقتصاد کشور نادیده انگارد. نشریات سالهای 1350 نیز با ارتباطات و اطلاعات ابتدایی نوشته می شدند و صرفاً آنزمان کسی نمی دانست این شرکت کجاست و نام بافق بی شک برای شناساندن این شرکت بود که اکنون دارای موقعیت استراتژیک خوبی است. از شما بعید است که می نویسید “بهانه ثبت شرکت مورد قبول نیست.” در مراسلات رسمی و حقوقی بدون شک، باید نام اصلی و ثبت شده شرکت را نوشت و این چیزی از ارزشهای مردم صبور و زحمتکش بافق کم نمی کند. بر هیچکس پوشیده نیست که این شرکت و معادن آن، متعلق به بافق و بافقی است و لاغیر. پیروز باشید

میرسلیمانی بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۹:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

????????????
اینم از بچه های بافق؟؟؟؟؟؟؟؟؟چه باید گفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
وقتی خودی چنین است مرحبا به بیگانه که در بیگانگیش صادق است!!!!
بیچاره بافق مظلوم!!!!!!!!!!
چه گویم که نا گفتنش به از آن
آقای عزیز شما هم ننویسین حسن آقای بافقی چون همه می دانند در بافق زندگی می کنین چه نیازی به شناسنامه منطقه ای دارید؟سال 1350 بهترین مقالات علمی و حقوقی را استاتید چونان کومل المانی می نوشتند نه شمایی که ریشه خودت را زیر سئوال می بری. اتفاقا انموقع مطالب علمی و دقیق بود وحالااست که حتی نگارشها هم شیر تو شیر است برادر من.
چرا هرچه ناابالی گری علمی و حیثیتی است رافقط به خیک بافق می بندید؟شما بگویید ننویسند گل گهر سیرجان بنویسند گل گهر ایران مرکزی !!! ننویسند مس سرچشمه رفسنجان کرمان بنویسند مس ایران آباد ؛ننویسند هاشمی رفسنجانی بنویسند رفسنجانی ایرانی بگویید بنویسند سیمان مرکزی ایران نه مهریز بنویسند وحشی ایرانی مرکزی نه بافقی خدا را شکر شماها در زمان حیات او نبودید وگرنه همه اینها را به نام رسمی ایران مرکزی می کردید و از جیب پدران ومادران بافقی بذل وبخشش می نمودید؟ بگویید کارکنان و ماشین الات سنگ اهن مرکزی ایران از بالای بام خانه شما رد شوند شاید نام بافق خاطرشان را مکدر نکند. تا به کی چوب سادگی و خفت خودتان را بخوریم؟؟؟
خدایا سر پایین کن وببین از دوستان چه می کشیم چه برسد به دشمنانمان……………………..
وااااااااااای