100 اصله درخت 30 ساله گز در بافق طعمه حريق شد

دسته: محیط زیست، منابع طبیعی، گردشگری
۵ دیدگاه
چهارشنبه - ۲۰ شهریور ۱۳۹۲
بافق – خبرگزاري مهر: سرپرست اداره منابع طبيعي و آبخيزداري بافق از سوختن 100 اصله درخت 30 ساله گز در جنگلهاي دست كاشت بافق خبر داد.

ابوالفضل دلاوري پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اين آتش سوزي پس از دو ساعت تلاش بي وقفه نيروهاي آتش نشاني و نيروهاي منابع طبيعي بافق اطفا شد.

وي افزود: در پي تماس تلفني درخصوص وقوع حريق در جنگل هاي دست كاشت محور جاده بافق – يزد، بلافاصله نيروهاي اداره با هماهنگي نيروي انتظامي و آتش نشاني شهرستان بافق به محل اعزام شدند.

وي تصريح كرد: آتش سوزي در نواري بطول 200 متر در حاشيه جاده رخ داد كه با كمك نيروهاي مستقر در منطقه و با بيش از 2 ساعت تلاش بي وفقه، آتش بصورت كامل اطفاء و از پيشروي آن جلوگيري شد.

دلاوري پور علت حادثه را بي توجهي و سهل انگاري برخي افراد دانست و افزود: حفاظت و مراقبت از عرصه هاي منابع طبيعي در بخش جنگل، مرتع، بيابان و … با توجه به سطح وسيع اين اراضي و همچنين نبود نيروي كافي براي گشت در عرصه ها تنها با مشاركت و همكاري مردم امكان پذير است.

وي ادامه داد: مردم به هنگام مشاهده قطع درختان در محدوده جنگل هاي طبيعي و دست كاشت، بوته كني در مراتع، برداشت غير مجاز گياهان دارويي و شن و ماسه، فعاليت هاي غيرقانوني اكتشاف معادن و راهسازي، تصرف و تجاوز به اراضي ملي و دولتي و نيز وقوع حريق  سريعاً اين اداره را مطلع نموده و يا با شماره رايگاه 1504 امداد جنگل و مرتع  تماس حاصل كنند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۸:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

شاهد بودم که رییس غیر بومی منابع طبیعی شخصا باهمکاران غیر بومیشان در اطفای حریق تلاش ویژه ای کردند ولی متاسفانه ماموران بومی آتش نشانی با دو ساعت تاخیر بالاجبار در محل آتش سوزی حاضر شدند.

شهروندبومي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقاي يك شهروند از كجا در هنگام عبور كردن از محل بومي بودن و غير بومي بودن افراد را تشخيص دادي مگر براي خاموش كردن آتش درختهاي ورودي شهر بومي بودن و غير بومي بودن مهم است و از كجا فهميدي كه نيروهاي آتش نشاني به زور و اجبار آمدند

يك بومي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مگر مسئوليت حفظ فضاي سبز خارج از شهر بافق با كدام اداره است؟اگر مسؤلان آن نيز بومي بودند مطمئنا به وظيفه شان عمل مي كردند

يك بافقي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۱:۴۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

شهروند چرا شاهد بودي و به همكاران غيربومي در مهار آتش كمك نكردي تا حداقل يك بومي هم در خاموش كردن آتش كمك كرده باشد

غير بومي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

به نظرم رييس غير بومي منابع طبيعي از عمد همكاراي غير بومي را انتخاب كرده تا ثابت كنه مثل هميشه غير بومي ها باعث آباداني شهر بافق شدند