گزارشی کوتاه از 18 ماه مدیر عاملی عسکری در شرکت سنگ آهن مرکزی بافق

دسته: عمومی
۱۲ دیدگاه
شنبه - ۱۸ آبان ۱۳۹۲

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن، محمد جواد عسکری، مدیر عامل با حضور در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و اقامه نماز ظهر و عصر در محل نمازخانه شرکت در جمع کارکنان، به بیان گزارشی از عملکرد ۱۸ ماهه حضور خود به عنوان مدیر عمل پرداخت.

در این نشست صمیمی، عملکرد شرکت در بخش های توسعه ای و صنعتی از قبیل کارخانه آگلومراسیون، گندله سازی، فاضلاب شهری، اصلاح خط و … و همچنین مساعدت شرکت در بخش های فرهنگی ، آموزشی و عمرانی و بهداشتی شهر بافق مورد بررسی و بیان قرار گرفت.

عسکری در ابتدای سخنان خود با تشکر از همکاران اظهار داشت: وفاق و همدلی و نیت پاک و مخلصانه همکاران بنده، در بالابردن بهره وری و رساندن شرکت به نقطه مناسب و شایسته خود بسیار مهم بوده و سود آوری شرکت و پرداخت بدهی های معوقه شرکت بالغ بر ۵۷۹ میلیارد تومان نتیجه همین وفاق و همدلی است. ما به اهداف برنامه ریزی بر اساس تفاهم نامه ای که با قسمت فنی خود نوشته ایم، در ابتدای سال، رسیده ایم و تولید و درامد ما رشد داشته است.

عسکری در این نشست، اظهار داشت: از سال ۸۵ تا سال گذشته، یعنی ظرف مدت ۶ سال مبلغ ۶۰ میلیارد تومان به صورت عوارض و مساعدت به مجموعه شهر، اختصاص یافته که ، بعد از حضور بنده، تنها ظرف یکسال گذشته بیش از ۳۰میلیارد تومان به بخش های عمران و آبادی، فرهنگ و آموزش و بهداشت و درمان بافق مساعدت و تزریق شده است که امیدوارم مدیران شهر نیز با درایت و دور اندیشی در هزینه کردن این سرمایه، بصورت بهینه اقدام نمایند.

وی ضمن برشمردن اقدامات و کمک های شرکت در زمینه بهداشت افزود: در زمینه بهداشتی ودرمانی، مساعدتهای گوناگونی شده و قریب به ۴ میلیارد تومان طبق تفاهم نامه ای که بهداشت و درمان استان داشته ایم به مجموعه بهداشت شهر مساعدت کرده ایم که طبق این تفاهم نامه، به همان میزان، بهداشت و درمان استان قرار بر سرمایه گذاری دارد که در حال اجراست.

وی افزود: انجام اولین عملهای جراحی چشم و لاپراسکوپیک طی دو سه روز گذشته در بیمارستان بافق، بدون مساعدت شرکت، بنا به اعتراف مسئولان بهداشت و پزشکان شهر، امکانپذیر نبوده و اکنون به جرات می توان گفت اتاق عمل بیمارستان بافق یکی از بهترین و مجهزترین اتاقهای عمل در ایران است که این می تواند برای بیمارستان درآمدزا  و در بهبود و تجهیز بهتر بیمارستان تاثیر گذار باشد.

وی ادامه داد: با خرید دستگاه سی تی اسکن برای بیمارستان بافق، به زودی بیش از ۹۰ درصد مراجعات مردم به مرکز استان و طی کردن ۲۴۰ کیلومتر رفت و برگشت به یزد، کاهش می یابد و کمک بزرگی به بهداشت و درمان بافق خواهد شد.

وی میزان کمک به بخش آموزش را بیش از ۷۰۰ میلیون اعلام و بیان داشت: بیش از ۷۰۰ میلیون تومان به آموزش کمک کرده ایم . بعنوان مثال برای برگزاری کلاسهای کنکور مساعدت کرده ایم تا دغدغه فکری مردم برای مراجعه فرزندانشان به کلاسهای کنکور مرکز استان کاهش یابد.

عسکری در ادامه از کارکنان خواست که به حواشی و شایعات توجه نکرده و اظهار داشت: نزدیک به ۵ درصد از مردم شهرستان، موج سوارند و متاسفانه دست به رواج شایعاتی در زمینه دلسرد کردن مسئولین و کارکنان شرکت سنگ آهن می زنند و حتی بر بقیه مردم نیز تاثیر منفی می گذارند. از کارکنان شرکت می خواهم، بدور از تنش و هر گونه حاشیه ای تنها و تنها به فکر افزایش تولید و توسعه شرکت و شهر خود بیاندیشند و آینده فرزندان این مرز و بوم را به خوبی رقم بزنند.

مدیر عامل شرکت ضمن اشاره به طرح اصلاح پیت معدن، اظهار داشت: ۱۴۰ میلیون تن به ذخیره معدن چغارت اضافه شده و با تحویل معدن D12 از تهیه و تولید که حدود ۲۸ میلیون تن ذخیره دارد، آینده خوبی برای خوراک صنایع جوار معدنی شاهد خواهیم بود.

وی در مورد کارکنان پیمانکار شرکت اظهار امیدواری کرد: شرایطی در حال فراهم کردن است تا با هماهنگی شرکتهای پیمانکاری، بحث حقوق و دستمزد کارکنان پیمانکاری به ساختار کارکنان شرکت نزدیک تر شده و حقوق آنها را نیز مد نظر داشته و افزایش بدهیم.

