فعالیت های مختلف پست بافق تشریح شد

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
جمعه - ۱۹ مهر ۱۳۹۲
رئیس پست بافق، با تبریک 17 مهر روز جهانی پست، گفت: پیشینه پست در ایران را می توان به 3 دوره تقسیم بندی کرد که نخستین فعالیت و تشکیلات قرن ها پیش و در زمان هخامنشیان صورت گرفت.
عباس زارع بیدکی، ادامه داد:  دومین دوره پست ایران نیز مربوط به سال 1258 که کشور دارای 7 خط اصلی و 5 خط فرعی پستی بود و در زمان میرزا تقی خان امیرکبیر  تحولات تازه ای در پست اتفاق افتاد و در سال 1288 وزارت پست با نام وزارت پست و تلگراف و تلفن شکل گرفت.
IMG_10005789
وی افزود: دروه سوم همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی بود که تحولات عظیمی در پست اتفاق افتاد و عمده آن از سال 1367 با حذف ساختارهای سنتی پست و ایجاد سرویس های جدیدی مانند؛ پیشتاز، سفارشی، پیک ویژه و غیره بود.
 رئیس پست بافق  با اشاره به تنوع سرویس های پستی، گفت: سرویس های پست؛ عادی، سفارشی، پیشتاز، بیمه پستی، مستقیم، تصویری، پست یافته، صوتی، تلفن193، قراردادی، پست بار، دو قبضه(اعلامیه دریافت فرستندگان)، بازار الکتریکی و غیره از جمله خدمات پست هستند.
عباس زارع بیدکی ادامه داد: فعالیت های پستی در شهرستان نیز در دو بخش «صادره» و «وارده» انجام می شود که در بخش “صادره” مرسولات از شهرستان به سایر نقاط استان و کشور ارسال می گردد و در بخش “وارده” نامه ها و مرسولاتی که از سایر نقاط کشور رسیده در شهرستان توزیع می گردد.
وی دربیان عملکرد6ماه نخست امسال افزود: در بخش صادره ارسال 6 هزار و 291 نامه عادی و 18 هزار و 641 پیشتاز و یک هزار و 280 مرسوله سفارشی ارسال گردیده است.
وی در بیان دیگر خدمات پست بافق عنوان کرد: توزیع 52 هزار و 807 قبض تلفن ثابت و 2 هزار و 200 برشور آگهی و 2 هزار تمبر یادگاری و بیش از 2هزار و پانصد بسته فروش اینترنتی را نیز داشته ایم.
رئیس پست بافق گفت: علاوه بر موارد فوق نصب پلاک کدپستی منازل، ارسال امانات پستی، تاییدیه پستی، فروش سی دی های مهارت زندگی، اظهارنامه مالیاتی از دیگر خدمات جانبی است.
عباس زارع بیدکی، به بخش مرسولات و خدمات وارده اشاره و خاطرنشان کرد: توزیع 28 هزار و 352پست پیشتاز و 5 هزار و 493 سفارشی و 26 هزار 751 نامه عادی و 38 هزار و 152 مطبوع و 228 امانت ارسالی توزیع گردید.
وی یادآورشد: توسعه فرهنگ پست در بین مردم برای استفاده از خدمات پستی مهمترین هدف ما هست.
IMG_100005798

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ۷:۳۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باتشکر از پرسنل زحمت کش اداره پست بافق

ایمان.بهاباد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقایزارع چراامارپست شهرستان بهابادراازبافق تفکیک نکردی این امار برای دوشهرستان بوده.لطفااصلاح.کنیدمیزریاست وفاندارد

    ا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۲ - ۴:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

    با سلام دوست عزیز آمار فقط مربوط به بافق است وآمار بهاباد جدا از بافق می باشد ملاک نیز دفتر بهاباد است که هیچگونه آماری از بهاباد گرفته نشده است.