اجرای طرح تأمین اجتماعی جامع در اولویت برنامه های وزارت بهداشت قرار گیرد

دسته: اخبار ایران , اقتصادی
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۵ آبان ۱۳۹۲

تهران- رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر ضرورت اجرای طرح تأمین اجتماعی جامع در کشور گفت: با توجه به افزایش هزینه های درمان و دارو در کشور به ویژه بخش دندانپزشکی، اجرای طرح تأمین اجتماعی جامع باید از جمله اولویت های برنامه های وزارت بهداشت و درمان قرار گیرد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله « اکبر هاشمی رفسنجانی » امروز شنبه در دیدار اعضای انجمن دندانپزشکان عمومی ایران ضمن قدردانی از نقش جامعه دندانپزشکی کشور در تأمین بهداشت دهان و دندان مردم، این مطلب را بیان کرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به انجام مطالعات طرح تأمین اجتماعی جامع در اواخر دولت سازندگی و ارائه آن به مجلس گفت: به رغم مطالعات انجام شده، متأسفانه این طرح به دلیل بررسی منابع مالی از مجلس پس گرفته شد و هنوز هم اجرایی نشده است.

وی افزود: اگر همه مردم در قالب طرح تأمین اجتماعی جامع، بیمه شوند، در بخش درمان، تعرفه ها یکسان و رابطه بین بیمار با پزشک و پزشک و دولت تنظیم می شود که تحقق این مهم، راهی اساسی و کارگشا برای اطمینان خاطر مردم از آینده خود به ویژه تأمین هزینه های بهداشت و درمان و جلوگیری از اتلاف هزینه های زائد خواهد بود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی ایجاد مرکز جامع دندانپزشکی کشور با مشارکت همه دست اندرکاران این بخش برای تجمیع سرمایه ها و کاهش هزینه های درمان را مورد تأکید قرار داد و گفت: با توجه به اولویت پیشگیری بر درمان به ویژه در دندانپزشکی، توجه و عنایت خاص وزارت بهداشت درمان به این بخش ضروری تر به نظر می رسد.

در ابتدای این دیدار آقای دکتر شهنی زاده، رئیس انجمن دندانپزشکان عمومی ایران و تنی چند از حاضران به طور جداگانه با ارائه گزارشی از اهداف و برنامه های این انجمن، مسائل و مشکلات این بخش در تأمین تجهیزات، دارو، مواد دندانپزشکی و… را ارائه کردند.

در این دیدار همچنین از آیت الله هاشمی رفسنجانی برای افتتاح کنگره بین المللی دندانپزشکی که در دی ماه امسال برگزار خواهد شد، دعوت به عمل آمد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۸
برچسب ها: