کمبودورزشی نویسان و خبرنگاران ورزشی از کاستی های ورزش شهرستان

دسته: مقالات , ورزشی
یک دیدگاه
یکشنبه - ۱۷ شهریور ۱۳۹۲

IMG_100000001503

با توجه به افزایش داشته ها و دست آوردهای ورزشی شهرستان در سالهای اخیر و ایجاد انگیزه و تلاش روزافزون ورزشکاران جوان و نوجوان برای نیل بسوی رده های بالای ورزشی استان و کشور و گام هایی که تا کنون در این خصوص برداشته شده است و همچنین افزایش دیدارهای تیم های دسته یک و لیگ برتری شهرستان در سطح کشور و استان، یکی از نیازها و کمبودهای ورزش شهرستان که از سالهای دور تا کنون وجود داشته است و از آن رنج می برد، بیشتر رخ می نماید.

 نبود “ورزشی نویسانی” خبره و کمبود “خبرنگارانی  متخصص” و آشنا با رشته های مختلف ورزشی که بتوانند در پس ارایه نتایج مسابقات و دیدارهای مختلف ورزشی به بیان کارشناسی مسایل و نقد تخصصی دیدارها و مسابقات اقدام نموده و همچنین در این خصوص به ارایه راهکار، پیشنهاد و انتقاداتی راهگشا پرداخته و در این زمینه مطالبی را به رشته تحریر درآورند، بسیار پر رنگ می نماید.

  جامعه بزرگ ورزشی بافق، با وجود عضویت چند هزارنفری ورزشکاران رشته های مختلف متاسفانه تاکنون در زمینه  ارایه و معرفی نویسندگانی خبره و خبرنگارانی متخصص موفقیت چندانی بدست نیاورده است.

 از آنجا که گام برداشتن در راستای ورزش حرفه ای آنچان که برخی بزرگان ورزش نیز قبلا تذکر داده اند، نیاز به  مقدمات مختلفی چون؛ تغذیه مناسب، تمرین های برنامه دار و سایر ضروریات مرتبط  دارد و حداقل بخشی از این دانستنی های مهم و ضروری باید از مجرای رسانه ها طرح و موشکافی شود، شایسته است مسئولین، دست اندرکاران ورزشی و پیشکسوتان ورزش شهرستان برای ایجاد زمینه همکاری بیشتر با رسانه ها تدابیری شایسته اتخاذ نمایند.

  نویسندگان و خبرنگاران حرفه ای و متخصص در زمینه ورزش می توانند با تهیه و نشر مطالب مناسب زمینه ارتقای دانستنی های ورزشکاران و خانواده ها را فراهم و در  بلندمدت و با استمرار بیشتر در این خصوص، زمینه ارتقای ورزش شهرستان میسر می شود.

گرچه کمبود ورزشی نویسان و خبرنگاران ورزشی در هر دو بخش خانم ها و آقایان وجود دارد ولیکن این کاستی در بخش ورزش بانوان، به مراتب پررنگ تر می نماید، شاید این مسئله را بتوان ناشی از کمبود نویسندگان و خبرنگاران بانوان در تمام زمینه هادانست.

ازآنجا که از انتقادی که حداقل با پیشنهادی همراه نباشد، بیزارم. پیشنهاد می کنم؛ در کوتاه مدت هیئت های ورزشی نسبت به شناخت ومعرفی نویسندگان متخصص برای تهیه و نشر مطالب متناسب با رشته های ورزشی اقدام نمایند.

بطور حتم داشتن خبرنگاران و نویسندگانی متخصص در کلیه رشته ها و حرفه های مختلف یکی از ضرورت های جوامع امروزیست و  میتوان از امتیازها و شاخص های کیفی رسانه های کاغذی و سایت خبری یک جامعه برشمرد و لذا پیشنهاد میکنم؛ بزرگوارانی که از تخصص و اندکی طبع نویسندگی برخوردارند لااقل در رشته تخصصی خود قلم بدست گیرند.(امام باقر(ع): زكات دانش ، آموختن آن به بندگان خدا است.)

اضافه می نمایم؛ اگر تاثیر یک نوشته را خیلی محدود و درصدی از خوانندگان یک رسانه_نه کل جامعه_بدانیم بازهم ارزش افزودن دانسته های یک جمع، ارزش بدست گرفتن قلم و انتشار دانسته ها را دارد.

این یادداشت را با این مطلب خاتمه می دهم؛ که برای توسعه و پیشرفت یک جامعه باید در تمامی زمینه ها و جوانب مختلف گام برداشت و افزایش دانستنی های روزمره مردم از طریق رسانه ها یکی از این موارد مهم و با اهمیت است، که باید در برنامه ریزی ها سهمی شایسته برای آن قایل شد، البته یادآوری می کنم؛ تاثیرگذاری با استمرار بر نوشتن در خصوص یک موضوع ایجاد می گردد.      سیدعلیرضاناظری بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
Ali FaTaHi این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام وعرض خسته نباشید –در زمینه خبرهای ورزشی تمام توانم را برای شهرم میگذارم و با شما همکاری میکنم