طرح جامع بقعه قاضی میرجعفر بافق تهیه می شود

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
یک دیدگاه
پنج شنبه - ۳۱ فروردین ۱۳۹۱
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه بافق:
طرح جامع بقعه قاضی میرجعفر بافق تهیه می شود
 سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه بافق  گفت : به منظور ساماندهی اساسی به بقعه قاضی میرجعفر  طرح جامع این بقعه توسط اداره اوقاف و امور خیریه  بافق  تهیه می شود.
حجه الاسلام محمد علی فلاح امروز در گفت و گو با خبرگزاری ما در  با تاکید بر ضرورت ایجاد فضای مناسب در  بقعه قاضی میر جعفر بافق افزود: ساماندهی اولیه این بقعه درحال اتمام است و به زودی هیئت امناء این مکان نیز معرفی می شوند.
وی تصریح کرد : برای اجرای مرحله اولیه ساماندهی بقعه قاضی میر جعفر مبلغی افزون بر  20میلیون ریال از بخش خیری  در این مکان هزینه شده است .
وی با اشاره به سبک های معماری به کار رفته شده در این بقعه گفت : مصالح به كار رفته در بنا خشت و گل است و داراي سقف گنبدي شكل با مقبره اي كوچك مي باشد.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه بافق خاطر نشان کرد: با توجه به شروع کار خدام افتخاری این بقعه برنامه زیارتی این مکان مقدس  از ساعت 5عصر الی 10شب می باشد .بقعه متبرکه قاضی میرجعفر بافق  از آثار به جا مانده ی دوره قاجاریه می باشد که در فاصله دو کیلومتری جنوب شرق  این شهرستان قرار گرفته و به شماره  2868 در سازمان میراث فرهنگی به ثبت رسید ه است .

محمد علی عبداللهی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
مهدی جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۷:۲۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خداقوت

درستتون درد نکنه خداروشاکریم که بعد از مدت ها جوانی با این انرژی خوب به اوقاف بافق آمد