چراغ پارک وحشي بافقي ( بيشه در) روشن شد

دسته: عمومی
۹ دیدگاه
سه شنبه - ۲ مهر ۱۳۹۲
امین بافق نوشت:
چراغ پارک وحشي بافقي ( بيشه در) روشن شد

براي جلوگيري از حادثه ، اداره راه جاده ي دسترسي را مهيا نمايد
پس از سال ها وعده و وعيد و تعويض چندين مدير عامل و فرماندار سرانجام چراغ پارک بيشه در روشن شد. با عنايت به آب و هواي منطقه بيشه در  و جاذبه هاي  کوهستاني و طبيعي اين  منطقه برخي از اهالي  شهرستان در روزهاي پايان هفته که مي شود ، به اين محل مي روند و به تفريح  و کوهنوردي مي پردازند .از آنجا که بافق براي تفريح خانواده ها جز يکي ، دو مورد فضاي سبز مناسب جاي ديگري ندارد لذا احداث چند مجتمع يا پارک تفريحي به عنوان نياز ضروري احساس مي شود .
IMG_4081
اخيرا مطلع شديم که سه-چهار برج نور در منطقه بيشه در  در حال بهره برداري مي باشد لذا  به  همين  منظور براي دست مريزاد و ارج نهادن به زحمات سنگ آهن مرکزي بر آن شديم تا با آقاي عسکري مدير عامل شرکت و سيد سعيد حسيني ـ مشاور مدير عامل و مسئول اجرايي پروژه ـ گفت و گويي داشته باشيم :ابتدا ضمن تقدير و تشکر از اين که چراغ پارک را روشن کرده اند و بيان جمله معروف (خدا بيامرزد پدر کسي که چراغ اول را روشن نمود)، در مورد ويژگي هاي پارک سوال نموديم که گفتند: حدود 30هکتار در دستور کار قرار دارد. فاز اول آن نيز 10هکتار مي باشد علاوه   بر 30هکتار، 20هکتار هم براي آينده قابل توسعه مي باشد وآب تدارک ديده  شده  مي تواند جوابگوي 50 هکتار باشد .در مورد وضعيت آب نيز سوال کرديم که خوشبختانه قضيه آب رانيز حل  شده مطرح نمودند و گفتند با توجه به اين که تاکنون چندين حلقه چاه حفر نموديم خوشبختانه در حوالي يکي از معادن سنگ به آب رسيديم که در خصوص آب رساني 5/8کيلومتر لوله گذاري شده است.
هزينه آبرساني به اين مکان حدود 470 ميليون تومان اعلام شد که با مساعدت  يکي از شرکت هاي پيمانکار سنگ آهن مرکزي  تامين شده است  و مطرح گرديد که : تا کنون براي ايجاد اين پارک شرکت سنگ آهن يک ميليارد ودويست ميليون تومان هزينه نموده
و خوشبختانه با تامين اين دو زير ساخت مهم عمليات اجرايي سرعت قابل توجهي خواهد گرفت
وي گفت : ما اميدواريم که در اواسط اسفندماه درخت کاري منطقه را نيز انجام دهيم .
IMG_4089
 مسئول اجرايي پروژه  در مورد امکانات و نقشه پارک نيز  توضيحاتي ارائه نمود و گفت : در اين مجتمع علاوه بر آبشار و برکه و درياچه ، پيست هاي ورزشي مختلف از قبيل :دوچرخه سواري ، زمين هاي بسکتبال  ، هندبال ،فوتبال ، شهر بازي کودکان ، آلاچيق ، پارکينگ ،مسجد ،رستوران ،مغازه و بوفه ،سرويس هاي بهداشتي و… نيز تدارک ديده شده است .
حسيني برآورد اوليه را حدود 9ميليارد تومان ذکر کرد و گفت: تا پايان امسال در نظر داريم نسبت به احداث مسجد ،فضاي سبز ،سرويس هاي بهداشتي ، آلاچيق و مخزن بتني ذخيره آب 500 متر مکعبي اقدام نماييم تا شکل  پارک تفريحي را به خود بگيرد.
از وي در مورد تأخير در اجراي اين پروژه با عنايت به قول هاي زياد مسئولين سوال نموديم که وي گفت: بنا به دلايلي خاص اين تاخير صورت گرفته است که به حمدا… با مساعدت فرماندار محترم و مدير کل محترم منابع طبيعي استان مشکل مرتفع شد . .حسيني در مورد جاده دسترسي به آبشار (ورودي )گفت : به جهت اين که ورودي پارک از ضريب ايمني بالايي برخوردار شود باکس بتني تهيه کرده ايم که براي ورود به پارک هيچ گونه مشکلي ايجاد نشود
.ي گفت : اميدواريم با عنايت به عمومي بودن مسير، اداره راه و ترابري با توجه به توافقات انجام شده هرچه سريع تر اقدامات لازم را انجام دهد تا با توجه به خطر خيز بودن منطقه وشلوغي جاده واستقبال همشهريان از بروز  هرگونه حادثه ناگوار جلوگيري به عمل آيد.
قابل ذکر است که اين پارک به نام وحشي بافقي نام گذاري گرديده است .
گفتني است که مدير شرکت سنگ آهن ضمن بيان اين که براي عمران و آباداني شهر از هيچ گونه تلاشي دريغ نخواهيم کرد و اين که آمادگي همه جانبه خود را با شوراي جديد شهر نيز اعلام مي نماييم ادامه داد :از سال 85 تاکنون 60 ميليارد تومان به شهر اختصاص داده شده است که 30 ميليارد آن مربوط به سال 91 به  بعد مي باشد .
وي گفت:14 ميليارد به عنوان ارزش افزوده ،6
ميلياردبه عنوان عوارض زيست محيطي و10ميليارد هم به عنوان عمران وآباداني شهر واريز شده است و اميد است روز به روز شاهد رونق و آباداني بيشتر شهر باشيم.
مدير عامل سنگ آهن در مورد اجرايي شدن طرح آب و فاضلاب شهري نيز در پاسخ به سوال  يکي از حاضرين گفت :مشاورآبفا در حال انتخاب مي باشد به طوري که از 18 داوطلب ، 6مورد انتخاب شده اند و در نهايت يکي انتخاب خواهد شد .
وي گفت: ما منتظريم که نقشه بردار ، نقشه را ارائه نمايد تا لوازم موردنياز را خريداري کنيم .
عسکري ادامه داد : با عنايت به اين که اين پروژه36 ماهه تعريف شده است تلاش  ما براين است که زودتر از موعد مقرر کار انجام گيرد.
مدير عامل سنگ آهن  در مورد تجهيز هتل سنگ آهن نيز گفت :اخيراً يک سري مشکلات در خصوص آبگيري و لوله داشته ايم که کار انجام شده است و سعي داريم براي کنگره وحشي بافقي آماده سازي شود ولي چنان که  با مشکل مواجه شويم ان شا ءا… تا پايان مهر ماه پروژه به بهره برداري خواهد رسيد .
وي در مورد تغييرات وجذاب نمودن هر چه  بيشتر فضاي آبي (درياچه)وشهرک  آهن شهر و ايجاد سينماي آبي  در داخل درياچه خبر داد وگفت :در نظر داريم در جشن ولايت (غدير)شاهد بهره برداري و افتتاح برخي از اين  از اين پروژه ها باشيم.

