مسؤلین بافق کجای راهند؟

دسته: عمومی
۶ دیدگاه
شنبه - ۲۵ آبان ۱۳۹۲

استاندار يزد با مسئولان شهرستان خاتم ديدارکرد

استاندار يزد كشاورزان را پاسداران امنيت غذايي كشور توصيف كرد.

“سيد محمد مير محمدي” روز دوشنبه در ديدار مسئولان شهرستان خاتم، ضمن بيان اهميت كار كشاورزان، گفت: تلاش زيادي براي استمهال وام كشاورزان شهرستان خاتم صورت گرفته و اين تلاشها ادامه خواهد داشت.

وي اظهار داشت: در اولين فرصت ممكن فرماندار خاتم معرفي مي شود.

عالي ترين مقام اجرايي استان ضمن قدرداني از دعوت مسئولان خاتم براي سفر به اين شهرستان، تصريح كرد: به صورت سرزده و بدون اطلاع قبلي از شهرستانها بازديد مي كنم.

استاندار نصب علمكهاي گاز، جاده و گسترش صنعت را از مهم ترين نيازهاي اين منطقه  دانست و بر ضرورت رسيدگي به مشكلات مطرح شده تاكيد كرد.

در ابتداي اين ديدار ائمه جمعه هرات و مروست، سرپرست فرمانداري خاتم و  اعضاي شوراي اسلامي شهرهاي هرات و مروست، به بيان ديدگاه ها و نقطه نظرات خود در خصوص مسائل مختلف پرداختند.

كمبود فضاي فرهنگي، مشكلات كشاورزان، اشتغال، كمبود صنعت و نبود پزشك متخصص از جمله مشكلات  مطرح شده در اين ديدار بود.

………………………………..

 

مسئولان ابركوه با استاندار يزد ديدار كردند

در ادامه ديدار مسئولان شهرستانها با استاندار يزد، امام جمعه ، فرماندار و دو تن از اعضاي شوراي شهر ابركوه با  عالي ترين مقام اجرايي استان  ديدار كردند.

“سيد محمد مير محمدي” در اين ديدار حفظ  بافتهاي تاريخي را يك ضرورت عمومي براي استان يزد دانست وگفت: وجود منزلگاه حضرت امام رضا(ع) در ابركوه، فرصت خوب و تأثيرگذاري است و ان شاءالله  به مكاني براي رفع آلام مردم تبديل مي شود.

وي  علم و آگاهي را رمز پيشرفت و موفقيت افراد و جوامع دانست و تصريح كرد: ورود به فضاي علمي و تقويت انديشه هاي مردم، باعث حل بسياري از مشكلات مي شود.

استاندار در بخش ديگري از سخنان خود، خاطرنشان ساخت: شهرستانها براي ما به عنوان خدمتگزار مردم هيچ فرقي نمي كنند و بين مناطق هيچ تفاوتي قائل نيستيم.

ميرمحمدي با اشاره به توانمنديها و ظرفيتهاي موجود در شهرستان ابركوه، بر اهميت حفظ منابع آبي اين منطقه تاكيد كرد.

وي موقعيت جغرافيايي ابركوه را زمينه بسيار مناسبي براي گسترش توريسم و جذب گردشگر در اين منطقه عنوان كرد.

در ابتداي اين ديدار، امام جمعه ، فرماندار و دو تن از اعضاي شوراي شهر به بيان مسائل و مشكلات شهرستان ابركوه پرداختند كه عمده ترين مسائل مطرح شده، شامل گسترش حوزه هاي علميه، ضعف زير ساختهاي اقتصادي، اشتغال، توجه به ميراث فرهنگي،آب و جاده كمربندي مي باشد.

……………………………………

دیدار استانداریزد با مسئولان شهرستان اردكان
استاندار يزد رويكرد توسعه استان را در آينده رويكرد صنعتي دانست.
” سيد محمد ميرمحمدي ” روز يكشنبه در ديدار با ائمه جمعه شهرها، فرماندار، اعضاي شوراي شهر و جمعي از مسئولان شهرستان اردكان با تسليت ايام سوگواري سرور و سالار شهيدان عالم حضرت ابا عبدالله الحسين (ع)، اظهار داشت: خرد جمعي باعث انتخاب افرادي شايسته خواهد شد و اين همدلي پيشبرد امور را به دنبال خواهد داشت.

