خانواده ای که از تکنولوژی بویی نبرده اند +عکس

دسته: اخبار ایران , خواندنی ها , دیدنی ها
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۶ شهریور ۱۳۹۲
زندگی انسان امروزی به تکنولوژی های مختلف وابسته شده است و این روزها برای انجام بسیاری از کارها نیاز به آن داریم تا به اینترنت متصل شده یا از طرق مختلف که اکثرا در مسیر تکنولوژی هستند اقدام کنیم.

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، زندگی انسان با وجود تکنولوژی ساده و راحت تر شده است از این رو نمی توان نبود آن را برای لحظه ای تحمل کرد. زمانی که تلویزیون خراب می شود یا اینترنت قطع میگردد انگار انسان سال ها از زندگی عادی دور شده و تبدیل به یک انسان غارنشین شده است.

تمام این تفکرات برای آنهایی است که به تکنولوژی اعتیاد پیدا کرده اند که البته بسیاری از مردم این روزها این اعتیاد را دارند. در این میان خانواده ای در کانادا زندگی می کند که تمام تکنولوژی ها را از خانه دور کرده و به سبک قدیمی زندگی می کند.

خانواده “گولف” در کانادا تصمیم گرفته اند تا یک سال از زندگی خود را به دور از تمامی تکنولوژی های روز سپری کنند. این خانواده زندگی خود را به مانند سال 1986 در آورده اند و از تمامی فناوری های بعد از آن دوری می کنند.

پدر 26 ساله این خانواده اعتقاد دارد که در گذشته به سختی می شد کودکانی را یافت که در خانه بمانند زیرا آن ها بیشتر در خیابان ها فعالیت می کردند اما این روزها بازی های رایانه ای باعث چاقی و البته مشکلات دیگر می شود و کودکان را ساعت ها در خانه نگه می دارد.

این خانواده به خاطر مشکلاتی که کنار تکنولوژی قرار دارد تصمیم به انجام چنین کاری گرفتند. آن ها برای مدت یک سال به طور آزمایشی تمامی تکنولوژی های در دسترسشان را فروخته و حالا همه کارهای ان ها سنتی شده است.

آن ها برای این آزمایش تمامی تلفن های همراه را فروختند، اینترنت را قطع کردند، تلویزیون خود را به یک مدل قدیمی و چوبی تغییر دادند، از نامه های واقعی به جای ایمیل استفاده می کنند و دیگر به جای آنکه از شبکه های اجتماعی استفاده کنند به مهمانی می روند.

اعضای خانواده پس از آغاز این آزمایش زندگی خود را روان تر و البته راحت تر می دانند زیرا دیگر لازم نیست ساعت ها وقت خود را بیهوده بگذرانند و می توانند از آن بیشتر استفاده کنند. به نظر می رسد آن ها تا چندین سال دیگر نیز از همین روش برای ادامه زندگی استفاده کنند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۶
برچسب ها: