باصدای یا ابوالفضل دوستان ازخواب پریدم /التماس کردیم ما را هم ببرید

دسته: حوادث , عمومی
۱۷ دیدگاه
شنبه - ۱۳ مهر ۱۳۹۲

 شب قبل از تصادف، با دوست صمیمی ام رسول شفیعی برای قدم زدن از خوابگاه بیرون آمدیم، بطور اتفاقی نزدیک یک آمبولانس رسیدیم و از شیشه بغل نیم نگاهی به داخل این خودرو کردیم و نمیدانم چطوری صحبت به سمت قرارگرفتن فرد مجروح و اقدامات درمانی و غیره کشیده شد،  چند دقیقه ای در این خصوص گپ زدیم و بعد به خوابگاه باز گشتیم و به اتفاق بقیه دوستان عکس و فیلم های سفرهای قبلی را باهم تماشا کردیم.

35

صبح فردا؛ برای اجرای موزیک به محل معدن مس رفتیم، بعد از اجرای مراسم هرکدام از دوستان برای گرفتن عکس یادگاری اقدام کردند و پس از صرف نهار برای حرکت مهیا شدیم، البته قرار نبود برای نهار بمانیم ولی بلاخره ماندیم.

34

مینی بوس حرکت کرد و در مسیر با توجه به اینکه “اکبر تشکری” به تازگی از کربلا برگشته بود، قرار شد شام همگی در بازگشت   برویم خانه اش، من ردیف دوم و صندلی داخل کنار شیشه نشسته بودم و کنار دستم سعیدقلی پور نشست.

آنطوری که خاطرم هست؛ اکبرتشکری و کاظم فتوحی ردیف اول جلوی صندلی ما و ردیف بعد که صندلی سوم و پشت صندلی ما حسن تفکری و حسین فتوحی نشسته بودند.

دوستان به کارهای مختلفی مشغول بودند بعضی ها با تلفن همراه با خانه و همسر و فرزندانشان صحبت می کردند و برخی هم با هم گپ می زدند، من هم نیمه نشسته به حالت چرت رفتم که ناگهان با صدای “یاابوالفضل” دوستان از خواب پریدم.

 وقتی به هوش آمدم؛ دیدم اطرافم تعدادی با لباس نیروی انتظامی در حال حرکت هستند، هنوز گیج بودم و صحبت هایی مانند؛ اول زخمی هایی که حال وخیم تری دارند منتقل کنید رامی شنیدم، هنوز خیلی متوجه اوضاع نشده بودم که امدادگری به سمتم آمد و بخشی از لباسم را چید و در این حین از حال رفتم.   از نکات عجیب دیدن خوابی بود که البته در آن شرایط خیال می کردم واقعیت است.

در خواب دیدم؛ دوستانم دارند با مینی بوس حرکت می کنند، من و 4 نفر از دوستان را میانه جاده پیاده کردند و هرچه التماس کردیم ما را هم ببرید گفتند؛ شما باید بمانید، البته یکی از دوستان دوباره سوار شد.

  یادم هست؛ در بیمارستان از پدرم خواستم تلفن همراهم را بدهد تا با کاظم (فتوحی) تماس بگیرم که کیف موزیکم را بردارد، بعدها فهمیدم چه اتفاق ناگواری برای دوستانم افتاده و فقط 4 نفر از این جمع زنده ماندیم.

 هنوز که هنوزه مشکلات جسمی این حادثه را به یادگار دارم، اما خاطره تلخ آنروز و خاطرات روزهای درکنار هم بودن را بیشتر مواقع در ذهنم مرور می کنم و برای آمرزش روح دوستان عزیزم و صبر خانوادهایشان دعا میکنم.

روایت خاطره از؛ روح الله علیزاده بنستانی

DSC1000025

سیزدهم مهرماه یادآور سالروز درگذشت دلخراش تعدادی از عزیزان گروه موزیک شرکت سنگ آهن بافق در حادثه تصادف مینی بوس این شرکت در بازگشت از ماموریت است، حادثه ای که نه تنها همکارانشان را متاثر و خانواده ها را داغدار کرد بلکه علاقه مندان هنر و بویژه موسیقی را نیز متاثر و غمگین کرد و برای مدت ها بافق را در شوک قرار داد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۸۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
رضادهقانزاده بافقی( رخصت) این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خبر رابخوانید و خو نتیجه گیری کنید که واگذاری فولاد بافق به بخش خصوصی به تفع مردم بافق بوده یا به نفع ….؟

بهرام مسعودی روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اجرای هفت طرح فولادی که به طرح های استانی شهرت دارند، ابتدا در قالب هشت طرح آغاز شد، اما یکی از آنها به بخش خصوصی واگذار شد.
وی خاطر نشان ساخت: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) در سال ۱۳۸۶ طرحهای مذکور را با توجه به توان مدیریتی و تخصصی و کارشناسی به شرکت ملی فولاد ایران واگذار کرد که این شرکت بیش از نیم قرن تجربه در زمنیه مدیریت و ساخت کارخانه های فولادسازی را در کارنامه خود دارد.
مسعودی یادآور شد: زمانی که برای اجرای هفت طرح فولادی مذکور، مشکل مالی وجود نداشت، پیشرفت کارها از سرعت لازم برخوردار بود و اکنون نیز با نهایی شدن فاینانس این طرحها توسط یک شرکت چینی، در آینده نزدیک تکمیل خواهد شد.
وی تصریح کرد: اکنون پیمانکارانی که طرحهای هفتگانه استانی را اجرا می کنند، از تجربه در سایر بخشهای فولادسازی برخوردار هستند و در شرکت ملی فولاد ایران یا شرکت های تابعه در گذشته سابقه فعالیت دارند.
به اعتقاد این کارشناس، اجرای هفت طرح استانی در سطح ملی بطور همزمان با توجه به شرایط خاص کشور، آن هم ۱۰۰ درصد با تخصص ایرانی و پیمانکاران داخلی کاری بسیار عظیم و بی سابقه است که توسط شرکت ملی فولاد ایران شکل اجرایی به خود گرفت.
مسعودی اظهار داشت: طرح این موضوع که شرکتهای ذوب آهن و فولاد مبارکه اصفهان متقاضی اجرای هفت طرح فولادی شده اند، واقعی به نظر نمی رسد، زیرا احتمال دارد این دو شرکت، متقاضی یکی از طرح های هفتگانه(فولادسازی چهار محال و بختیاری) باشند، زیرا تامین مالی هفت طرح فولادی، برای این مجتمع های فولادی نیز مشکل است.
وی اضافه کرد: تمام کارخانه های بزرگ فولادسازی کشور توسط شرکت ملی فولاد ایران اجرا و به بهره برداری رسیده که از جمله مجتمع فولاد مبارکه اصفهان که مهمترین کارخانه تولید ورق در خاورمیانه محسوب می شود و در زمان جنگ تحمیلی با مدیریت این شرکت ساخته و به بهره برداری رسید.
شرکت ملی فولاد ایران سال ۱۳۵۸ با ادغام شرکت ملی ذوب آهن ایران و شرکت ملی صنایع فولاد ایران تاسیس شد.
شرکت های فولاد خوزستان، فولاد آلیاژی، فولاد خراسان، فولاد میانه و فولاد هرمزگان و غیره و بسیاری از شرکت های بزرگ معدنی کشور توسط شرکت ملی فولاد ایران ساخته و به بهره برداری رسیدند.
مسعودی تاکید کرد: مشکل اصلی و اساسی در تولید فولاد کشور نقدینگی است و تجارب بیش از ۵۰ سال متخصصان شرکت ملی فولاد ایران موضوع مهمی محسوب می شود که این صنعت را متکی به توان داخلی می کند.
وی در پایان گفت: امروز صنعت فولاد کشور قابلیت صادرات خدمات فنی و مهندسی را دارد و می توان برای کشورهای منطقه که دارای انرژی ارزان هستند، واحدهای فولادسازی مشابه داخل طراحی و اجرا کرد.
بر اساس افق چشم انداز ۱۴۰۴، قرار است ظرفیت فولادسازی کشور به ۵۵ میلیون تن برسد که اجرای هفت طرح فولادی گامی در جهت تحقق هدف مذکور است.
اکنون شرکت ملی فولاد ایران، هفت طرح بزرگ استانی را در دست اجرا دارد که مطابق گزارش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مجموع این طرح‌ها به صورت سر جمع با سرمایه‌گذاری بیش از یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان، پیشرفت فیزیکی قابل قبولی در بخش احیا دارد.
در عین حال انتظار می رود اتمام طرح‌های مذکور تا پایان سال ۱۳۹۳ با تزریق منابع مالی داخلی و فاینانس خارجی صورت گیرد و مجلس شورای اسلامی نیز برای اتمام هفت طرح فولادی بودجه لازم را برای سال جاری پیش بینی کرده است.
‌اجرای هشت طرح فولادی مذکور از سال ۱۳۸۵ آغاز شد(یکی از این طرح ها که فولاد بافق بود به بخش خصوصی واگذار شد) پیش‌بینی شده بود هر یک از این طرح ها ظرفیت تولید فولاد کشور را بین ۸۰۰ هزار تن تا یک میلیون تن افزایش دهد.
هفت طرح فولادی شامل شادگان(خوزستان)، بافت(کرمان)، سبزوار(خراسان رضوی)، میانه(آذربایجان شرقی )، قائنات(خراسان جنوبی)، نی ریز(فارس) و سپید دشت(چهارمحال و بختیاری) است.

