در هفتمین جلسه هم اندیشی توسعه بافق چه گذشت؟

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
شنبه - ۲۵ آبان ۱۳۹۲

هفتمین جلسه هم اندیشی توسعه بافق با حضور جمعی از فرهیختگان و صاحب نظران بافقی مقیم در بافق و دیگر شهرهای کشور در روز تاسوعا در سالن کنفرانس مدیریت شرکت سنگ آهن واقع در شهرک آهن شهر برگزار شد.

IMG_6841

حضور کمرنگ مسؤلین  در هفتمین جلسه «هم اندیشی توسعه بافق»و انتقادی که مطرح شد

در این جلسه که به علت همزمانی آن با سفر استاندار به بافق و بهاباد بدون حضور امام جمعه،فرماندار،مدیر عامل شرکت سنگ آهن و برخی دیگر از روسای ادارات بافق تشکیل و 3 ساعت به طول انجامید شرکت کنندگان پیراموان توسعه بافق، ظرفیتها و چالشهای پیش رو به اظهار نظر و ارائه طریق پرداختند.

IMG_68241-300x224

محمد رضا صباغیان، از بنیانگزاران این جلسه هم اندیشی در ابتدای این نشست با ذکر مقدمه کوتاهی از اهمیت و نقش سازنده اینگونه گردهم آیی ها برای برون رفت از مشکلات شهر سخن گفت .

صباغیان افزود بنده از آقای میر محمدی برای حضور در جلسه دعوت کردم اما به دلیل برنامه ریزی قبلی سفر به بافق و بهاباد این حضور میسر نشد و ایشان ضمن عذرخواهی به همه حاضرین سلام رساندند.

وی ضمن انتقاد از حضور کمرنگ مسؤلین اجرایی شهرستان در هفتمین نشست هم اندیشی، افزود:هرچند همراهی با استاندار برای سفر به بهاباد خوب است اما به دلیل برنامه ریزی برای سخنرانی برخی از مسؤلین و انتظار حضار برای دیدار با آنان شایسته بود مسؤلین محترم ضمن حضور در این جلسه علاوه بر ارزش نهادن به نظر نخبگان بافقی که از شهرهای دور و نزدیک آن هم با هدف توسعه همه جانبه بافق گرد هم آمده اند حتی زمینه را برای حضور استاندار در این جلسه فراهم می کردند.

گزارشی از عملکرد 18 ماهه مدیر بومی بر شرکت سنگ آهن مرکزی بافق ارائه شد

IMG_6809-300x224

در ادامه این جلسه حبیب حسن زاده؛ مسؤل روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق، به ارائه گزارشی از عملکرد 18 ماه مدیر عاملی محمد جواد عسکری در شرکت سنگ آهن پرداخت و این دستاوردها را حاصل فضای صمیمی و تعامل سازنده حاکم بر شهرستان در این مدت دانست.

رئیس شورای اسلامی شهر ضمن ارائه گزارش برخی از چالشهای پیش روی شهر را برشمرد

IMG_10003545-300x199

محمد حسن تشکری؛ رئیس شورای اسلامی شهر بافق، نیز ضمن ارائه گزارش کوتاهی از زمان شروع بکار شورای اسلامی چهارم از استقبال شورای اسلامی شهر در استفاده از نظرات نخبگان و فرهیختگان شهرستان و استفاده از آن در پیشبرد امور سخن گفت و افزود:هرچند نتوانسته ام در 6 جلسه قبلی شرکت کنم اما امیدوارم ثمره حضور امروزم بیش از 6 جلسه ای باشد که تاکنون گرفته شده است.

وی برخی از چالشهای پیش روی شهر ازجمله مشکل مرزهای جغرافیایی و کمبود اعتبار برای امکانات زیر ساختی  را برشمرد.

معاون فرماندار حضور استاندار در بافق را نقطه عطفی برای بافق دانست

IMG_6934-224x300

علی اصغر رنجبر؛ معاون فرماندار بافق، نیز که در حین برگزاری جلسه و پس از عزیمت استاندار به بهاباد به همراه بخشدار و شهردار سابق بافق در نشست هم اندیشی بافق حاضر شد، حضور استاندار در نخستین روزهای فعالیت در این سمت در بافق را نقطه عطفی برای شهرستان دانست و از حاضرین در جلسه خواست با ارائه راهکار مسؤلین اجرایی را در برون رفت از مشکلات یاری نمایند.

اولین ثمره شیرین جلسات «هم اندیشی توسعه بافق »توسط دکتر نوری گزارش شد

IMG_10006848-300x224

 دکتر نوری؛ معاون مدیر کل شبکه بهداشت و درمان یزد، گزارشی از پی گیری مصوبات کمیته بهداشت و درمان نشست هم اندیشی بافق در پنجمین جلسه تشکیل شده را ارائه و گفت: در همین مدت کوتاه با همکاری مدیر عامل شرکت سنگ آهن و پی گیرهای دوستانمان در همین نشست هم اندیشی علاوه بر دستگاههای لاپراسکوپیک و چشم پزشکی خوشبختانه مجوز سی تی اسکن بیمارستان بافق نیز اخذ، مبلغ یک میلیارد تومان برای ساخت و خرید آن پرداخت و امیدوارم تا پایان امسال این تجهزات نیز به بیمارستان بافق اضافه شود.

نوری افزود : خوشبختانه مشکل پرستار،  پزشک مامایی و متخصص قلب و چشم  در بیمارستان بافق حل شده و ساختمان جدید شبکه بهداشت و درمان بافق نیز در حال ساخت و تجهیز است.

IMG_6852-300x224

وی با تشکر از همه کسانی که در این مدت و با پشتکار خود موجبات تجهیز بیمارستان بافق به امکانات پزشکی را فراهم آورده اند، خطاب به حضار گفت: خواسته بنده به عنوان یکی از اعضای این نشست هم اندیشی این است که در کمیته های تشکیل شده مسؤلیت پذیر بوده  و مصوبات این نشستها را تا رسیدن به ثمره پی گیری کنند تا شیرنی تشکیل اینچنین جلساتی برای مردم ملموس شود.

حضار نقطه نظرت خود در خصوص توسعه بافق را مطرح کردند

در ادامه این جلسه حاضرین نقطه نظرات خود پیرامون نقش تشکیل نشستهای هم اندیشی در توسعه بافق ، نقش نخبگان در این توسعه، آسیب شناسی تشکیل اینگونه جلسات و برخی از مشکلات اساسی که امروز بافق را از چرخه پیشرفت و توسعه عقب انداخته مطرح کردند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
احمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۲ - ۷:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام خدمت همه این عزیزان که در این جلسه شرکت کرده و پیرامون مشکلات شهرمان تصمیم گرفتن کمال تشکر را داریم و امید واریم که این جلسه ها ادامه داشته باشد تا مشکل این شهر کم کم حل شود به امید خدا

بافقي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خواهشاًاسم اين نخبگان وفرهيختگان رونام ببريدماهم اين عزيزان روبشناسيم.آخه چندساله دارن زحمت ميكشن جلسه ميگيرن وشهرمون روپيشرفت دادن.

ناصر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲ - ۸:۴۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دستشون درد نکند