یادمان 68شهید دانش آموز بافق برگزار شد

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
یک دیدگاه
یکشنبه - ۲۶ آبان ۱۳۹۲

IMG_7802

همزمان با ایام تاسوعای حسینی و با همکاری معاونت پرورشی و فرهنگی و کارشناس شاهدآموزش و پرورش یادواره 68 شهید دانش آموز در محل دبیرستان فارابی یرگزار شد.

دراین مراسم خانواده های معظم شهدا ،مسئولین شهری ، فرمانده مقاومت سپاه ، و فرمانده نیروی انتظامی و سردار فتوحی فرمانده تیپ الغدیر استان حضور داشتند.

 در ابتدا خواجه ای مدیر اموزش و پرورش به کلیه مدعوین علی الخصوص خانواده معظم شهدا و سردار فتوحی خوش آمد گفت  و اشاره کرد که دانش آموزان امروز نیز کمتر از  دانش آموزان دیروز و دانشمندان امروز  نیستند و با توجه به جنگ نرم این دوران همیشه آماده هستند و تا آخر ایستاده اند.

در ادامه سردار فتوحی  رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی را تسلیت گفتند و از دانش آموزان خواستند که به مطالعه تاریخ بافق بپردازند تا چگونگی نام گذاری شهر بافق به دار الشجاعه را متوجه شوند ودر ادامه به چند مورد از سلحشوری و دلاوری های مردم بافق در گذشته اشاره کردند مانند:اسیر کردن محمود افغان-اسارت گرفتن پرچمداران دولت عثمانی و به راه اندختن قیام مردم قم توسط حاج شیخ محمد تقی بافقی.

در ادامه سردار با تعریف خاطراتی از زمان جنگ تحمیلی شجاعت و ولایتمداری رزمندگان بافقی را خاطر نشان کرد و افزود اکنون که شهیدان رفته اند وظیفه دانش اموزان علم اموزی است و با اشاره به سخن شهید مطهری که تنها از راه علم می توان اسلام را حفظ کرد به دانش آموزان گفت این وظیفه شماست و امروز دشمن میخواهد ما دین نداشته باشیم و راه مبارزه علم است و ما  که انقلابمان به این نقطه والا رسیده باید انقلابمان را به دیگر مناطق صادر کنیم شما مسئولیت سنگینی دارید که از راه علم باید به آن برسید.

اجرای قرائت  مقاله ،پخش کلیپ و نوحه سرایی دانش آموزان از دیگر برنامه های این مراسم بود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
امیر عباس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام از کی تا به حال فرماندار و معاون فرماندار شدن مسئولین شهری ولی مابقی به همان اسم ماندن اگر به مسئولین شهری نوشتیم یعنی شامل تمام مسئولین نباید دباره تفکیک کرد بعد هم اول مسئول ارشد را می نویسند نه آخر کار