وی میزان ۱۷ میلیارد تومان نقدینگی تزریق شده در سال گذشته را بسیار موثر دانسته و گفت: مبلغ ۷ میلیارد تومان از ابتدای سال، با خرید از بازار بافق به این بخش تزریق شده که مبلغ قابل توجهی در توسعه این بخش می باشد. اکنون تمامی خریدها بر روی سایت شرکت قابل دسترسی می باشد.

وی طریقه بکارگیری بر اساس امتیازبندی را ناکارآمد دانسته و بیان داشت: اکنون برای گرفتن نیرو، هر معاونت درخواست داده و بعد از فراخوان و امتحان و بررسی شرایط،  فرد ، بکارگرفته می شود.

در ادامه مراسم نیز مدیر عامل شرکت تعاونی مسکن گزارشی از عملکرد تعاونی مسکن را اعلام کرده و از خرید چندین سوئیت در مشهد مقدس، برای اسکان کارکنان خبر داد.

در پایان مراسم نیز مدیر عامل به سوالات کارکنان پاسخ داد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۲ - ۸:۳۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام .ضمن تشکر وقدر دانی از جناب آقای عسکری وکسانی که به ایشان اجازه داده اند برای بافق کار کنند ،جناب آقای عسکری هیچگونه وجهی بابت کلاس کنکور وتست دانش آموزان سال پیش دانشگاهی دبیرستان حضرت معصومه مساعدت نشده است ،خواهشمندیم بررسی کنید این کمکی که می گویید کجا هزینه شده است .

  علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۲ - ۱:۳۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  تااونجایی که من خبردارم کلاسهای برگزارشده کنکورهزینه آهن توسط سنگ آهن داده شده وحتی 100میلیون تومان به ساخت زائرسرای فرهنگیان و250میلیون تومان جهت کمک به مدارس بافق به آموزش وپرورش داده شده است بهتراست روابط عمومی بافق اطلاع رسانی نمایند.

جواد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب عسکری عزیز بنده از زحمات شما خیلی خیلی ممنونم ولی سئوالی خیلی ذهنم را مشغول کرده واون اینه که چرا به فکر افزایش تولید هستید؟شما با این کارتون به تمام شدن سریعتر این معدن کمک میکند
آیا فکرش رو کردی که اگر روزی این ذخیره تموم بشه چی به سر بافق میاد؟؟

  حسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۲ - ۱:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  یعنی میخواهیدتولیدنداشته باشیدوکارنکنیدوحقوق بگیرید چه توقع بالایی؟ مطمئناخوراک معدن ازطریق معادن همجوارتامین می شود وسطح زیرزمینی بافق رامعدن وجوددارد.پس بیاییددرجهت آبادانی وپیشرفت شهرقدم برداریم

  جواد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۲ - ۸:۵۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  در پاسخ حسن آقا باید عرض کنم که بنده نه کارگر ونه کارمند سنگ آهن ونه هیچ ارتباطی با این معدن دارم
  واین را خوب میدونم که ذخیره سنگ محدوده ومطمئنا یه روزی تموم میشه و باافزایش تولید فاصله رسیدن به اون روز کمتر میشه
  الان که معدن داریم وضع شهرمون اینه وای به روزی که همین رو هم نداشته باشیم
  در ضمن بنده کامندم وحقوق 700 تومن من کجا وحقوقهای میلیونی کارگرای معدن کجا(البته نوش جونتون)؟
  که این موضوع باعث ایجاد فاصله طبقاتی وتورم بیشتر در بافق شده

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام در ذخیره اضافه شده جدید 14 میلیون تن اعلام شد نه 140 میلیون تن با تشکر

  ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۲ - ۹:۰۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  با وجود ثروت عظیم این معدن وحقوقهای میلیونی که با کمترین سواد میشه سر کار رفت مگر مغزشون رو خر دندون گرفته که به خودشون زحمت درس خوندن بدن؟

محمد رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۲ - ۸:۱۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام .بنده بعنوان یکی از اولیای دانش آموزان سال چهارم دبیرستان به آقای عسکری اعلام می دارم که یک ریال پول برای کلاس کنکور وگرفتن استاد جهت کلاس تست به مدارس کمک نشده است واگر کمک کرده اید کسی به مدارس نداده است .همه شهر ها بودجه ای را برای کلاس کنکور قرار داده اند به غیر از بافق که همیشه کمترین قبولی را دارد وتعداد افراد باسواد بافق کمتر است وکم کم بافق به یک شهر بی سواد کارگری تبدیل می شود .

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۲ - ۸:۵۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بابا اگر 10 درصد 700 میلیون هم خرج کلاسهای کنکور دانش آموزان شده بود می بایست رتبه های زیر 1000 بیشتری داشته باشیم اما….

اکبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۲ - ۱:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مدیر عامل محترم با سلام ابتدا تشکر میکنم از حضرتعالی بابت خدمات ارزنده حضرتعالی به شایعات توجهی نکنید وهمه اینها از داخل مجموعه خودتان می باشدشایسته است درکنار گزارش کمکها به شهر میزان فروش سنگ اهن رانیز به مردم اعلام نمائیدتا مشخص شود چه درصدی به شهر کمک شده طبق خبرها میزان فروش سال گذشته سنگ اهن 670 میلیارد تومان بوده است

fgbfb این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سه چاهون.a12.چشمه پیروزی.چشمه زرد.ناریگان.چغارت. میشدوان.کوشک. همیجان.چاهگز.و…معدنی دیگه هست که دست نزده باشیم؟؟؟؟ حالا باید به بافق بگیم مثل ترش بالا سوراخ سوراخ

مطلع این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعاوقتی نصب نسب نوشته شوددراوردن این امارهم منبعش واقعی نیست کاش مدعیان اینقدری که برای ابقاخودهزینه میکردن برای شهرخرج میکردن …….اون دنیاکجایی