تا بعد…رخصت

محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

روحشان شاد-یادشان گرامی
این روایت حقیقت دارد که میگویند (دست روزگار گل چین است)

بافقی. این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ۶:۲۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام. ای کاش شرکت در این روز یه مراسم یادبود برای این عزیزان برگزار میکرد فکر کنید آقای… براش اتفاقی افتاده بود…

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ۸:۰۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا رحمت کند این عزیزان را و صبر به خانواده هایشان.خدا رحمت کند مهدی زینلی مداح با اخلاص اهل بیت را در این روز عزای امام جواد ع

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ۸:۰۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

روحشان شاد و یادشان گرامی

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ۸:۲۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

عباس
خدا صبری به خانواده آنان بدهد با گذشت این مدت توانای مرور این فاجعه را ندارم و برای شما آروزی سلامتی می کنم

همشهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ۸:۴۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا روحشان ذا شاد وصبری به بازماندگانشان عطا فرماید

محمد رضا برزگری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ۹:۱۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این سالگرد همزمان با درگذشت مرحوم دهستانی مدیر عامل اسبق شرکت سنگ آهن مرکزی که این عزیزان خدابیامرز دست پرورده مرحوم دهستانی بودند و تنها گروه موزیک صنایع ومعادن کشور بود.روحشان شاد و یادشان گرامی

بافقی زاده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ۲:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

چه زود این عزیزان فراموش شدند.روابط عمومی شرکت میتوانست در سالروز این عزیزان لااقل بایک پارچه یاد وخاطرات این عزیزان را گرامی وزنده نگه دارد.

wow این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ۲:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حالا یادتون اومده

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ۳:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

.اگر اقوام یکی از مدیران شرکت تو جمع آنها بودند می‌دیدید چه مراسمی می‌گرفتند. ولی… روحشان شاد باشه. فاتحه مع الصوات

بابادی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ۳:۳۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یاد اکبر تشکری بخیر.

fs این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بهتره نظر اولتون را به احترام این نوشته بردارید. یاد و خاطره دوستانمان گرامی باد. روزها و ساعتها شاگردی سعید قلی پور را کردم و گیتار می نواختیم. حسن تفکری با آن همه سی دی موسیقی سنتی که به ما داد …. و اکبر تشکری و بقیه. خدا همه اشان را بیامرزد که عجب حادثه ای بود. در کم کاری شرکت سنگ آهن هم در این زمینه بنده موافقم.

سمیرا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ۹:۰۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خدای من چه گلهای را چیندی داغشون تمامی نداره مادرشون بچه هاشون راخدا صبر بده اگر صبر نده چیکار کنن پس.

مصطفی تشکری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۲ - ۵:۳۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

روحشان شاد یادشان گرامیباد.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۲ - ۲:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ازماست که برماست.

ابوالفضل این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یادشان گرامی و روحشان شاد