استاندار يزد مقوله صنعت را يك نقطه قابل اتكا براي استان يزد عنوان كرد و افزود: البته به پيامدهاي استفاده از صنعت كه آلودگي هوا، مشكلات زيست محيطي و … است نيز بايد توجه ويژه صورت گرفته و تجارب استفاده شده در كشورهاي صنعتي در اين زمينه به كار گرفته شود.

وي خاطر نشان ساخت: 5 مقوله اصلي در استان بايد مورد توجه قرار گيرد كه شامل آب، توسعه صنعت بدليل وجود معادن، بافت هاي تاريخي و توسعه گردشگري، تثبيت شن هاي روان و بيابان زدايي و توسعه پارك هاي علم و فن آوري مي باشد.

امام جمعه اردكان نيز ضمن آرزوي توفيق براي استاندار با اشاره به همدلي و همراهي مسئولان شهرستان با يكديگر در راستاي حل مشكلات، اظهار داشت: وجود علماي بزرگ باعث ديانت و غناي فرهنگي اين شهرستان شده است.

حجت الاسلام و المسلمين” سيد محمد حسيني ” مردم شهرستان اردكان را مردمي قانع دانست و گفت: ارتباط آموزش و پرورش، دانشگاه ها و حوزه هاي علميه در شهرستان اردكان به خوبي صورت مي گيرد.

فرماندار اردكان نيز به ارائه گزارشي ازاقدامات صورت گرفته در شهرستان اردكان پرداخت.

” احمد كمالي ” مشكلات شهرستان را عدم كيفيت راه هاي ارتباطي، كمبود منابع آبي، بهره برداري بي رويه از معادن، آلايندگي هوا، وجود اتباع بيگانه،  معضلات اجتماعي و فرهنگي كارگران غير بومي و عدم توجه به بافت تاريخي دانست.

در اين جلسه مسئولان شهرستان اردكان به ارائه گزارشي از مشكلات حوزه خود پرداختند و بحث و تبادل نظر در خصوص آن صورت گرفت.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
رضادهقانزاده بافقی(رخصت) این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۲ - ۸:۵۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
طبق خبرهای رسیده جناب آقای میرمحمدی استاندار محترم استان ازبافق هم دیداری داشتند و دردفتر امام جمعه معززچند ساعتی مهمان شهرستان بوده اند. علت اینکه این موضوع رسانه ایی نشده و کسی از این دیدار خیلی سرزده خبری ندارد معلوم نیست. البته نفس عمل مهم است که همانا دیدار با مسئولین بوده وگرنه طبق گفته جناب آقای میرمحمدی این سفرها سفرهای کاری نبوده و فقط جنبه آشنایی با مناطق استان رادارد. ئ تا بعد… رخصت

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۲ - ۹:۰۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بعضی مسئولان بافقی باید به فکر سرپوش گذاشتن روی بعضی شایعات شاید درست باشند…..

همراه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلامآقای رخصت / سفر استاندار به بافق آنچنان سرزده هم نبوده و رسانه ای هم شده / اخبارش رو هم که رسانه ها درج کردند و صداوسیمای یزد هم که پخش کرده/ ببینید مشکل مطرح نشدن مشکلات بافق از کجا بوده .

mjhghc این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۲ - ۶:۴۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بهاباد هم اومدند و رفتند به قول معروف دمش را بالا نیاوردند!

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲ - ۱:۲۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

نه عزیزان سفر سرزده استاندار به شهرستانها با دیدار مسولین با استاندار فرق داره.. هفته پیش در دو روز متوالی مسولین شهرستانها به طور جداگانه در محل استانداری با استاندار جلسه کاملا کاری داشتند که مسولین بافق و بهاباد این کار را نکردند.. اما سفر استاندار به شهرستانها دیدار مردمی بود در روزهای تاسوعا و عاشورا در جمع عزاداران… من نمیگم که متاسفم مسولین ارشد شهر من بومی نیستند و چه توقعی از غریبه ها…………

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲ - ۱:۵۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اول راهند