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۱۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
ابوالفضل این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۲ - ۶:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دست آقای عسکری و بچه های شورا درد نکنه

منتقد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام همشهریان عزیز
دست به دعا بردارید این چند چراغ را در آینده ای نزدیک نشکنند. چنانچه در سال 90 با زحمت فراوان آب به پارک منتقل شد درختانی کاشته شد و همین آدم هایی که امروز اونجان نه مدیریت بلکه مدیران رده سوم خشکش انداختند. لذا در شرکت سنگ آهن اگر این پارکی که بوجود می آید برای نیروها بخصوص رسمی ها ماموریت و اضافه کاری داشته باشد آن پدیده پایدار خواهد بود وگرنه از بیخ و بن در می آید.

همشهري این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۲ - ۸:۰۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دست شوراي قبل درد نكنه .

علی حسن پور این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۲ - ۹:۰۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
در این رابطه باید بگم نباید از زحمات و پیگیری های جناب آقای ندافیان و صمدی فرماندار و معاون فرماندار سابق چشم پوشی کرد دست همه بخصوص مدیر عامل ، فرماندار و اعضای شورا درد نکند

یک روستایی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۲ - ۹:۴۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
چراشورای بخش در تصاویرنیستند…..
باتشکر

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب اقای عسکری دست شما درد نکند خدا به شما و همه مسولین دلسور طول عمر با عزت عنایت فرماید و همچنین طلب امرزش برای زنده یاد مهندس دهستانی از شما و همه مسولیتن تقاضا دارم جلوی بهربرداری از کوه های اطراف جاده بیشه در را بگیرید چرا که تنها جاییکه مردم در روز 13 فروردین و روزهای جمعه به تفریح میرورند همین منطقه است و برای مسافرین و گردگشران دیدن این صحنه خوشایند نیست و خراب کردن کوه به این زیبایی د رمسیر تردد مسافران به صلاح نمیباشد

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

انشاا…باهمفکری شهری زیبا وپارکهای زیباباشیم باتشکرازمدیرعامل سنگ آهن جناب آاق عسکری

جواد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۴ مهر ۱۳۹۲ - ۸:۴۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

قابل توجه دیگر مسئولین شهر
همشهریان عزیز توجه داشته باشند که کار ما با رای دادن به شورا تموم نمیشه بلکه حمایتهای ما تازه شروع شده

تقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۴ مهر ۱۳۹۲ - ۹:۴۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جادارد یادی از مرحوم دهستانی بشه و از زحمات شهردار جوان شهر وشورای سابق تشکربشه…