نخستین عمل جراحی لاپاراسکوپیک در بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) شهرستان بافق با موفقیت انجام گردید(تکمیلی)

دسته: علمی - پزشکی
۴ دیدگاه
سه شنبه - ۱۴ آبان ۱۳۹۲

با عنایت به الطاف الهی  و در ظل توجهات حضرت ولیعصر (عج) و با همت و مساعدت مدیریت شرکت سنگ آهن مرکزی و پیگیریهای بی شائبه مسئولین شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) بافق چندی پیش یک دستگاه لاپاراسکوپی خریداری و به بیمارستان بافق اهداء شده بود .

MTB_0138

به گزارش روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی صبح  سیزدهم آبانماه و با حضور قائم مقام مدیریت شرکت  دکتر حسین محمد میرزائی در بیمارستان ولیعصر (عج) بافق و برای اولین بار در این شهرستان ، نخستین عمل جراحی به روش لاپاراسکوپیک توسط دکتر سید محمد میرغنی زاده بافقی و تیم پزشکی و جراحی همراه  در این شهرستان با موفقیت انجام گرفت .

MTB_0282

شایان ذکر است اعمال جراحی نظیر برداشتن کیسه صفرا ، آپاندیس ، جراحی روده بزرگ ، طحال ، معده و تشخیص و درمان علل مختلف ناباروری را می توان از مواردی نام برد که به روش لاپاراسکوپیک صورت می پذیرد و این نوع عمل جراحی ( لاپاراسکوپیک ) که عمل جراحی بسته نیز نامیده می شود نیاز به ایجاد برش وسیع در شکم نبوده و ضمن به حداقل رسیدن خونریزیهای جراحی ، زمان بهبود بیمار نیز سریعتر می شود .

MTB_0339

 قابل توجه است که لاپاراسكوپی عبارت است از بررسی حفره صفاقی به وسیله یك دوربین كه پس از ایجاد یك پنومو پریتوئن در دیواره شكمی وارد شكم می شود.با جراحی لاپاراسكوپیك پروسه‌های معمول درجراحی انجام میشود به نحوی كه به كاهش ضایعه حاصل از دستكاری انجامیده و بهبودی بیمار تسریع می گردد. با این شیوه پروسه های جراحی از طریق دستكاری از راه دور در محدوده بسته حفره شكمی یا بیرون صفاقی به وسیله دوربین چشمی یا دوربین های ویدئویی و صفحه تلویزیون انجام میشود . مهمترین نكته این است كه لاپاراسكوپی امكان درمان بیماری را در زمان تشخیص فراهم می‌كند


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۱۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۲ - ۲:۵۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

از شرکت محترم سنگ آهن وجناب دکتر میرغنی زاده متشکریم.

بانو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۲ - ۴:۰۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اميدواريم در همه عرصه ها موفق وسربلند باشيد

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نمی دانم اگر بافق سنگ اهن نداشت ریس بیمارستان جه می کرد

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۲ - ۶:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اززحمات اقای دکتر دانشی تشکر می کنیم