توهم زدی !

دسته: علمی - پزشکی
۲ دیدگاه
دوشنبه - ۲۱ فروردین ۱۳۹۱

متاسفانه جهان امروز با درج جدیدی از مواد مخدر رو به روست که شاید آن را بتوان موج سوم نامید . درج اول همان تریاک و مشتقات آن بود ، درج دوم شیشه ،کراک ، حشیش، کریستال و … بود و موج سوم داروهای روان گردان است که به اشکال مختلفی چون قرص ، کپسول، و آمپول یا حتی اشکال زیبا و ظاهر فریب چون شکلات ، آدامس و نوشابه به جوانان عرضه می شود.
ترکیب و ماده درون این مواد آمفتامین نام دارد که مصرف کننده در ابتدای استفاده احساس می کند انرژی فوق العاده ای و اعتماد به نفس بیشتری دارد و در آخر احساس شادی میکند و بواسطه کاهش اشتها و خواب ممکن است افرادی که نیاز به کاهش وزن دارند یا نیازمند مدت زمان بیداری بیشتری هستند را ترغیب کنند تا از آن استفاده کنند .
احساس افزایش میل جنسی نکته دیگری است که در دراز مدت نیاز مندان به آن ، ابتدا تاثیر رضایت بخشی به جای می گذارد و متاسفانه تاثیرات کاذب داروها باعث می شود که استفاده از آن تکرار شود ، از آنجایی که این مواد اعتیاد آوراند فرد کم کم به آن معتاد خواهد شد و عوارض مخرب آن دامن مصرف کننده را خواهد گرفت . افزایش فشار خون، تپش قلب شدید ، بی خوابی ، هذیان و پر حرفی ، اختلالات حافظه ، تاری دید ، خشکی دهان و تشنج از دیگر عوارض آن است .
توهم هایی که گاهاً فرد را مجبور به سقوط از ارتفاع یا بیرون پریدن از اتوبوس هایی که در حال حرکت است از اشخاص استفاده کننده این داروها به وفور دیده میشود. هذیان های شنیداری و دیداری منجر به انجام حرکاتی نظیر سوء قصد به اطرافیان می شود از جمله بلایای دیگر این دارو های خانه مان سوز است و متاسفانه گاهاً مرگ در اولین تجربه استفاده کننده این مواد نیز گزارش شده است .
با آرزوی سلامتی
دکتر محمد رضا آیت اللهی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
خوش غیرت دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۱ - ۱:۲۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای دکتر
سلام و خسته نباشید.
ممنون از مطلبتون و امیدوارم جوانان عزیز بافقی به این مطالب دقت کرده و دنبالش نروند.
دکتر جان ناز نفست.

م-ح پنج شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۱ - ۶:۱۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مرسی دکترجان