مناسب سازی فضاهای موجود و ساخت کتابخانه استاندارد/مشارکت خیرین و علاقه مندان برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
۲ دیدگاه
یکشنبه - ۲۶ آبان ۱۳۹۲

رئیس اداره کتابخانه های بافق، در گفتگو با خبرنگار ما، اظهارکرد: شهرستان بافق 4 کتابخانه عمومی دارد و بیش از 2 هزار و 700 نفر در آنها عضویت دارند.

IMG_10006995

الهام آقایی، ضمن اشاره به عضویت رایگان در هفته کتاب، ادامه داد: از مجموع این تعداد عضو یک هزار و 550 نفر زن و بقیه مرد هستند.

وی با اشاره به ضرورت ترویج و تبلیغ فرهنگ کتاب و کتابخوانی افزود: در این 4 کتابخانه در مجموع 54 هزار و 798 عنوان و 66 هزار و 106 نسخه کتاب برای علاقه مندان به کتابخوانی وجود دارد.

وی با اشاره به پیداش رقبای جدید برای کتابخوانی، تصریح کرد: با این وجود دلایلی چون تاثیر بیشتر کتاب و احساس لذت بخش مطالعه بسیار با اهمیت است.

وی بیان کرد: برگزاری مسابقه های مختلف؛ نقاشی، خلاصه نویسی و مکتوب ماهیانه، از برنامه های سالیانه این نهاد است.

آقایی، به برپایی نمایشگاه تازه های کتاب، کلاس قصه گویی و کاردستی به مناسبت هفته کتاب در سطح 3 کتابخانه شهرستان در این  هفته اشاره و عنوان کرد: سعی داریم همایشی با سخنرانی یکی از اساتید فن در این هفته داشته باشیم.

این مسئول، خاطرنشان کرد: تقدیر از مسن ترین و جوان ترین و نیز کتابخوان ترین عضو کتابخانه های شهرستان نیز از دیگر برنامه ها است.

وی، با اشاره به استقبال خوب اعضای کتابخانه ها از طرح “کتاب من”، خاطرنشان کرد: در این طرح در صورت نبود کتاب مورد نیاز در کتابخانه ها، اعضا می توانند با مراجعه به کتابداران نسبت به تکمیل فرم درخواست با ذکر مشخصات نام و نویسنده کتاب و سایر مشخصه ها اقدام و کتاب برای خرید ارسال و فرد درخواست کننده نخستین تحویل گیرنده است.

وی ادامه داد: سایت شبکه کتابخوانان حرفه ای فرصتی برای علاقه مندان  کتاب و کتابخوانی برای بهره از خدماتی چون؛ کتابخانه دیجیتال، نقد و مسابقه کتابخوانی است.

وی، مشارکت خیرین و علاقه مندان را  برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بسیار ضروری دانست.

الهام آقایی در بیان دیگر برنامه های مدنظر، بیان کرد: ایجاد ایستگاه مطالعه مفید در مکان های پرتردد و قرار دادن کتاب های کم حجم و پرمحتوا در اختیار علاقه مندان از دیگر برنامه های مدنظر است.

رئیس کتابخانه های عمومی بافق، ایجاد فضای شاداب و بانشاط در کتابخانه ها و ایجاد بخش کودک را ضروری دانست و تصریح کرد: تعمیرات و مناسب سازی فضاهای موجود، بهره از مشاوره فکری اندیشمندان و ساخت کتابخانه استاندارد شهرستان از مهمترین برنامه های مدنظر است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
داود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۲ - ۸:۰۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این خبر هر سال تکرار میشود

حيران این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۲ - ۸:۲۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

قابل توجه مسئولين و نخبگان شهر
دوهزارو هفتصد نفر اعضاي كل كتابخونه هاي بافق.كه قطعا از اين تعداد همشون فعال نيستن.يعني آمار كتابخونهاي فعال از اين عدد هم قطعا كمتره.آمار كم كتابخونهاي يك شهر يعني دور شدن از آگاهي،علم،تاريخ،فرهنگ.يعني دور شدن نسل جوان از كتابخوني و مشغوليت به چيزهاي ديگه.يعني غفلت و كم كاري بعضي مسئولين فرهنگي كشور،استان وشهر.