عاشقان اسلام و انقلاب را فراموش نکنیم !!!

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
شنبه - ۱۸ آبان ۱۳۹۲

IMG______________________________

خادمین مسجد حضرت حجت ابن الحسن العسکری (عج) در سومین روز از ماه محرم به عیادت یکی از فعالین مسجد به­نام سید محمود حسینی بافقی رفتند. در این دیدار دوستانه، جویای حال این سید بزرگوارشده و از خداوند قادر و توانا برای وی طلب صحت و سلامت کردند. آقای حسینی در این دیدار از فرمانده سپاه پاسداران ناحیه بافق، سرهنگ باقیان و همچنین رئیس بنیاد شهید شهرستان، جناب آقای رضا دهقانزاده، به­خاطر حضور در منزل و احوال­پرسی از ایشان تقدیر و تشکر نمود.

در این بخش به­تشریح مختصری از زندگینامه­ی سید محمود حسینی بافقی که از زبان خود ایشان بیان شده است، خواهیم پرداخت.

سید محمود حسینی بافقی در سال 1342 در خانواده­ای مذهبی و انقلابی به دنیا آمد. در سال 1359 در حالیکه مشغول به کار بنایی بود بنابه پیشنهاد جناب آقای حاج جواد دهقانزاده در جهاد سازندگی مشغول به کار شد. بعد از گذشت چندین ماه، بنا به درخواست حاج قنبر قنبری­زاده، آقای حسینی به بسیج رفته و با آغوش باز و پذیرایی مناسب از سوی آقای قنبری­زاده مواجه می­شود. حاج قنبر بنا به آشنایی با روحیه­ی انقلابی این سید بزرگوار، به ایشان می­فرمایند ما در سپاه به نیروهایی مثل شما نیازمندیم. آقای حسینی نیز این درخواست را پذیرفته و به­منظور گذراندن دوره­ی آموزشی دوماهه در تاریخ 01/08/1360 راهی یزد شدند. بعد از اتمام دوره­ی مذکور به بافق آمدند. بعد از گذشت مدتی، یکی از مهندسین سپاه یزد به­دلیل فعالیت زیاد این سید بزرگوار در سپاه بافقاز ایشان دعوت به­همکاری نمودند. در نهایت آقای حسینی به­عنوان رابط دفتر فنی مهندسی سپاه یزد و بافق معرفی شدند. پس از مدتی حکم آقای حسینی بافقی برای وزارت سپاه در تهران ارسال شد و بعد از مدتی مجددا ایشان به یزد بازگشتند و از طرف دفتر فنی مهندسی سپاه یزد، مهندس نقشه­برداری را برای این سید بزرگوار پیشنهاد کردند. دو ماه آقای حسینی در کنار دو مهندس نقشه­بردار دفتر فنی مهندسی سپاه یزد کار می­کردند که پس از گذشت این زمان،دو مهندس نقشه­بردار در دانشگاه قبول شدند. مسئول دفتر فنی مهندسی سپاه یزد شرط کرد در صورت تربیت یک مهندس نقشه­بردار ماهر اجازه خواهد داد به دانشگاه بروند. مهندسین نقشه­بردار نیز پیرو این شرط و به­اجبار تمام موارد نقشه­برداری را به آقای حسینی آموزش دادند و ایشان پس از اخذ تأییدیه از تهران به­عنوان نقشه­بردار معرفی شدند. آقای حسینی در سال 64 راهی جبهه­ی جنگ حق علیه­ی باطل شدند و در یک سالی که در جنگ حضور داشتند موفق به اخذ مدرک سیکل شدند. این سید بزرگوار بعد از بازگشت به یزد، دیپلم خود را گرفتند و سپس در دانشگاه امام حسین شعبه­ی یزد موفق به اخذ مدرک فوق دیپلم گشتند. لازم به­ذکر می­باشد که این سید بزرگوار جانباز 25 درصد از ناحیه­ی سر، کتف و پشت می­باشند. آقای حسینی با کسب درجه­ی سرهنگ و جایگاه سرتیپ دومی در سال 1388 بازنشسته شدند.

 حسینی چندین سال است که با بیماری­های سختی دست و پنجه می­کنند اما با تحمل مشقت فراوان برای انجام فریضه­ی نماز اول وقت در مسجد حضرت حجت (عج) حضور می­یافت که مدتی است به­دلیل شدت گرفتن بیماری­اشان توانایی حضور در مسجد را نیز ندارد.

عیادت از این جانباز گرانقدر به همه عزیزان خصوصا مسؤلین محترم توصیه می شود.

تهیه­کننده: احسان فتوحی بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۲۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
رهنم.....ا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۲ - ۸:۳۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

شفای این سید بزرگوار را از خداوند متعال خواستاریم. انشاالله

سامان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام. امیدوارم خداوند در این ماه که متعلق به سرور و سالار شهیدان، اباعبداالله حسین (ع) می باشد، این سید بزرگوار را شفا دهد.
همچنین لازم و ضرورری میدانم از مسئولین هیئت حضرت حجت (عج) که همیشه در انجام کارهای خداپسندانه پیش قدم بوده اند، تشکر و قدردانی نمایم.