توجه به ذائقه مطالعه کنندگان ضروریست

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
یک دیدگاه
پنج شنبه - ۳۰ آبان ۱۳۹۲

 

رئیس آموزش و پرورش بافق: توجه به ذائقه و بهره از روش های جذاب و بروز برای افزایش علاقه به مطالعه  شایسته است.

1000096

 محمود خواجه ای، در زمینه افزایش فرهنگ مطالعه، اظهارکرد: توجه به ذائقه و سلیقه مطالعه کنندگان با اهمیت و ضروری است.

 وی، ادامه داد: کاهش تعداد عضویت و حضور در کتابخانه های شهرستان ملاک خوب و صحیحی برای نشان دادن کاهش مطالعه نیست.

رئیس آموزش و پرورش بافق، با اشاره به افزایش روز افزون نشریات و سایت های مختلف مجازی، ادامه داد: بخشی از مطالعه مردم و دانش آموزان از طریق فضای مجازی و سایت های مختلف علمی، آموزشی و دیگر زمینه ها انجام می شود.

وی با اشاره به این مطلب که روش  دریافت اطلاعات و دانستنی ها از طریق فضای مجازی و سایت ها بدلیل سادگی، سرعت دسترسی و هزینه کمتر اقبال خوبی در نزد جوانان دارد، افزود: معرفی سایت ها و کتابخانه های مجازی مفید و پرمحتوای علمی، آموزشی و دیگر زمینه های مختلف برای خوانندگان بزرگسال و قشر دانش آموز بسیار خوب و ضروریست.

وی با اشاره به سخن شهید رجایی با این مضمون که “درس را باید از جایی که دانش آموز دوست دارد شروع  و به جایی که دوست داریم ختم کنیم”، افزود: بهره از روش های جذاب و بروز برای افزایش علاقه به مطالعه در بین دانش آموزان شایسته است.

رئیس آموزش و پرورش بافق با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی از 25 آبان تا 2 آذرماه، خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت و اهمیت کتاب و کتابخوانی و اثرات ثمر بخش مطالعه در ایجاد هویت اسلامی و ایرانی و پیرو منویات مقام معظم رهبری در زمینه مطالعه و ایجاد بستر مناسب در مدارس، برنامه هایی دردستورکار داریم.

خواجه ای عنوان کرد: نواختن زنگ کتاب و نهضت مطالعه مفید در صبحگاه مدارس، اطلاع رسانی جهت هماهنگی با کتابخانه ها برای عضویت دانش آموزان، برگزاری مسابقه کتابخوانی و در صورت امکان برپایی نمایشگاه کتاب از جمله این برنامه هاست.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱ آذر ۱۳۹۲ - ۸:۰۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چند شب پیش از رادیو استان شنیدم 50 کلاس در اردکان مجهز به سیستم الکترونیکی وهوشمند شده است که البته افراد خیر کمک کرده بودند وهر کلاسی نزدیک به 5 میلیون تومان هزینه داشته است ولی جای تاسف دارد که سنگ اهن 700 میلیون تومان کمک آموزش وپروش بافق می کند و…