سال آینده باتدبیر دولت ومجلس شاهدگشایش در عرصه مشکلات کشورخواهیم بود

دسته: اخبار ایران , اقتصادی , سیاسی , عمومی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۳۰ مهر ۱۳۹۲

تهران- جمعی از نمایندگان استان اصفهان در اولین نشست مجامع استانی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رییس جمهوری با تصریح به وجود مشکلات در کشور، نسبت به حل این مشکلات با تدبیر دولت ابراز امیدواری و از دیپلماسی دولت به خصوص در عرصه مذاکرات هسته ای اعلام حمایت کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمینˈحسن روحانیˈ رییس جمهوری اسلامی ایران، روز دوشنبه در دیدار مجمع نمایندگان استان اصفهان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست اظهار داشت: استان اصفهان به رغم وجود مشکلات به لطف خدا دارای ظرفیت های فراوانی است که مردم سخت کوش، تلاش گر، ایثارگر و جوانان تحصیل کرده و علاقه مند به خدمت، از مهم ترین این ظرفیت ها هستند.

روحانی تصریح کرد: اصفهان در عین حال که از قطب های مهم صنعتی کشور است، از توانمندی های مهم گردشگری و آثار تاریخی و دیدنی بی نظیری نه تنها در سطح کشور، بلکه بعضا در سطح جهانی برخوردار است و با وجود مسائل ناشی از خشکسالی، در عرصه کشاورزی نیز یکی از استان های پیشتاز کشور به شمار می رود.

رییس جمهوری، بسیاری از مشکلات کشور را ناشی از کم توجهی به ضرورت تصمیم گیری های عالمانه و عمیق در عرصه های مدیریتی دانست و گفت: ایران با مشکلاتی نظیر کم آبی زاینده رود، دریاچه ارومیه، رود کارون، دریاچه هامون، پایین رفتن سطح آب در کلیه چاه های کشور، افزایش شوری نسبی زمین و آب به دلیل عدم به کارگیری یک نگاه عالمانه و کارشناسانه جامع به مساله آب روبه روست که دولت «تدبیر و امید» تمهیداتی را برای حل مشکلات در این عرصه اندیشیده و به تدریج آنها را به مورد اجرا خواهد گذاشت.

روحانی اضافه کرد: مساله آب زاینده رود، از یک سو ریشه در خشکسالی معمول در کشور و از سوی دیگر ریشه در نحوه نگرش به مسایل ملی و کلان در عرصه آب به عنوان یکی از مهم ترین معضلات جهان در قرن حاضر و قرون آینده دارد.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اعمال تحریم های ظالمانه علیه ایران و ضرورت تدبیر در نحوه مصرف منابع درآمدی، ابراز امیدواری کرد که با وجود عزم و اراده ملی در حل مشکلات و با توجه به پشتیبانی ارزشمند و اعتماد مقام معظم رهبری به دیپلماسی دولت، گشایش در عرصه های گوناگون کشور قابل پیش بینی است.

روحانی با اشاره به پیشرفت های مناسبی که پس از استقرار دولت در شناسایی مشکلات اساسی حاصل و قدم های صحیح و مثبتی که با تلاش شبانه روزی و درایت گروه مذاکره کننده برداشته شده است، اظهار داشت: امیدوارم در سال جاری و خصوصا در سال 1393 با تنظیم بودجه ای منطقی، متوازن و واقعی، به کمک نمایندگان محترم مجلس، در حل بسیاری از مشکلات توفیق حاصل شود.

رییس جمهوری افزود: این امر افق های جدیدی را در عرصه پشتیبانی دولت از فعالیت های عمرانی مورد نیاز مناطق مختلف کشور پیش چشم می گشاید و موجبات رفع مشکلات مردم را بیش از پیش فراهم می نماید.

روحانی اظهار داشت: همه فعالیت های دولت بدون نقص نیست، اما وقتی حجم بدهی های دولت گذشته به بانک ها و بخش های خصوصی و پیمانکاران بر اساس بررسی های مجلس شورای اسلامی، بیش از 180 هزار میلیارد تومان است، باید برای همراهی با دولت در حل مشکلات پیشگام بود و زمینه های حل مشکلات را در حد مقدور فراهم نمود.

در این جلسه که اولین نشست از سلسله دیدارهای رییس جمهوری با مجامع استانی نمایندگان مجلس شورای اسلامی بود، نمایندگان شهرستان های شهرضا، نجف آباد، مبارکه، لنجان، سمیرم، گلپایگان، شاهین شهر، فریدن، نایین، نطنز، اصفهان، اردستان، فلاورجان، کاشان و ارامنه جنوب کشور، مطالبی از مشکلات حوزه انتخابیه و بعضا برخی از مسایل عمومی کشور را با رییس جمهوری مطرح ساختند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۹
برچسب ها: