مشکلات بهداشت و درمان بافق بررسی شد

دسته: علمی - پزشکی
۲ دیدگاه
دوشنبه - ۴ آذر ۱۳۹۲

در نشست مسئولین بافق با هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی یزد؛

مشکلات بهداشت و درمان بافق بررسی شد

مسایل و مشکلات بهداشت و درمان بافق با حضور رئیس و اعضای دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و مسئولین بافق بررسی شد.

به گزارش خبرنگار «بافق فردا»، صبح امروز؛ هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و مسئولین شهرستان بافق، درباره تفاهم نامه قبلی دانشگاه علوم پزشکی و شرکت سنگ آهن مرکزی بافق و بررسی راه کارهای ارتقای بهداشت و درمان شهرستان و سایر مسایل و مشکلات مرتبط با این بخش به بحث و تبادل نظر پرداختند.

IMG_7605

رئیس و اعضای هئیت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد در این نشست با امام جمعه، فرماندار، رئیس شبکه بهداشت و درمان، رئیس بیمارستان، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی، مسئول اورژانس 115 و اعضای شورای اسلامی شهر بافق دیدارکردند.

IMG_7635

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در این نشست، اظهارکرد: افزایش کیفیت کارها و خدمات ارائه شده باعث مراجعه بیماران حتی از سایر نقاط می شود.

 محمدرضامیرجلیلی، افزود: اگر کیفیت کارها و خدمات مطلوب نباشد حتی با وجود امکانات و تجهیزات موفق نخواهید بود.

وی، پیشنهاد تشکیل کمیته راهبردی ارتقای سلامت و تدوین سند توسعه سلامت شهرستان را مطلوب دانست.

IMG_7617

مسعود دانشی، رئیس شبکه بهداشت و درمان بافق، نیز در  این نشست، اظهارکرد: تخصیص اعتبار و بودجه برای خرید دستگاه دیالیز، تاسیسات ساختمان جدید شبکه بهداشت و درمان، ساخت جایگاه استقرار دستگاه سی تی اسکن، تامین پزشک سبزدشت و برخی دیگر تجهیزات و امکانات از نیازهای شهرستان است.

 پایگاه دوم 115 شهری بافق ضروری است

رئیس مرکز فوریتهای پزشکی 115 بافق، نیز با اشاره به وجود انبوه معادن و ضرورت پوشش حوادث جاده های شهرستان و روستاها، اظهارکرد: شهرستان بافق یک پایگاه شهری و 2 پایگاه جاده ای دارد و در زمان اعزام به ماموریت های امدادی امکان خدمت رسانی همزمان به چند نقطه میسر نیست و مشکلاتی نیز تا کنون ایجاد و باعث نارضایتی شهروندان گردیده است.

سعید ملکزاده، افزود: با توجه به مسایل و مشکلاتی که بیان شد ایجاد پایگاه دوم 115 شهری بافق برای خدمت رسانی بهتر در حوادث ضروریست.

وی با اشاره به حوادث جاده بافق_سیریز، افزود: ایجاد پایگاه امدادی در این محور با توجه به تبدیل شدن آن به مسیرارتباطی دو استان یزد و کرمان بسیار با اهمیت و ضروری است.

هیئت رئیسه برای رفع مشکلات شهرستان های محروم اقدام نماید.

IMG_6851

 معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی، در ادامه این نشست با برشمردن شهرهای محروم استان از جمله بافق در زمینه درمانی، اظهارکرد: هیئت رئیسه در این نشست ها باید برای رفع مشکلات شهرستان های محروم و غیربرخوردار اقدام نماید.

محمودنوری شادکام، با اشاره به نقش تجهیزات و امکانات مناسب در افزایش ضریب تخت یکی از شهرهای برخوردار استان، ادامه داد: افزایش امکانات و تجهیزات درمانی باعث افزایش ضریب تخت این شهر از 50 به بیش از 100 درصد و  جذب بیماراز شهرهای همجوار گردیده است.

در زمینه تامین پزشک متخصص مساعدت انجام شود

IMG_10007440

نایب رئیس شورای اسلامی بافق، نیز دراین دیدار با اشاره به این مطلب که نبود پزشک متخصص باعث کمبود امکانات شده و بلعکس، اظهار کرد: اگر در زمینه تامین پزشک متخصص مساعدت انجام شود ضریب اشغال تخت و استفاده بیماران از بیمارستان بافق افزایش می یابد.

محمدرنجبر، با اشاره به مراجعه قابل توجه شهروندان بافقی برای درمان به شهر یزد، افزود: اگر پزشکان متخصص دربافق استقرار یابند باعث افزایش تعداد مراجعان  بیمارستان بافق می شود.

IMG_7664

اعضای هیئت رئیسه و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد در این دیدار بازدیدی نیز از ساختمان در حال احداث شبکه بهداشت بافق و همچنین دیداری با مجموعه کارکنان این شبکه داشتند.

IMG_7676

افتتاح رسمی دستگاه های لاپاراسکوپ، فیکو و بخش وی ای پی(vip) بیمارستان ولی عصر(عج)بافق از دیگر برنامه های این هیئت بود.

شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در سال 91_92 بیش از 3 میلیارد به بخش بهداشت و درمان شهرستان مساعدت کرده است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۲ - ۶:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خداوندبه مدیرعامل بومی ودلسوزبافق طول عمرباعزت بدهد وهمچنین ازکلیه مسئولین دیگرازجمله فرمانداروامام جمعه محترم تشکرمی گردد.

دانشجو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ازمدیرعامل محترم وامام جمعه محبوب تشکرمیکنم