آینده از منظر ثقلین (7)

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی , مقالات
یک دیدگاه
یکشنبه - ۲۴ شهریور ۱۳۹۲
01

خداوند متعال ، هر روز در شأن و جایگاه جدیدی است. ” كُلَّ یَوْمٍ هُوَ فِی شَأْنٍ:” .برنامه و شان جدید خداوند در این ایام چیست؟ نیاز به شناخت و رفتار صحیح در قبال آن واضح است.بندگان خدا آیا ضروری نیست در این موضوع نیز خود را با او هماهنگ کنند؟

هفتمین دلیل پرداختن به موضوعات آینده به خصوص مباحث مهدویت :

7 – به لحاظ همراهی و تبعیت از ولایت فقیه زمانه

رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در بحث جنبش نرم افزاری و تولید علم در جبهه حق ، و در مقابله با جنگ نرم دشمن دغدغه های مهم و اساسی دارند …

حضرت آقا می فرمایند : “امروز اولویت اصلی كشور مقابله با جنگ نرم دشمن كه هدف آن ایجاد تردید، اختلاف و بدبینی میان آحاد مردم است و مهمترین راه‌های مقابله با این تهاجم حفظ و تقویت بصیرت، روحیه بسیجی، امید كامل به آینده و مراقبت جدی در تشخیص‌ها است.” مشخص است که یکی از راههای مقابله با این تهاجم امید به آینده است و آن نتیجه شناخت و تبیین صحیح الهی از آینده ای است که خداوند متعال برای بندگان صالح خود رقم زده است .

امام خامنه ای به صورت خاص در مقوله مباحث مهدوی ،می فرمایند : “در زمینه مهدویت اگر کسی توانست نیازها را پیدا کند ، وقت بگذارد بر اینکه این خلأها را پر کند ارزش مضاعف دارد.”

8- به لحاظ تبعیت و اقتدا به هدایت صالحین ، اولیاءالله و خوبان

هم اکنون دغدغه اصلی انبیاء و رسولان الهی(علیهم السلام) چیست ؟ آنان که در دنیا بیشترین عزم نسبت به امام مهدی (عج) و برپایی حکومت صالحان را داشتند بعد از شهادتشان و بعد از پایان مهلت عمشان در دنیا، آیا به نظر شما در برزخ بی دغدغه و بی خیال هستند؟ آیا فکری ، فعلی، رفتار و کلامی در تحقق این خواسته خدا از آنها صادر نمی شود . خداوند می فرمایند اینها بهترینها هستند، اینها هدایت یافتگان هستند پس به هدایتشان اقتدا کنید! أُولَئِكَ الَّذِینَ هَدَى اللَّهُ فَبِهُدَاهُمُ اقْتَدِهْ . فکر می کنید اصلی ترین خواسته خوبان در شبهای قدر از خداوند  متعال چیست ؟ و آیا رفتار این بزرگواران در این مسیر و تحقق این دعا چگونه است؟

9- به لحاظ ضرورت رفتار درست در آینده

مطمئناً صحنه های عظیم و عجیب ، بکر و جدیدی در سر راه بشریت قرار دارد . انسان ها دوست دارند که به بهترین صورت بدون خطر و سلامت از این مسیرها عبور کنند و به ساحل امن برسند لذا به دنبال بهترین رفتار در قبال هستند . سؤال این است که چه باید بکنیم؟ و جواب این است که آیا شما می دانید چه اتفاق خواهد افتاد؟ ماجراها و موانع بر سر راهتان را می شناسید؟ عقل سلیم به این نتیجه می رسد که برای ورود و برداشت درست از آینده باید آینده را به درستی شناخت.

10 – احقاق حق ، عدالت طلبی و ظلم ستیزی

هرکس به دنبال گرفتن حق مظلوم از ظالم است . هر کس به دنبال گسترش عدالت در پهنای زمین است . هر کس به دنبال ریشه کن کردن ظلم و ستم در دنیاست ؛ به دنبال تحقق ظهور مهدی موعود (عج) باشد.

پایان

محمد حسین فیاض


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
یاسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۲ - ۹:۴۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

در این اوضاع که همه به طریقی مشغول دنیا هستند چقدر خوبه انسان یک یادی هم از مهدویت و اینده بکنه یک سایت باید یک همچین مقاله هایی را در کنار مقاله های دیگرش داشته باشه باتشکر از نویسنده که یادی از امام مهدی (ع)رو به ذهنمان آوردند
ممنون